Swansea – Liverpool 1:2 (kon.) | Hull City – Chelsea 0:2 (kon.) | Sunderland – West Brom 1:1 (kon.)
Watford – Bournemouth 2:2 (kon.) | West Ham – Middlesbrough 1:1 (kon.)
Sunderland AFC
1:1 (0:1)
West Bromwich Albion
Sobota 01.10.2016, 16:00 • Stadium of Light, Sunderland • Anglická Premier League • 7. kolo

Dnešní utkání sledovalo 40043 diváků. (18:27:25)

Svěřenci Tonyho Pulise potvrdili, že se jim proti Sunderlandu daří a deset minut před přestávkou se ujali vedení zásluhou krásné trefy Nacera Chadliho. Černé kočky vstupovaly do druhého poločasu s jednobrankovým mankem a po přestávce se hnali za vyrovnáním, kterého po krásné střele o zem v podání střídajícího Patricka van Aanholta dosáhli. Domácí se poté nadechli k silnému náporu, v závěru otevřeného zápasu hraném ve vysokém tempu se jim ale druhý gól i přes velkou snahu přidat nepodařilo. Konečný výsledek. Sunderland 1 West Bromwich Albion 1.
    Střídající Patrick van Aanholt vzkřísil Černé kočky a na domácím Stadium of Light jim vystřelil proti West Bromu cenný bod.

90+7

90+7
    Jermain Defoe po jemném přiťuknutí svého spoluhráče napřáhl k dělové střele, která zamířila těsně vedle levé tyče, a v dnešním zápase se už nic nestane!

90+7
    Jonny Evans zastavil útok Sunderlandu taktickým faulem, za který uviděl žlutou kartu, a domácí mají poslední možnost, jak ohrozit bránu West Bromu.

90+6
    Žlutou kartu dostává Jonny Evans (West Bromwich Albion).

90+6
    Jason Denayer utržil nepříjemný úder do pusu a jeden z lékařů zkontroloval, zda má všechny zuby.

90+5
    Běží poslední sekundy pětiminutového nastavení, zhruba minutu se ještě ale bude určitě hrát.

90+4
    Jason Denayer zůstal ležet na hrací ploše poté, co za cenu zdraví zastavil nebezpečný centr West Bromu. Pro Sunderland je to velmi špatná situace, protože nyní měl tlak, ten se ovšem vinou ošetření rozkouskuje.

90+4
    Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází José Salomón Rondón, přichází Hal Robson-Kanu.

90+3
    Sunderland mačká Baggies jako citrón, z toho ale zatím neukápla ani trocha šťávy. Hosté odvrací jeden centr za druhým a úspěšně se brání.

90+2
    Nad rámec zápasu bylo nastaveno 5 minut!

90+1
    Střídání v týmu West Bromwich Albion: ze hřiště odchází Nacer Chadli, přichází James Morrison.

90
    Střídání v týmu Sunderland AFC: ze hřiště odchází Wahbi Khazri, přichází Lynden Gooch.

90
    Neúnavný José Salomón Rondón mohl střelou z levé strany šestnáctky strhnout vítězství na stranu West Bromu, jenže jeho následná střela zamířila vedle levého horní rohu!

89
    Craig Dawson napřáhl na pravé straně hřiště zpoza šestnáctky ke krásné diagonální střele, která mířila přesně do levého horního rohu brány, jenže Jordan Pickford předvedl spektakulární zákrok a tygřím skokem jeho pokus vyrazil!

88
    Sunderland se na levé straně ocital ve slibné šanci, jenže Wahbi Khazri nedokázal přesně odcentrovat ani vystřelit a bezmocně leží na trávníku.

Tomáš Reiner

Branky: 83. van Aanholt (Watmore) – 35. Chadli (Phillips)

Karty:   36. Kirchhoff (SUN) – 27. Yacob (WBA), 69. McClean (WBA), 90+6. J. Evans (WBA)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 2:7. Střely mimo: 4:7. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 19:17.
    Sunderland AFC: Pickford – Denayer, Koné, O'Shea (C), Manquillo – Kirchhoff (56. van Aanholt) – Watmore, McNair (72. Rodwell), N'Dong, Khazri (90. Gooch) – Defoe.
    Náhradníci: Mika – van Aanholt, Djilobodji, Love, Rodwell, Gooch, Honeyman.

West Bromwich Albion: Foster – Nyom, McAuley, C. Dawson, J. Evans – Phillips, D. Fletcher (C), Yacob, McClean (73. C. Gardner) – Chadli (90+1. J. Morrison) – Rondón (90+4. Robson-Kanu).
    Náhradníci: Myhill – J. Olsson, J. Morrison, C. Gardner, Leko, Robson-Kanu, Berahino.

Rozhodčí: Stuart Attwell. Asistenti: Stuart Burt, David Bryan. Čtvrtý rozhodčí: Martin Atkinson

Diváci: 40043