Toljatti – Minsk 2:3 (kon.) | Kazaň – Jokerit 4:2 (kon.) | Nižněkamsk – Riga 3:1 (kon.)
Dynamo Moskva – Viťaz 3:0 (kon.)
Lada Toljatti
2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
HC Dinamo Minsk
Středa 28.09.2016, 17:00 • Lada Arena • KHL

Československá stopa

Lukáš Krajíček (MIN) 0 + 1, 3 střely, 16:42 na ledě (19:17:59)

Třetí třetina nám nabídla nejbrankovější část dnešního utkání. Hosté sice dostali branku od Stanislava Bočarova, nicméně dokázali celkem rychle reagovat díky přesné ráně Matta Ellisona. Sedm minut před koncem se pak běloruský celek dostal do vedení díky přesné trefě Alexandra Matěruchina a domácí již nenašli sílu na žádnou odpověď. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera.

59:44
    Lada se sice usadila v útočném pásmu, ale zatím se nedostává ke střelbě.

59:13
    Domácí hrají bez brankáře!

58:55
    Hostům se podařilo vyhodit kotouč natolik šikovně, že se nedostal na zakázané uvolnění.

58:41
    Nepříjemné nahození od modré čáry Scrivens chytá a přerušuje hru. Bude se vhazovat v obranném pásmu Minsku, takže si domácí trenér vzal oddechový čas.

57:10
    Nepřesné přihrávky v podání obou družstev a následně hosté prověřili pozornost Ježova z velké dálky, který vyráží před sebe na spoluhráče.

56:38
    Matt Ellison nedostal potřebnou přihrávku a domácí obrana si nakonec poradila.

55:54
    Sergej Děmagin bojoval v útočném pásmu, ale byl sám proti přesile protihráčů.

54:59
    Lukáš Krajíček odvedl v oslabení dobrou práci a dostal kotouč z vlastní obranné zóny.

54:25
    Hosté takticky vyčkávali před vypršením trestu Maleňkicha a pak ještě pozdrželi hru a ušetřili čas.

53:41
    Domácí spěchali kupředu při hře ve čtyřech, nicméně nepovedlo se jim usadit v útočném pásmu.

53:17
    Vyloučení v týmu HC Dinamo Minsk (Charles Linglet – 2 min., vysoká hůl).
    52:33 Alexandr MATĚRUCHIN - 2:3

52:33
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    ALEXANDR MATĚRUCHIN se prosadil po pěkné kombinaci hostujícího celku v přesilové hře. Asistence: Sergej Kosticyn, Alexandr Pavlovič.

51:15
    Ben Scrivens vyjel z vlastní branky a chtěl rozehrávat, ale jen tak plácnul do kotouče, který se roztočil a Kanaďan měl štěstí, že v okolí nebyl nikdo z protihráčů.

51:02
    Nick Bailen se pokusil o střelu, ale puk nakonec vyjel z útočného pásma.

50:50
    Alexandr Matěruchin schytal ránu do obličeje, za což pyká Vladimir Maleňkich, který putuje na trestnou lavici na 2+2 minuty.

Pavel Černý

Branky a nahrávky: 8. Rybin (Gurkin), 44. Bočarov (Kostromitin) – 36. Klinkhammer (Chenkel, Krajíček), 47. Ellison (Bailen), 53. Matěruchin (S. Kosticyn, Pavlovič)

Lada Toljatti: I. Ježov (A. Semjonov) – Aronson, Sotnieks, Gurkin, Maleňkich (C), Kostromitin, Korjagin – Bumagin, Filatov, Johansson – Bělousov, V. Komarov, Šenfeld – Děmagin, Zernov, Valujskij – Rybin, A. Ivanov, Achmetov – Bočarov.
    HC Dinamo Minsk: Scrivens (M. Karnauchov) – Chenkel, Krajíček, Šinkevič, Gragnani, Bailen, Lisovec, Znacharenko – Pavlovič (C), A. Volkov, Drozd – Gavrus, S. Kosticyn, Klinkhammer – Matěruchin, Ellison, Linglet – Lopačuk, Ambožejčik.

Rozhodčí: Baluška, Sergejev – Majtak, Pronskich