Astana – Young Boys 0:0 (kon.) | Qäbälä – Mohuč 2:3 (kon.) | Ajax – Standard 1:0 (kon.)
Celta Vigo – Panathinaikos 2:0 (kon.) | Gent – Konyaspor 2:0 (kon.) | Šachtar – Braga 2:0 (kon.)
Schalke – Salzburg 3:1 (kon.) | FK Krasnodar – Nice 5:2 (kon.) | Fiorentina – Karabach 5:1 (kon.)
Liberec – PAOK 1:2 (kon.) | Sparta – Inter 3:1 (kon.) | Curych – Osmanlispor 2:1 (kon.)
FCSB – Villarreal 1:1 (kon.) | Beer Ševa – Southampton 0:0 (kon.) | Fenerbahce – Feyenoord 1:0 (kon.)
Manchester Utd. – Zorja Luhansk 1:0 (kon.) | Olympiakos – APOEL 0:1 (kon.) | Saint-Étienne – Anderlecht 1:1 (kon.)
Zenit – Alkmaar 5:0 (kon.) | Dundalk – Maccabi Tel Aviv 1:0 (kon.) | Austria – Plzeň 0:0 (kon.)
AS Řím – Astra Giurgiu 4:0 (kon.) | Ath. Bilbao – Rapid 1:0 (kon.) | Genk – Sassuolo 3:1 (kon.)
Dundalk FC
1:0 (0:0)
Maccabi Tel Aviv
Čtvrtek 29.09.2016, 21:05 • Tallaght Stadium (kapacita 6.000 diváků), Dublin, Irsko • Evropská liga • 2. kolo

S konstatováním, že Dundalk FC slaví nečekanou výhru 1:0 nad Maccabi Tel-Aviv, když se o tři body zasloužil v 72. minutě Ciaran Kilduff, který již stačil v prvním zápase Dundalku v Alkmaaru v závěru vyrovnat na 1:1, se s Vámi loučí a dobrou noc přeje Tomáš Lysý. (23:14:15)

Červené karty: 0-0.

Ve druhém poločasu už sice hra nebyla až tak hezká, jako v poločasu prvním, kdy se šance střídaly co chvíli na obou stranách. Začátek druhého dějství sice přinesl útočnou snahu Dundalku i Maccabi,ale poté se oba týmy začaly spoléhat více na obranu. Rozhodnout mohl střídající Kilduff, který po pár vteřinách na hřišti hlavičkoval těsně nad. Ale chvíle Ciarana Kilduffa přišla přesně v 72. minutě, kdy po hezké akci Horgana zblízka ve výskoku poslal míč pravačkou pod padajícího gólmana. Kilduff tak po vyrovnání v Alkmaaru vsítil nyní tříbodový gól. A to domácí mohli o čtyři minuty zvýšit náskok po akci Finna. Když hosté neuspěli ani po rychlém rozehrání standardky na Itzhakiho, jehož pokus byl zblokován, měli domácí k obrovsky překvapivým třem bodům – ale naprosto zaslouženým – cestu otevřenou.

90+4

90+4
    A je to asi jasné, jelikož nyní končí míč po útoku hostí v zámezí bez přičinění domácích. Dundalk se dočká tří bodů, což je neuvěřitelné.

90+3
    Snaha Maccabi o vyrovnávací gól se stále míjí účinkem, tohle už je více křeč než tlak.

90+2
    Domácí se samozřejmě při zahrávání faulu nikam neženou, hlavní je vzadu neudělat chybu.

90+1
    Možná to byla již trošku frustrace, když Tal Ben Haim sestřelil kousek za půlkou s míčem postupujícího Ciarana Kilduffa, který si tímto výkonem říká o základ v dalším utkání. Žlutá pro hostujícího hráče.

90+1
    Ten se ale hostům vůbec nepovedl a Dundalk má tak v první minutě ze čtyř nastavených míč na svých kopačkách.

90
    Zase to byl Haris Medunjanin a zase jeho centr nebyl vůbec přesný. Obrana hostí jej odvrací na rohový kop.

89
    Chris Shields fauloval zhruba třicet, pětatřicet metrů od vápna téměř na středu soupeře a je z toho slibný přímý volný kop pro hosty.

87
    Co se nyní dělo, to nevím. Fakt je ten, že míč se ocitl u Rajkoviće, který ho nakopává na druhou stranu hřiště.
    86. Po akci Horgana mohlo být rozhodnuto.

86
    Krásná akce Dundalku a nyní je třeba pochválit i sudího, který po faulu Peretze na Finna ponechal výhodu. Finn totiž vyskakoval na míč, když ho povalil bek hostí na zem. Odražený míč se dostal na levou stranu pro Daryla Horgana, který jej zatáhl do vápna a předkládla před branku na Mountneyho, před kterým ukopli míč obránci Maccabi. A to se ještě hodně hlasitě hlásil o míč z druhé vlny Kilduff, který by možná měl lepší prostor k zakončení.

85
    Poslední střídání domácích. Z placu jde Robbie Benson, který dnes také odehrál výborný zápas, a na jeho místo nastupuje Deann Shiels.

84
    Tuhle situaci jsme dneska už jednou viděli, a to na Spartě. Hosté rychle rozehráli přímý volný kop, nečekali na hvizd sudího – který nemusí vždy přijít – a Medunjanin vyslal do vápna kolmici na Baraka Itzhakiho, do jehož střely sklouzl jeden z beků domácích a blokuje jí!

83
    Po faulu Finna bude mít hostující ekipa šanci na rozehrání přímého volného kopu zhruba čtyřicet metrů od branky.

83
    Hosté to již zkouší i dlouhými nakopávanými míči, zatím bez úspěchu.

Tomáš Lysý

Branky: 72. Kilduff (Horgan)

Karty:   89. Shields (DAK) – 81. Ben Haim (MTA), 90+1. Ben Haim (MTA)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 6:6. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 9:12.
    Dundalk FC: Rogers – Gannon, Gartland, Boyle (C), Massey – Benson (85. Shiels), Finn, Shields, Horgan – McEleney (75. Mountney), McMillan (65. Kilduff).
    Náhradníci: Sava – Mountney, Grimes, Barrett, Kilduff, Shiels, Meenan.

Maccabi Tel Aviv: P. Rajković – D. Peretz, Ben Haim, Tibi, Ben Harush – Igiebor (59. Miha), Alberman (C) (75. Itzhaki), Medunjanin – Scarione, Kjartansson, Ben Haim II (81. Benajoun).
    Náhradníci: Lifshitz – Ben Basat, Itzhaki, Miha, Filipenko, Golasa, Benajoun.

Rozhodčí: Treimanis (HR) – Gudermanis, Spasjonnikovs (AR) – Tatriks (4R) – Anufrijevs, Golubevs (BR)