Carolina – Tampa 1:0 (po pr.) | NY Islanders – Detroit 3:4 (po pr.) | Nashville – Philadelphia 2:4 (kon.)
Chicago – Winnipeg 1:2 (kon.) | Calgary – Anaheim 8:3 (kon.) | Edmonton – Minnesota 1:2 (po pr.)
New York Islanders
3:4 (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)
Detroit Red Wings
Pondělí 05.12.2016, 00:05 • Barclays Center, New York • NHL

S konstatováním, že dnešní utkání v Barclays Center v New Yorku sledovalo 13 789 diváků se s vámi loučím. U další on-line přenosů na shledanou. (02:48:08)

3. Johnny Boychuk (NYI) 1+0

Utkání je tedy u konce a druhý bonusový bod získávají hosté z Detroitu. Ti sice v úvodu utkání prohrávali, ale následně otočili vývoj zápasu a soupeře už ani jednou nepustili do vedení. Sami naopak na začátku třetí části a tak v 54. minutě vedli, avšak nakonec museli rozhodnout až v prodloužení. To trvalo jen 61 vteřin, neboť Danny DeKeyser využil přečíslení tří na dva a po přihrávce od Tatar rozhodl krásnou ranou.

Střely na bránu

NYI – 35 (10, 11, 14, 0)
    DET – 34 (8, 11, 13, 2)

61:02 Danny DEKEYSER - 3:4

61:02
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hosté využili propadnutí jednoho z hostů, dostali se do přečíslení a rozhodují! Tomáš Tatar táhl útok po pravé straně, počkal si na dojíždějícího DANNYHO DEKEYSERA a ten posléze z levého kruhu trefil horní část Halákovy brány. Slovenský gólman na tuto ránu nemohl reagovat. Asistence: Tomáš Tatar, Henrik Zetterberg

60:54
    Na druhé straně zastavil Halák tvrdou dělovku od modré čáry a Tavares posléze neuspěl s dalším výpadem.

60:24
    John Tavares se dostával do první větší šance prodloužení, ale Nielsen se včas vrátil a výrazně tak pomohl Mrázkovi.

60:01

Ani třetí třetina nepřinesla rozuzlení a jde se do prodloužení. Hosté sice po dvou periodách vedli, nicméně Johnny Boychuk v úvodu třetí část srovnal a utkání pomalu mířilo do závěrečné části. Detroitu následně nebyl uznán gól Greena, avšak v čase 53:06 už se mohl radovat Henrik Zetterberg, který využil dobrou přihrávku Ericssona. Ani tato branka ale nybla poslední, neboť o dvě minuty 33 vteřin později přišel s vyrovnáním Josh Bailey. Následuje tedy pětiminutové prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:37
    Poslední minuta třetí třetiny je zatím hodně nepovedená. Na obou stranách vidím hromadu nepřesností, po kterých už se zřejmě nedočkáme zakončení.

59:03
    Zakázané uvolnění v podání hostujícího Detroitu. Pro změnu je tady buly před Mrázkem a detroitský kouč Blashill si bere oddechový čas.

58:37
    Slabé nahození od modré čáry si Halák v pohodě uhlídal a schoval puk v lapačce. Vhazuje se po levici slovenského gólmana.

58:03
    Na začátku 59. minuty to zkusil Mike Green, nicméně jeho svižná střela byla sražena do rohu kluziště. Domácí jsou nyní velmi opatrní a vůbec se nevydávají dopředu.

57:29
    Ofenzívu Detroitu pro tento okamžik zastavuje ofsajd. Vhazování se stěhuje do středového kruhu.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 6. Lee (Clutterbuck, Cizikas), 42. Boychuk, 56. Jo. Bailey (Tavares, Seidenberg) – 13. Green (Nielsen), 35. Green (Vanek), 54. Zetterberg (Ericsson, Tatar), 62. DeKeyser (Tatar, Zetterberg)

New York Islanders: Halák (Bérubé) – Leddy, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan, Seidenberg – Jo. Bailey, Tavares (C), B. Nelson – Ladd (A), R. Strome, Prince – N. Kuljomin, Quine, Chimera – Lee, Cizikas, Clutterbuck (A).
    Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – DeKeyser, Green, Kronwall (A), Ouellet, Ericsson, Lashoff – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Nyquist, D. Larkin, Vanek – Jurčo, Nielsen, Glendening – D. Miller, Sheahan, Ott.

Rozhodčí: Graham Skilliter, Justin St. Pierre – Tony Sericolo, Steve Miller

Diváci: 13 789