Jihlava – Kladno 4:3 (kon.) | Třebíč – Havířov 4:5 (po pr.) | Most – Benátky n/J 3:2 (kon.)
Slavia – Litoměřice 3:2 (kon.) | Kadaň – Motor ČB 0:3 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 2:3 (kon.)
Ústí n/L – Přerov 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Dukla Jihlava
4:3 (3:1, 0:1, 1:1)
Rytíři Kladno
Pondělí 05.12.2016, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 31. kolo

S konstatováním, že HC Dukla Jihlava poprvé v sezoně vyhrála nad Kladnem, když Rytíře na domácím ledě porazila poměrem 4:3, se s Vámi loučí a hezký večer na den svatého Mikuláše přeje Tomáš Lysý. (20:37:07)

Pohledné utkání, kdy na Horácký zimní stadion konečně přijel tým, který chtěl hrát hokej, skončilo po šedesáti minutách. Byť se to tak prvně nezdálo, protože ve 46. minutě srovnal kladenský kapitán Jiří Burger. Kladno poté mělo více ze hry, ovšem Dukla záhy dokázala hru srovnat. Když oba týmy nevyužily po jedné nabídnuté přesilovce, zdálo se, že zápas půjde do prodloužení, ale to odmítl Tomáš Čachotský přesnou tečí Říhovy střely – 4:3.

59:33
    Dukla posílá puk přes obrannou modrou na druhou stranu.

59:23
    Hanuljak je na střídačce, hosté to zkusí v šesti.

59:00
    Nyní byl gólman Kladna už mezi kruhy, ovšem ztečované vyhození Dukly opět dává puk před jeho klec.

58:43
    Domácí nadále obětavě brání modrou, a to úspěšně. Hanuljak tak nemůže jít ven z klece.

58:00
    V nahlášených posledních dvou minutách třetí třetiny Jihlava zastavila útok Kladna na modré.

57:52
    Škarek nejenže zastavil nahození Kladenských, byť před ním byli dva hráči soupeře, ale ještě jej rozehrál na hokejky spoluhráčů.

57:34
    Domácím nyní stačí vyhazovat puky ven z pásma, jak to dvakrát po sobě dělají, aniž by to bylo zakázané uvolnění.

56:40
    Útok Kladenských, kteří se před buly domlouvali, co a jak, hatí ofsajd.

56:21
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlavští se dnes podruhé v utkání ujímají vedení a tentokrát se přesná teč povedla TOMÁŠI ČACHOTSKÉMU. Oblíbenec domácích příznivců, kterých je na Mikulášské pondělí na stadionu přesně 1635, tečoval před brankou Říhovu střelu za záda bezmocného Hanuljaka. Asistence: Jiří Říha, Richard Diviš.

56:07
    Po Divišově zadovce se otevřel na levé straně prostor pro Jíchu, který si najel na vrchol kruhu. Mířil do levé šibenice, kde byla lapačka Hanuljaka.

55:23
    Rytíři jsou v plném počtu.

55:13
    Až nyní se Jergl dostal na levém kruhu k puku, jeho pokus ale přes kladenské kráče neprošel na branku.

55:02
    Domácím se při přesilovce ještě nepodařilo ohrozit branku Hanuljaka. Vypadá to, že nyní Dukla spíše nechce udělat chybu.

54:04
    Jerglovi byl na okamžik sám před brankou, ovšem při zakončení mu puk přeskočil hůl a hosté se opětovně osvobozují.

53:43
    Stejně tak jako nyní, kdy zavezení puku do pásma domácích zachytil Jakub Strnad.

53:30
    Bezprostředně po buly Rytíři vyhazují až za Škarkovu klec.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 7. Zeman (Čachotský), 12. F. Seman (Důras, Jergl), 20. Říha (Čachotský, Šidlík), 57. Čachotský (Říha, Diviš) – 6. J. Drtina (Burger), 29. Cetkovský (D. Růžička, Tenkrát), 46. Burger (Ptáček, J. Kloz)

HC Dukla Jihlava: Škarek (Svoboda) – Kajínek, Říha, Dundáček, Bilčík, Szathmáry, Šidlík, Dobrovolný – Jergl, Seman, Důras – Protasenja, Stoklasa, Březina – Diviš, Zeman, Čachotský – Jícha, Danišovský. Trenér: Petr Vlk
    Rytíři Kladno: Hanuljak (Stahl) – Hořava, Drtina, Růžička, Zelingr, Ptáček, Ulrych, Matula, Kehar – Tůma, Burger, Kloz – Jánský, Přikryl, Strnad – Ton, Machač, Tenkrát – Keszi, Zikmund, Cetkovský. Trenér: Jiří Kopecký

Rozhodčí: Kubičík – Ganger, Hanzlík