Králův Dvůr – Jablonec 1:1 (5:3 po pen.) | Slovácko – Opava 3:4 (po pr.)
1.FC Slovácko
3:4 (1:0)
Slezský FC Opava
Úterý 11.10.2016, 18:00 • Městský fotbalový stadion Miroslava Valenty seniora • MOL Cup • 3. kolo

Slovácko nakonec po přestřelce prohrává po prodloužení s druholigovou Opavou 3:4. Domácí celek šel do vedení Havlíkem, hostům se podařilo stav zápasu otočit dvě brankami. Mezi střelce se zapsali Žídek a Jurečka. Svěřenci trenéra Levého ještě do konce hrací doby vyrovnali Ťokem a Hlúpik mohl v 90. minutě rozhodnout ale lob nasměřoval do tyče. V prodloužení padla už jedna branka, která rozhodla o postupu. Schaffartzik proměnil penaltu a Slovácko už do konce zápasu nenašlo na tuto branku odpověď. (20:31:44)

120

120
    Realizační tým Opavy už u postranní čáry netrpělivě postává a přeje si ukončení zápasu.

120
    Utkání spěje do závěrečné minuty prodloužení a vypadá to, že Opava bude postupovat do osmifinále.

120
    Kryštof Lasák viděl žlutou kartu za zdržování hry.

119
    Z levé strany šel centr do pokutového území, odražený balon se dostal k Daníčkovi, kterému se vůbec nepovedla střela na branku Opavy.

117
    Zajíc centrovalm z pravé strany, hostující Žídek hlavičkoval nechtěně na svoji branku, gólman Lasák byl však na svém místě a balon si pohlídal.

115
    V pokutovém území zakončoval akci Opavy Machálek střelou do boční sítě.

114
    Domácí diváci se zlobí na rozhodčího Jelínka. Zajíc byl faulovaný na pravé straně, sudí Jelínek nechal hru pokračovat

113
    Slovácko už vsází všechno na jednu kartu. S nákopem Rady do pokutového území si hráči Opavy poradili.

111
    Jan Schaffartzik byl potrestaný žlutou kartou.

109
    Po centru Šimka, mohl vyrovnat Zajíc, ale jeho střelu na poslední chvíli v malém vápně zblokoval hostující obránce, Lasák poté míč chytil.

107
    Havlík nacentroval míč do pokutového území. Opava situaci s přehledem zvládla.

106
    Domácí hráči mají posledních patnáct minut na to, aby aspoň posunulu utkání do penalt.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105
    První prodloužení skončilo.

104
    Opava právě vstřelila branku!
    JAN SCHAFFARTZIK proměňuje penaltu doprostřed branky. Brankář Heča skákal na pravou stranu. Opava tak otačí stav skóre ve svůj prospěch bláznivého zápasu.

103
    Tomáš Rada dostal za strkanici se Žídkem žlutou kartu.

103
    Opava vybojovala rohový kop. Zapalač nacentroval do pokutového území, kde Košút stáhl Žídka a hosté budou kopat penaltu.

Tomáš Kučera

Branky: 28. Havlík, 87. Ťok, 92. Hlúpik – 58. Žídek, 76. Jurečka, 102. Jursa, 104. Schaffartzik (pen.)

Karty:   103. Rada (SLO), 111. Schaffartzik (SLO) – 50. Simerský (OPA), 67. Zapalač (OPA), 120. Lasák (OPA)

1.FC Slovácko: Heča – Chvátal, Rada, Hofmann (83. Ťok), Diviš (46. Hlúpik), Šimko, Tetteh, Havlík, Košút, Koné (59. Zajíc), Daníček
    Náhradníci: Daněk – Reinberk, Kerbr, Zajíc, Ťok, Kalouda, Hlúpik

Slezský FC Opava: Lasák – Simerský, Helebrand, Žídek, Hrabina, Kuzmanovič (85. Machálek), Schaffartzik, Zapalač, Jurečka, Janetzký (96. Grussmann), Mozol (63. Jursa)
    Náhradníci: Fendrich – Grussmann, Jursa, Radič, Čelůstka, Machálek

Rozhodčí: Julínek – Paták, Peřina