Boston – Florida 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Ottawa 8:5 (kon.) | Washington – Buffalo 3:2 (po pr.)
Columbus – Arizona 4:1 (kon.)
Columbus Blue Jackets
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Arizona Coyotes
Úterý 06.12.2016, 01:05 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

To je z mé strany pro tuto noc vše, přeji hezké úterý! (03:40:58)

3. Nick Foligno (CBJ) 1+0

Columbus přidává deváté vítězství z posledních dvanácti zápasů! Blue Jackets sice po Riederově přesilovkové trefě rychle prohrávali, právě v početních výhodách ale svěřenci Johna Tortorelly převážili misky vah na svou stranu a ve třetí třetině potvrdili bodový zisk brankami Gagnera a Werenskiho. Hvězdou zápasu se stal zmiňovaný Sam Gagner, jenž nasbíral celkem čtyři kanadské body a to na ledě nestrávil ani dvanáct minut.

59:23
    Karlssonův pokus z pravého kruhu se neujal a Matt Calvert už se k dorážce nedostal, hosté se poté dokázali osvobodit.

58:30
    Martin Hanzal (ARI) dnes už potřetí usedne na lavici hříšníků, český reprezentant na dnešní zápas v dobrém vzpomínat asi nebude.

57:53
    Sergej Bobrovskij přerušuje hru, dvě minuty před třetí sirénou se bude vhazovat po jeho pravé ruce.

57:35
    Markus Nutivaara to zkusil od modré a Domingue nic neviděl, hostující gólman měl štěstí, že finský zadák Jackets nemířil přesněji.

56:48
    Je jasné, že Modrokabátníci už svůj tříbrankový náskok nepustí, Coyotes mají za 57 minut hry na kontě jen 17 střel a toto číslo v posledních minutách vůbec nezvyšují.

56:02
    Tyler Gaudet se dostal do obklíčení hráčů v modrém a poté se puku zbavil, svěřenci Johna Tortorelly už zakládají další protiakci.

55:14
    Na útočný průzkum se vydal velezkušený Scott Hartnell, který jednoduchým nahozením vybojoval buly v útočném pásmu.
    55:00 Zach WERENSKI - 4:1

55:00
    Columbus právě vstřelil branku!
    No a zdá se, že je definitivně rozhodnuto! Mladý zadák ZACH WERENSKI u hrazení nevěděl, komu přihrát, a tak prostě kotouč nahodil na branku a puk Dominguemu nešťastně propadl až do sítě! Asistence: Sam Gagner.

53:47
    V této fázi zápasu si Jackets kontrolují dvougólové vedení a svého soka k ničemu nepouštějí, Bobrovskij je v posledních minutách zcela bez práce.

52:43
    Hartnell si nepřidělával problémy a pro jistotu vyhodil puk do bezpečí, byť jen za cenu zakázaného uvolnění.

51:56
    Před Louisem Dominguem vzápětí vznikl další menší závar, arizonský brankář si ale poradil a přerušil hru. Před námi je komerční přestávka.

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 12. Gagner (Wennberg, Atkinson), 26. N. Foligno (Atkinson, Gagner), 52. Gagner (Saad, Hartnell), 55. Werenski (Gagner) – 10. Rieder (Goligoski, Ekman-Larsson)

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij (McElhinney) – Werenski, S. Jones, J. Johnson, D. Savard, R. Murray, Nutivaara – Saad, Wennberg, N. Foligno (C) – Jenner (A), Dubinsky (A), Atkinson – Hartnell, W. Karlsson, J. Anderson – Calvert, Sedlák, Gagner.
    Arizona Coyotes: Domingue (M. Smith) – Ekman-Larsson (A), C. Murphy, Goligoski, Michael Stone, Chychrun, Schenn – Rieder, Hanzal (A), Vrbata – Domi, Dvorak, Doan (C) – Perlini, Martinook, J. McGinn – Crouse, Gaudet, White.

Rozhodčí: McCauley, Meier – Pancich, Amell

Diváci: 11,091