Motor ČB – Přerov 3:1 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 3:4 (2:3 po s.n.) | Jihlava – Třebíč 5:4 (kon.)
Litoměřice – Prostějov 5:1 (kon.) | Havířov – Frýdek-M. 1:2 (kon.) | Kladno – Kadaň 3:2 (kon.)
Slavia – Most 1:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
5:4 (0:1, 3:3, 2:0)
SK Horácká Slavia Třebíč
Pondělí 26.09.2016, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 8. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava poráží Horáckou Slavii Třebíč 5:4 a poprvé v této sezoně doma bere tři body, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:23:20)

Ačkoliv zápas mezi Duklou a Třebíčí navštívilo 1827 fanoušků, což není v utkání těchto dvou soupeřů zrovna impozantní číslo, oba fanouškovské tábory i tak vytvořily dobrou atmosféru, která se konečně obešla bez zbytečných a nepatřičných excesů. Za to se sluší poděkovat.

Zápas podobný Hitchcockově dílu končí. Třebíč třikrát vedla, konkrétně 1:0, 2:1, a 4:3. Mezi tyto stavy se vešlo vedení Dukly 3:2. Lidově řečeno, každý chvilku tahal pilku. Rozuzlení přinesla třetí třetina a dva góly Anatolije Protasenji z předbrankového prostoru, po kterých se raduje Jihlava – 5:4.

59:58
    Je to jasné, Dukla poprvé v sezoně vyhraje doma za tři body. Domácí vypětím všech sil bojovali po buly o puk a Jan Zdráhal se na pravém kruhu provinil hákováním. Buly bude před Jekelem.

Na vyloučení: 7-7.
    Vyšší tresty: 1-0.

59:50
    Poslední šance pro hosty, Petr Šidlík jde ven za krosček. Do konce zápasu chybí 9,7 vteřiny.

Na vyloučení: 7-6.

59:50
    Nahození hostí nekončí zakázaným uvolněním, ač to tak vypadalo. Naopak 9,7 vteřiny před koncem se strhl před brankou Škarka obrovský závar a Jihlava půjde do oslabení.

59:40
    Domácí hned po buly vyhazují puk do obranného pásma Třebíče.

59:27
    Jihlava si bere oddechový čas.

59:27
    Tak tohle byla skutečně gólová šance. Mezi kruhy se k puku dostal Huňa a z otočky vypálil střelu, kterou Škarek na poslední chvíli zastavil mezi betony. To už je samozřejmě Pavel Jekel venku z branky.

58:40
    Nyní navíc domácí pořádně tlačí. Šídlík od modré dvakrát mířil nebezpečně na branku, napoprvé puk propadl za levou tyč, kde neměl Stoklasa příliš prostoru. Od modré poté zamířil těsně vedle i Marcel.

58:34
    Jekel byl napůl cesty ven z klece, ale střela Milfaita byla odražena na hole domácích a musel tak rychle zpět.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny. Uvidíme Jekela, jak půjde na střídačku a zkusí to hosté v šesti? Time-out totiž ve druhé třetině vyčerpali.

57:45
    Josef Skořepa tečoval puk před brankou mimo dosah Jekela, ale sluší se podotknout, že i mimo tři tyče branky Třebíče.

57:25
    Domácí mohli jít do protiútoku dva na dva, ovšem trošku jej zpomalili, už se přece jen začínají více soustředit na obranu.

1827 diváků. Toť dnešní návštěva – a také nejvyšší v dosavadním průběhu sezony – na Horáckém zimním stadionu.

56:42
    Po levé straně ujel Havránek a zkusil zakončení z úhlu k bližší tyči. V tomto místě byl však Škarkův beton.

55:48
    Stejně tak jako domácí. Bude se vhazovat po pravici Škarka, Jihlava totiž zahrála puk na zakázané uvolnění.

55:13
    Hosté jsou v plném počtu.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 26. F. Seman (Důras), 30. Jergl, 36. Šidlík (Čachotský, Říha), 44. Protasenja (Šidlík, Bilčík), 50. Protasenja (Čachotský, Skořepa) – 14. Huňa (Jan Wasserbauer, T. Havránek), 30. Bartejs (T. Havránek), 37. Kristl (Kusko), 40. Paták (T. Havránek, Huňa)

HC Dukla Jihlava: Škarek (M. Svoboda) – Bilčík, Šidlík, Marcel, Říha, Dundáček, Grebeňuk, Půža – Protasenja, Skořepa, Čachotský (C) – Jergl, F. Seman, Důras – Jícha, Diviš, Stoklasa – Danišovský, Anděl, Březina. Trenér: Petr Vlk.
    SK Horácká Slavia Třebíč: Jekel (D. Svoboda) – Lojek, J. Zdráhal, Niko, Bartejs, Schejbal, Čejka, D. Mikyska – Kristl, Dolníček (C), R. Erat – Psota, Milfait, Kusko – Huňa, T. Havránek, Jan Wasserbauer – Paták, Juráň, Přibyl – Všetečka. Trenér: Martin Sobotka.

Rozhodčí: Dědek, Pražák – Jindra, Kreuzer