Vladivostok – Čeljabinsk 0:1 (kon.) | Kunlun – Magnitogorsk 1:5 (kon.) | Minsk – Soči 5:2 (kon.)
Záhřeb – Toljatti 3:2 (kon.)
Medveščak Záhřeb
3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Lada Toljatti
Neděle 23.10.2016, 17:00 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Celkem divoká byla první třetina, 13:9 na střely, 6:7 zblokované střely. Na úvodní gól stále čekáme. Více ze hry měli domácí hokejisté, ale nedokázali se prosadit. Hostující celek měl k dispozici v závěru třetiny početní výhodu, ani přesilovka ke změně skóre nepřispěla.

Dlouhou dobu to byla nerozhodná bitva. První gól vstřelil při vlastním oslabení Tomáš Mertl. Druhou branku v přesilovce přidal Alexandre Giroux. Lépe hrající domácí hokejisté vedli po čtyřiceti minutách o dvě branky.

Ve třetí třetině nejprve snížil hostující Vasilij Strelcov, poněm vyrovnal Stanislav Bočarov. Rozhodující branku vstřelili domácí v čase 50:33 se krásnou ránou prosadil Brandon McMillan. (19:30:31)
    Kanaďan Drew MacIntyre dnes pochytal 23 střel a přispěl k vítězství svého týmu!

Česká stopa v zápase
    Tomáš Mertl (ZAG) 1+0, 1 střela, čas na ledě 21:01
    Jakub Krejčík (ZAG) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:06

59:44
    Lada je v útočném pásmu, ale nemůže se dostat do lepší střelecké pozice.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry a hosté hrají v šesti proti čtyřem.

58:50
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Jakub Krejčík – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).

58:42
    Hostující brankář Ilja Ježov míří na střídačku, hosté to zkusí v šesti.

58:00
    Buly před brankou Drewa MacIntyreho. Následně Alexandre Giroux odvezl puk daleko od své branky.

57:30
    Lada Togliatti se snaží o vyrovnání, mnoho času hostujícímu celku nezbývá, nicméně domácí komanda hraje zodpovědně. Před brankou se hned několik hráčů, kteří nenechají Ladu pořádně vystřelit.

56:25
    Ilja Ježov musel být pozorný, před brankou zůstal volný Alexandre Bolduc. Jeho zakončení nebude patřit mezi nejpovedenější akce v tomto zápase.

56:00
    Další minuta hry je pryč. Lada se snaží, ale domácí hráči hrají takticky velmi dobře. Hlasitě je podporují fanoušci.

55:10
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, jednobrankový náskok Medveščaku je aktuální.

54:41
    Hostujícímu celku nelze odepřít snahu o vyrovnání, ale Lada doplácí na nepřesnosti ve vlastní hře.

54:10
    Domácí celek kontroluje hru a snaží se něco vymyslet před brankou Ježova. Ten musí být pozorný.

53:09
    Alexandre Bolduc se vrací do hry, Lada početní výhodu proměnit jednak nedokázala, ale ani se nedostala do lepších střeleckých pozic.

52:10
    Domácí hrají oslabení velmi dobře, jakmile se dostanou ke kotouči, vystřelují ho pryč z pásma.

51:09
    Vyloučení v týmu Medveščak Záhřeb (Alexandre Bolduc – 2 min., sekání).
    50:33 Brandon MCMILLAN - 3:2

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 36. Mertl (McMillan), 38. A. Giroux (Co. Genoway, Katic) (TS), 51. McMillan (Paré, Parlett) – 43. V. Strelcov, 45. Bočarov (V. Strelcov)

Medveščak Záhřeb: MacIntyre (Gajdučenko) – Parlett, Morrisonn, T. Larkin, D. Smith, J. Krejčík, Bezina, Sauve, Perkovich – Mertl, Co. Genoway, Lessio – Paré, Hedberg, McMillan – Katic, A. Giroux, Bolduc – Glumac.
    Lada Toljatti: I. Ježov (Masalskis) – Sotnieks, Korjagin, A. Bolšakov, Maleňkich, Kostromitin, Aronson, Gurkin – Filatov, A. Ivanov, Bumagin – Bělousov, Šenfeld, V. Komarov – Achmetov, Rybin, Zernov – Bočarov, A. Strelcov, V. Strelcov.

Rozhodčí: Komarov, Lavrentjev – Misjur, Pavej