Třinec – Zlín 7:1 (kon.) | Litvínov – K. Vary 2:1 (po pr.) | Chomutov – Olomouc 5:4 (2:1 po s.n.)
Plzeň – Vítkovice 3:5 (kon.) | Pardubice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.) | Liberec – Mountfield HK 2:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
Berani Zlín
Pátek 18.11.2016, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst) • Tipsport extraliga • 22. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a doufám, že jste byli s přenosem spokojeni. Přeji příjemný večer a příště se těším, na počtenou! (19:29:58)

Líbil se vám online přenos? V tom případě bych byl potěšen, kdybyste mě začali sledovat na Twitteru. Děkuji za přízeň.

Třinec si díky dnešnímu drtivému vítězství upevnil vedoucí příčku v tabulce, ale Kometa, která ztrácí čtyři body, má dvě utkání k dobru. Právě do Brna povede další cesta Ocelářů, na třaskavý souboj se fanoušci extraligového hokeje mohou těšit v neděli 20. listopadu v 17:20. Zlín prohrál počtvrté v řadě a v tabulce zůstane dvanáctý. Za dva dny budou ševci od 15:30 hostit chomutovské Piráty.

Statistiky po skončení utkání:

Střely: 36 (9, 14, 13) – 26 (8, 7, 11)
    Střely mimo: 18 (8, 8, 2) – 6 (1, 3, 2)
    Hity: 9 (3, 3, 3) – 10 (3, 2, 5)
    Vhazování: 37/64 (10, 15, 12) – 27 (14, 8, 5)
    Úspěšnost na vhazování: 58 % – 42 %
    Trestné minuty: 4 (0, 2, 2) – 12 (2, 6, 4)

Nejlepší hráči utkání:

Martin Adamský – TRI (2+0)
    David Šťastný – ZLN (1+0)

Do třetí části vstupovali Oceláři s náskokem šesti branek a o vítězi už bylo s největší pravděpodobností rozhodnuto. Zlínu se povedlo po pěti minutách zaznamenat alespoň čestný zásah, po dlouhé přihrávce od Horáka prostřelil Hamerlíka Šťastný. O něco později neměli berani daleko k druhému gólu, Maruna však ani nadvakrát nedostrkal puk do branky.

Na opačné straně střílel Irgl nejdříve do tyče a osm minut před koncem se podruhé v zápase prosadil Adamský. Třinecký forward dorazil za Štůralu střelu Polanského a zatloukl sedmý hřebíček do zlínské rakve. Hamerlíka mohli ještě překonat Vlach s Ondráčkem, ale nepovedlo se, a tak Třinec zvítězil 7:1.

59:39
    Štůrala pokryl nahození L. Doudery od modré čáry, rozmíšku Žižky s Rákosem rychle ukončili rozhodčí. Dnešní utkání sleduje 4 993 diváků.

59:10
    Vlach byl v útočné třetině dřív než Říčka s kotoučem, a tak zastavil berany ofsajd. Do konce utkání chybí už jen padesát sekund.

58:24
    Irgl se neprotlačil ke střele a Zlínští poté vyhodili puk z obranného pásma. Hraje se velmi plynule, v posledních minutách se příliš nepřerušuje.

57:46
    Dravecký se po přihrávce od Marosze prodral do útočného pásma, ale pak přihrál Martinu Růžičkovi na paty.

57:22
    Hrabal zastavil Veselého a přihrál za Hamerlíkovu bránu Adamskému. Teď už je jasné, že se utkání z povinnosti dohrává.

56:23
    Zatímco tribunami WERK ARENY probíhá mexická vlna, tlačí se Zlín dopředu. Ani Říčkova rána z mezikruží ale nenalezla cíl.

55:57
    Oceláři jsou v plném počtu, oslabení přečkali bez inkasované branky. Maruna střílel po průniku z levé strany nepřesně.

55:32
    Horákovo nahození Hamerlíkovi vypadlo a situace zaváněla druhým zlínským gólem. Vlachovi se ale nepovedlo prostrčit puk na volného Ondráčka!

54:56
    Po minutě přesilovky se ševci usadili v útočném pásmu. Hamerlík vykopl Blaťákovu střelu od modré čáry betonem, Šťastný nedokázal tečovat.

54:24
    Martin Růžička ujel zlínské obraně, ale přes Kotvana vystřelil pouze mimo branku. Oceláři se dostali k odraženému puku.

53:42
    Po poslední komerční přestávce si Zlín zahraje v početní výhodě. Tomáš Linhart (TRI) je vyloučen na dvě minuty za držení hole.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 17. J. Sýkora (Polanský), 27. Roth (Kreps, Linhart), 28. Adamský (Polanský, M. Doudera), 34. Linhart (Roth, Martin Růžička), 35. Kreps (Irgl), 36. Marosz (Petružálek), 52. Adamský (Polanský, Nosek) – 45. Šťastný (Horák)

HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Hrubec) – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Petružálek (A), Špirko, Hrňa – Dravecký, Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Irgl (C) – Adamský (A), Polanský, Sýkora. Trenér: Vladimír Kýhos.
    Berani Zlín: Kašík (od 36. Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Blaťák (A), Horák, Žižka, Holomek, Bořuta – Říčka, Holík, Bukarts – Veselý (C), Vlach, Honejsek – Kubiš, Podešva, Šťastný – Maruna, Gago, Ondráček.
    Trenér: Rostislav Vlach.

Rozhodčí: Roman Mrkva, Oldřich Hejduk – Vít Lederer, Jiří Gebauer

Diváci: 4 993 (96 % celkové kapacity)