Vsetín – Třinec 4:10 (kon.) | Jihlava – Mountfield HK 2:1 (po pr.) | Chomutov – Kladno 3:2 (kon.)
HC Litvínov – Ústí n/L 7:5 (kon.) | Havířov – Vítkovice 1:2 (po pr.) | Kometa Brno – Pardubice 3:2 (kon.)
Žďár n/S – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.) | PZ Kladno – HC Plzeň 2:5 (kon.) | Letňany – K. Vary 7:3 (kon.)
HK MD Šumperk – Warriors Brno 3:1 (kon.) | Sparta – Kobra 15:0 (kon.) | Č. Budějovice – Liberec 6:5 (kon.)
Olomouc – Zlín 3:4 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:10 (4:5, 0:3, 0:2)
HC Oceláři Třinec
Středa 28.09.2016, 11:00 • Zimní stadion Na Lapači • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 7. kolo

I když to ze začátku třetí třetiny vypadalo, jako by všechny branky utkání padly v úvodních dvou třetinách a na periodu poslední nic nezbylo, nakonec se hosté ještě dokázali prosadit. V 50. minutě padla na úrodnou půdu chytrá souhra Srníčka s Miklerem. Minutu a půl před koncem zápasu se pak skoro baseballovým způsobem trefil Matěj.
    Pro dnešek je to ode mě vše, tímto se s Vámi loučím a z Lapače přeji hezký zbytek dne. (13:14:45)

59:36
    Domácí měli neuvěřitelnou šanci na snížení, když mohli zakončovat do odkryté branky. Jeden z třineckých však rozhodl pomoci svému bezmocnému gólmanovi a do střely se položil.

58:26
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají na desítku. PAVEL MATĚJ stál hned vedle Lidákovy pravé tyčky, zachytil ve vzduchu kotouč a přes pravé rameno domácího gólmana jej poslal do brány. Asistence: Šimon Mikler.

57:59
    Lidák si nyní při zákroku proti střele Rašky vysloužil potlesk. Už to vypadalo, že proti najíždějící dvojici nebude mít sám šanci, vsetínský gólman však Raškovi kotouč na poslední chvíli vypíchl.

57:20

57:15
    Oceláři hrají, jako by byli v plném počtu, vůbec se nebojí najíždět do útočného pásma a kombinovat.

56:12
    Vsetínský kapitán Kuboš se prosmýkl okolo mantinelu a třineckých hráčů. Po získání útočného pásma poslal zadovku do mezikruží, kde už na ni čekal Pochylý, při snaze vyslat střelu mu však kotouč utekl.

55:47
    Matějovi se daří udržet kotouč v útočném pásmu i v oslabení.

55:20
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Rybnikár – 2 min., podražení).

54:09
    PAVEL SRNÍČEK mohl pálit již při situaci jeden na jednoho, nakonec však ještě počkal na Miklera se kterým předvedl oku lahodící kombinaci, po které skončil puk opět na holi hostujícího obránce. Srníček měl před sebou odkrytou bránu, kterou stačil trefit dřív, než se domácí gólman přesunul. Asistence: Šimon Mikler.

53:14
    Cienciala pálil z vrcholu pravého kruhu. Jeho střela lízla horní tyčku a puk se od ní odrazil na vsetínskou bránu.

52:06
    Nepřehledná situace před vsetínskou bránou končí vyhozením, které zastavuje Konderla na pravém kruhu svého pásma.

51:28
    Domácí napadají v útočném pásmu, k puku se však nedostávají.

51:00
    Mikler hledal před brankou Rybnikára, tomu přihrávka nesedla a z dobře vydobyté pozice tak nemohl pálit.

50:41
    Srníček prokličkoval mezi domácími hráči, v předbrankovém prostoru jej o puk obral Pochylý.

49:21
    Třinec vyhrál vhazování, kotouče se ale ujal Vávra, poslal pas na Lukačku, který nahazuje do útočného pásma. Jeho střela mířila přesně na bránu, hostující gólman tedy kotouč chytá a domácí získávají útočné pásmo.

48:45
    Matěj přehodil beton ležícího Lidáka a kotouč skončil na brankové čáře, kde dotěrné hokejky hladové po dorážce zastavovali domácí obránci.

48:11
    Střela Baďury z mezikruží skončila na betonech hostujícího gólmana.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 9. Adámek, 11. Lobodowski (Jenáček, Adámek), 12. Adámek (Kuboš, Jenáček), 15. Jenáček (Mikulík, Kuboš) – 5. Raška (Homola), 7. Marguš (Raška), 10. Marguš (Peterek), 11. Peterek (Raška, Marguš), 19. Matěj (Mikler, Konderla), 21. Raška (Peterek, Homola), 32. Mikler (Marguš, Homola), 40. Peterek (Marguš), 55. Srníček (Mikler), 59. Matěj (Mikler)

VHK ROBE Vsetín: Lidák (Ševců) – Fojtášek, Vávra, Kuboš, Lukačka, Mikulík, Kunst, Navrátil – Půček, Adámek, Lobodowski, Dohnal, Pochylý, Calaba, Jenáček, Baďura, Hradil.
    HC Oceláři Třinec: Švančara (12. Kučera) – Konderla, Srníček, Wantulok, Cienciala, Weber, Chovaniak, Homola – Králík, Szmek, Wardas, Jurzyca, Matěj, Marguš, Mikler, Rybnikár, Macháček, Branc, Peterek, Raška.

Rozhodčí: Fiedler – Kučera, Sedlák