Florida – Nashville 4:1 (kon.) | Buffalo – Ottawa 3:2 (po pr.) | Florida – Nashville 1:2 (kon.)
NY Rangers – NY Islanders 5:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 4:0 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:2 (kon.)
Montreal – Washington 5:2 (kon.) | Tampa – Carolina 2:3 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:4 (kon.)
Winnipeg – Calgary 0:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 1:2 (kon.) | San Jose – Vancouver 3:2 (po pr.)
Tampa Bay Lightning
2:3 (0:1, 0:2, 2:0)
Carolina Hurricanes
Středa 28.09.2016, 01:30 • Amalie Arena, Tampa • Příprava NHL

Z tohoto utkání je to vše, mějte se fajn. (04:16:48)

Vyhraná vhazování: 52% – 48%.

Je dobojováno. Tampa Bay v prvním přípravném duelu na domácím ledě nestačila na Carolinu, která výborně zvládla úvodní dvě třetiny a odskočila do tříbrankového náskoku. Ten domácí sice dvakrát snížili, jenomže na vyrovnání jim už nezbyl čas.

59:57
    Tři vteřiny před koncem ještě jsou po vzájemném konfliktu vyloučení Lee Stempniak a J.T. Brown. Oba za hrubost.

59:45
    Hosté drží kotouč daleko od svého brankáře a o své vítězství již s největší pravděpodobnostní nepřijdou!

59:26
    Wilcox se teď nemůže vydat na střídačku, dvakrát na jeho branku vypálil Skinner, puk v obou případech ale mezi tři tyče nesměřoval.

58:41
    Tampa právě vstřelila branku!
    A tak se skutečně děje! Verminovu střelu z šestimetrové vzdálenosti od hostující branky Altshuller zneškodnil, kotouč svým zákrokem ale odrazil jen před sebe, kde byl jako první BOKONDJI IMAMA a ten z dorážky snížil na rozdíl jediné branky. Asistence: Joel Vermin, Anthony Cirelli.

58:18
    Tampa ani v přípravném zápasu nechce dát svou kůži lacino, necelé dvě minuty před koncem třetí třetiny si vyžádala oddechový čas a v závěru se ještě pokusí zápas zdramatizovat.

58:14
    Jmenovitě Altshullerovi přidělal práci Tyler Johnson, jenomže gólman Hurricanes se proti slavnějšími protihráči zostudit nenechal.

57:47
    Vedení Canes mohl ranou z hranice hostujícího útočného pásma navýšit Di Giuseppe. To by ale musel trefit zařízení, takto mohou znovu zaútočit Blesky z Tampy.

56:10

55:45
    Hurikáni několikrát za sebou dostali kotouč do bezpečí, tohle oslabení zřejmě přečkají bez jakékoliv úhony.

54:38
    Elias Lindholm, jeden z nejlepších hráčů tohoto duelu, ve vlastním oslabení obkroužil okolo domácí branky, jenže Wilcoxe v ní nepřekvapil.

54:13
    Killornovu střelu zablokoval Ryan do sítě nad mantinely v útočné třetině Tampy. Hra přerušena.

54:10
    Blesky mají ideální možnost na vstřelení kontaktní branky, v souboji dvou bratrů McGinnů totiž sekáním fauloval Brock.

53:51
    Carolina se z obranné třetiny snadno vymanila, u Wilcoxe ale také nepochodila, střelu Ryana si domácí gólman zkontroloval.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 52. Point (Johnson, Hájek), 59. Imama (Vermin, Cirelli) – 20. Sutter (Foegele), 31. Wallmark (Kuokkanen), 32. Skinner (Stempniak, Pesce)

Tampa Bay Lightning: Gudlevskis (od 31. Wilcox) – Coburn, Wisniewski, Koekkoek, Witkowski, Spencer, Hájek – Conacher, Johnson, Killorn – Joseph, Howden, Yan – Brown, Point, Vermin – Imama, Cirelli, T. McGinn.
    Carolina Hurricanes: Ward (Altshuller) – Roy, Hanifin, Tennyson, Bean, Pesce, Carrick – Stempniak, Lindholm, Skinner – Di Giuseppe, Ryan, B. McGinn – Sutter, Foegele, Woods – Karlsson, Wallmark, Kuokkanen.

Rozhodčí: Peel, Hebert – Alphonso, Gibbs