Mountfield HK – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Chomutov – Slavia 2:1 (kon.) | Č. Budějovice – HC Plzeň 3:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Olomouc 8:1 (kon.) | Pardubice – Jihlava 2:1 (1:0 po s.n.) | Sparta – K. Vary 5:1 (kon.)
HC Litvínov – Kladno 6:4 (kon.) | Třinec – Vítkovice 9:6 (kon.)
Mountfield HK
2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
HC Kometa Brno
Sobota 12.11.2016, 12:00 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 18. kolo

Máme za sebou atraktivní zápas se šťastnějším koncem pro druhý tým tabulky z jihomoravské metropole. Ode mě je to pro dnešek z Hradce všechno, někdy příště se s vámi budu těšit u mládežnického hokeje zase na počtenou! (14:08:20)

Střely na branku:

Hradec Králové – Kometa Brno 35:11 (9:5, 13:5, 13:1)

Za dvě třetiny se body nerozdávají. Tak bych popsal zápas z pohledu domácího týmu. Kometa se v první třetině ujala dvoubrankového vedení, od té doby byl lepší Hradec Králové, ve třetí části soupeře jasně přebruslil. Jenže skóre i přes veškerou snahu už nedotáhl.

59:51
    Dělovka Daniela Liera prosvištěla vedle branky, ve které byla u tyče spousta místa!

59:41
    Ještě jedno zakázané uvolnění hostů, tentokrát velmi hraniční. Poslední šance pro Hradec.

59:30
    Hejnova střela od modré nebyla přesná.

59:15
    Ale Hradec už zase tlačí, kolem tyčky teď puk neprotlačil.

58:58
    Lierovo nahození bylo zblokované, hosté posílají puk do bezpečí.

58:52
    Kometa vyhazuje na zakázané uvolnění. Další buly.

58:44
    Tomáš Zahradník po vyhraném buly šikovně vypálil, ale Dostál se u bližší tyče vyznamenal lapačkou.

58:40
    Hradec nemá na co čekat, jde to zkusit v šesti bez brankáře!

58:40
    Oddechový čas pro hradeckou lavičku.

58:40
    ...pokus Aleše Dufka z úhlu chytá Lukáš Dostál do lapačky a přerušuje hru.

58:33
    Teď už je za brankou soupeře...

58:18
    A Mountfield si znovu nepřesně přihrál a musí zase od začátku.

58:03
    Teď navíc hosté aktivní hrou drží Hradec v jeho třetině.

57:42
    A zase je puk ve středním pásmu, kde to Brňanům stačí.

57:17
    Domácí musejí střídat, takže jim nezbylo než kotouč odevzdat.

Martin Voltr

Branky a nahrávky: 37. Dufek (Havránek), 55. Hidveghy (Havránek, Zahradník) – 14. Čejka (Horký, Trnka), 16. Havlát, 39. Čejka (Furch, Sedláček)

Mountfield HK: Bechný (Špirek) – K. Hroudný, Kynčl, Havránek, Gaspar, Šalda, Lier, Bureš – D. Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Štohanzl, Hnik (C), Jirásek, Řepík, Hidveghy, Chalupa, Hejna. Trenér: Aleš Krátoška.
    HC Kometa Brno: Dostál (Krček) – Trnka, Slabý, Furch, Sedláček, Mikyska, Kabelka – Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, Horký (C), Mlynář, D. Hroudný, Ferda, Jajcay. Trenéři: Pavel Pazourek a Jan Konečný.

Rozhodčí: Veinfurter – Kis, Lučan.