Leverkusen – Hoffenheim 0:3 (kon.) | Hertha – Kolín nad Rýnem 2:1 (kon.) | Ingolstadt – Dortmund 3:3 (kon.)
Darmstadt – Wolfsburg 3:1 (kon.) | Freiburg – Augsburg 2:1 (kon.) | Bayern – Mönchengladbach 2:0 (kon.)
Bayer Leverkusen
0:3 (0:1)
TSG 1899 Hoffenheim
Sobota 22.10.2016, 15:30 • BayArena, Leverkusen • Německá Bundesliga • 8. kolo

Fotbalisté Hoffenheimu vítězí v Leverkusenu naprosto hladce 0:3 a i po osmi zápasech zůstávají neporaženi! Utkání výrazně ovlivnilo vyloučení domácího Kevina Vollanda už v 6. minutě. Hosté poprvé využili početní výhodu v 15. minutě, kdy se prosadil Kevin Demirbay. Definitivní rozhodnutí pak přišlo v úvodu druhé půle. Nejprve přidal druhý gól Hoffenheimu Sandro Wagner, jenž využil podklouznutí obránce Topraka a v 60. minutě zvýšil na konečných 0:3 Steven Zuber. Frustraci Leverkusenu pak dovršil kouč Roger Schmidt, který byl vykázán na tribunu. (17:24:49)
    Fanoušci Leverkusenu ukázali i přes vysokou porážku svou věrnost.

90+2

90+2
    Zuber je naštěstí v pořádku. Před námi jsou poslední okamžiky utkání.

90+2
    Kießling přistrčil Zubera, který si při dopadu na trávník ublížil. Zřejmě si vyrazil dech.

90+1
    Rozhodčí nastaví ještě dvě minuty.

90
    Moc nechybělo a Stefan Kießling byl ve velké šanci. Před bránou k němu propadl míč, ale překvapený domácí útočník ho nezpracoval.

89
    Kevin Kampl se pokusil dostat až před Baumanna hned přes několik bránících hráčů. Tahle individuální akce neměla moc nadějí na úspěch.

87
    Tohle už je opravdu čekání na konec. Hosté si nyní nahrávají míč na vlastní polovině. Tempo hry připomíná spíše trénink.

86
    Domácí útoky postrádají myšlenku a přesnost. V zámezí skončila přihrávka Brandta.

84
    Sympatické je, že domácí kotel utkání nezabalil a stále své hráče povzbuzuje.

83
    Zápas se už spíše dohrává. Fotbalisté Hoffenheimu nemají kam spěchat a Bayer působí odevzdaně.

81
    Domácí dnes jen jednou trefili prostor mezi tyčemi. I podle toho lze vydedukovat, jak asi utkání z jejich strany vypadá.

80
    Wagner se řítil sám na Lena, ale zastavil ho praporek pomezního. Byl v ofsajdu.

78
    Vogt se již opět zapojil do hry. Hosté tak mohou stáhnout ze hry Kerema Demirbaye, jehož nahradil Eduardo Vargas.

77
    Hra pokračuje, Vogt je ošetřován v zámezí. Domácí budou zahrávat rohový kop.

76
    Ošetřován je Kevin Vogt. Uvidíme, zda se hostující hráč ještě vrátí do zápasu.

75
    Julian Brandt si na pravé straně pokutového území povodil dva bránící hráče a vystřelil. Baumann si s přízemním pokusem poradil.

75
    Aránguiz zvolil centr, kterým zahnal Javiera Hernandeze až k brankové čáře. Akce Bayeru ale ještě pokračuje.