Třinec – Vítkovice 3:2 (po pr.) | Zlín – K. Vary 1:0 (kon.) | Chomutov – Mountfield HK 5:4 (po pr.)
Olomouc – Kometa Brno 5:2 (kon.) | Pardubice – Litvínov 2:3 (kon.) | Sparta – Plzeň 2:1 (kon.)
HC Oceláři Třinec
3:2 (2:1, 0:1, 0:0 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 02.12.2016, 17:00 • WERK ARENA, Třinec (kapacita: 5 200 míst) • Tipsport extraliga • 26. kolo

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Děkuji za pozornost a doufám, že jste byli s přenosem spokojeni. Přeji hezký zbytek večera a příště se těším, na počtenou! (19:37:05)

Líbil se vám online přenos? V tom případě bych byl potěšen, kdybyste mě začali sledovat na Twitteru. Děkuji za přízeň.

Tipsport extraliga bude pokračovat dalším kole již za dva dny v neděli. Vítkovice se už od 14:00 představí na ledě pražské Sparty, Třinec bude hostit v 15:00 Pardubice.

Sté ocelářské derby zvrátili na svou stranu Oceláři a společně se svými fanoušky oslavili dvoubodové vítězství. Vítkovičtí hokejisté se rozloučili se svými příznivci, do Ostravy se vrátí s bodem. Utkání sledovala vyprodaná aréna, která vytvořila skvělou atmosféru.

Statistiky po skončení utkání:

Střely: 34 (10, 15, 8, 1) – 31 (12, 10, 9, 0)
    Střely mimo: 10 (1, 6, 3, 0) – 10 (7, 0, 3, 0)
    Hity: 10 (1, 3, 6, 0) – 7 (5, 1, 1, 0)
    Vhazování: 29/66 (10, 10, 9, 0) – 37/66 (16, 11, 9, 1)
    Úspěšnost na vhazování: 44 % – 56 %
    Trestné minuty: 6 (4, 0, 2, 0) – 6 (2, 2, 2, 0)
    V derby s jubilejním číslem sto uspěli domácí Oceláři.

Nejlepší hráči utkání:

Lukáš Krajíček – TRI (0+1)
    Daniel Dolejš – VIT (28 úspěšných zákroků)

Třinečtí udeřili hned v první minutě prodloužení a Petružálek jim přisoudil bod navíc. Třinec po třech prohrách v řadě zvítězil, byť pouze za dva body, a zřejmě zůstane na druhé příčce za Libercem. Vítkovice v derby utkání prohrály, ale na ledě regionálního rivala podaly velmi solidní výkon. Skvělým tahem se ukázalo střídání brankářů v šesté minutě, neboť Dolejš Vítkovice ve zbývajícím průběhu hodně podržel.

60:36 Jakub PETRUŽÁLEK - 3:2
    Zdroj: Hokejka TV

60:36
    Třinec právě vstřelil branku!
    Druhý bod berou třinečtí Oceláři, prodloužení rozhodli po šestatřiceti sekundách! JAKUB PETRUŽÁLEK nastartoval na levém křídle Rotha a sám spěchal před branku. Roth mu kotouč přihrávkou pod nohama vítkovického obránce vrátil a nejproduktivnější Ocelář jej u vzdálenější tyče zasunul za Dolejše – 3:2 pp! Asistence: Vladimír Roth.

60:23
    Prodloužení ve formátu tři na tři odstartovalo. Romanovu střelu srazil Roth vysoko nad branku. Puk spadl do hry, nepřerušuje se.

60:01

V opatrnější třetí třetině už jsme branku neviděli, a tak bude rozhodovat buď prodloužení, anebo samostatné nájezdy. Ve třetí části střílel Vandas nejprve ve vlastním oslabení těsně vedle Hrubcovy branky, poté musel třinecký brankář zasahovat proti nebezpečné ráně Kucsery. Pět minut před třetí sirénou měl po střele Linharta obrovskou příležitost dorážející Irgl, avšak před prázdnou brankou zablokoval jeho pokus Sloboda.

Prodloužení začne přibližně v 19:25.

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59
    V poslední vteřině třetí třetiny musel Dolejš ještě zasahovat proti ráně Noska. Dokázal puk vyrazit, a tak uvidíme prodloužení.

59:32
    Marosz obral o kotouč Kloka, ale obloučkem jej pouze odevzdal vítkovické obraně. Do konce třetí části už mnoho nezbývá.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 2. Adamský (Kane, Krajíček), 6. Hrňa (Roth), 61. Petružálek (Roth) – 3. Kucsera (Tybor, Hrbas), 26. Výtisk (Olesz, Stastny)

HC Oceláři Třinec: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, Kania, Krajíček, M. Doudera, Nosek, L. Doudera – Hrňa, Marosz, Petružálek (A) – Adamský (A), Kane, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Sýkora, Špirko, Martin Růžička. Trenér: Vladimír Kýhos.
    HC Vítkovice Ridera: Bartošák (6. Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Baranka, Hrbas, Výtisk (A), Urbanec, D. Krenželok – Kucsera, Roman, Tybor – Olesz (C), Stastny, Hudeček – Květoň, Kolouch, Vandas – Zdráhal, Němec, Tomi – Kurovský. Trenér: Jakub Petr.

Rozhodčí: Robin Šír, René Hradil – Jiří Gebauer, Vít Lederer

Diváci: 5 200 (vyprodáno)