Chomutov – Slavia 5:2 (kon.) | Mountfield HK – Pardubice 2:4 (kon.)
Mountfield HK
2:4 (1:0, 0:3, 1:1)
HC Dynamo Pardubice
Úterý 25.10.2016, 17:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • Extraliga staršího dorostu • 12. kolo

Ode mě jen to pro dnešek vše. Z vylidněné FORTUNA arény se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dne. (19:04:12)

Je hotovo. Východočeské derby vyznělo poprvé v sezóně lépe pro hráče Pardubic, kteří si odvážejí tři body. Tempo zápasu se rozjíždělo postupně, když se na konci první periody nejprve prosadili domácí. Druhá dvacetiminutovka už byla ale jasně v režii hostů, kteří vstřelili tři branky. Mountfield ještě v závěrečné třetině zkoušel kousat a přiblížil se Pardubicím gólem na 2:3. Dynamo už ale poslední minuty pozorně odbránilo a v poslední minutě po ukázkovém ťukeci rozhodlo o svém vítězství, když vstřelilo čtvrtou branku.

59:48
    Utkání už se jen dohrává. Pardubice si odvezou tři body.

59:11
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Zřejmě je hotovo. Parádní souhru předvedli Matýs s Kostkou, kteří se dostali do přečíslení a uháněli na Vacka. Oba hráči si několikrát vyměnili kotouč a ONDŘEJ MATÝS dopravil puk za bezmocného Denise Vacka – 2:4. Asistence: Martin Kostka.

58:18
    Mašín se probojoval až do útočného pásma, kde hledal Sklenáře. Ten si stáhl kotouč a rovnou vystřelil. Kulich pozorný.

57:38
    Kukla vystrašil Kulicha, jenž vyrazil jeho střelu. Hradeckému týmu ale chyběl znovu někdo, kdo by odražený kotouč dorazil do odkryté klece.

57:05
    Hradečtí obránci se snaží vyvést kotouč z pásma. Sklenářova střelu ale Kulich dobře viděl. Vhazuje se po pravici Kulicha.

56:59
    Vacek znovu zasahuje. Tentokrát proti střele Kostky.

56:56
    Střela Černého na druhé straně kluziště končí ve Vackově výstroji.

56:14
    Jonáš si vybruslil od modré a nahodil kotouč na Kulicha. V cestě mu ale stál hostující obránce.

55:44
    Jenže hráči Dynama už se znovu usazují před Vackem.

55:11
    Maršík po vhazování udělal oblouček a přihrál kotouč na Pažourka, jenž zkoušel zadovkou překvapit Kulicha. Gólman Dynama ale na poslední chvíli puk vyrazil.

55:02
    Po střele jednoho z hradeckých hokejistů končí puk v ochranné síti. Vhazování po pravici Kulicha.

54:27
    Vacek je teď v permanenci. Matýsova střela z mezikruží ale naštěstí pro hradeckého gólmana mířila mimo.

53:31
    Mountfield se evidentně snaží usadit v pásmu, obránci hostů jsou ale neúprosní.

52:43
    Pohlova rána od modré se odrazila od Kulichových betonů. Nejblíže mu byl hradecký kapitán Pažourek, který však nedokázal betony obhodit a dopravit černou pryž za brankovou čáru.

51:37
    Hradečtí hokejisté se nestíhají otáčet. A s nimi ani Vacek. Pardubičtí jsou v obrovském tlaku a zatápějí Hradeckým v pásmu.

51:04
    A teď Chára, který to zkoušel z levého kruhu. Dynamo je při chuti.

Lenka Jonešová

Branky a nahrávky: 19. Kukla (Matouš), 49. Hašek (Pohl) – 22. Matýs (Zeman, Pochobradský), 28. Chára (Matýs, Koffer), 38. Černý (Mert, Koffer), 60. Matýs (Kostka)

Mountfield HK: Dvořák (40. Vacek) – Martinec, Pohl, Bieniek, Gaspar, J. Kynčl, Jonáš, Kukla – Šedivý, Sklenář, Mašín, M. Síla, Pažourek "C", M. Matouš, Havelec, Jakubec, Vaňát, Hašek, Maršík, Morong. Trenér: Miroslav Krupka.
    HC Dynamo Pardubice: Kulich (Jánský) – Trejbal, Oliva, Žouželka, Bučko, Mert "C", Javůrek – Libnar, Pochobradský, Koffer, Kostka, Chára, Černý, Matýs, Zeman, Antoníček. Trenér: Milan Kusý.

Rozhodčí: Homola – Barvíř, Roischel