HC Plzeň – HC Litvínov 5:1 (kon.) | Slavia – Kladno 1:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Kolín 5:1 (kon.)
Mountfield HK – Liberec 1:3 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 2:3 (0:1 po s.n.) | Zlín – Třinec 7:4 (kon.)
Havlíčkův Brod – Písek 3:0 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 2:0 (kon.) | Chomutov – Sparta 4:2 (kon.)
Kometa Brno – Vsetín 7:1 (kon.)
Piráti Chomutov
4:2 (1:1, 0:1, 3:0)
HC Sparta Praha
Pátek 30.09.2016, 18:00 • SD ARÉNA • Extraliga staršího dorostu • 9. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše. Děkuji za pozornost a někdy u mládežnického hokeje zase nashledanou. (20:09:56)

Chomutovu se povedlo ve třetí třetině během půl minuty otočit stav utkání. Sparta se sice v závěru ještě snažila, ale udělala v obraně chybu a inkasovala i čtvrtou branku.

59:58
    Následovala menší šarvátka u branky Chomutova. Na trestnou lavici míří domácí Radek Procházka, za hosty to je Alexandr Vorobjev.

59:43
    Piráti právě vstřelili branku!
    Následně je prázdná branka trefena! Jevgenij Pika nechal kotouč za sebou, JAKUB KÖVER se k němu dostal a dojel s ním až do branky.

59:37
    Kryštof Ouřada zachytil přihrávku a bekhendem posílal touš do sítě. Na poslední chvíli tento pokus zachytil pozorný obránce!

59:05
    Sparta odvolala brankáře, vyžádala si oddechový čas a bude tak střádat plány na vyrovnání.

58:36
    Jakub Navrátil dostal kotouč přes celé hřiště a při chybném střídání se hnal do zakončení. Jeho pokus ovšem skončil jen na tyčce!

57:58
    Sparta se hnala do útoku, kde se jí ale nepovedlo nic vymyslet. Jeden z hráčů vjel totiž do ofsajdu.

57:34
    Kryštof Ouřada se prohnal po pravé straně do pásma, kde zkouší udržet puk co nejdéle. Zatím je v této činnosti úspěšný.

56:41
    Sparta se snaží v závěru utkání něco vymyslet, ale to se jim zatím moc nedaří. Do konce třetiny zbývají tři minutky.

56:19
    Po jednom ze zákroku zůstal na ledě ležet Jakub Lauko. K němu nyní přichází klubový doktor a mladý chomutovský hokejista s bolesti odjíždí.

55:19
    Ondřej Pavel se prodra středem hřiště a přihrál na pravou stranu. Následně dostal stejný hráč puk před branku, kde ale puk netrefil.

54:58
    Jeden z domácích zachytil přihrávku Chomutova a posílal do úniku svého spoluhráče. Tomu ovšem přihrál hodně nepřesně a je z toho pouze icing.

54:10
    Další pokus vyslal Jakub Lauko, který svou dělovkou branku pouze přestřelil. Piráti zatím hrají slušně.

53:34
    Z levé strany to zkoušel následně Jakub Köver. Brankář Míčan si s jeho pokusem poradil bravůrně, předvedl totiž efektivní semafor!

53:16
    Kombinace Pirátů byla zakončena přihrávkou na Radka Procházku, kterému se ale střelou po ledě nepovedlo zakončit gólově.

52:47
    Ferenc Simotics oslabuje svůj tým v nejhorším možné době. Za vyhození kotouče inkasuje dvouminutový trest.

David Panuška

Branky a nahrávky: 12. Köver (Veselý), 48. Veselý (Köver), 48. Navrátil (Koblížek), 60. Köver – 17. Wojnar (Hadamczik, Dani), 36. Čech (Flídr, Gnusin)

Piráti Chomutov: Skokan (Dobeš) – Štochl, Seeman, Procházka, Kleiner, Studený, Jarý, Záruba – Köver, Černý, Lauko, Günter, Hradecký, Navrátil, Veselý, Koblížek, Ouřada.
    HC Sparta Praha: Míčan (Škorpík) – Simotics, Bureš, Vízner, Hadamczik, Hanuš – Wojnar, Šišolák, Nacházel, Gnusin, Dani, Flídr, Pika, Schwamberger, Arnošt, Kropáček, Čech, Vorobjev, Pavel.

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Fiala.