Watford – Everton 3:2 (kon.) | Arsenal – Stoke 3:1 (kon.) | Burnley – Bournemouth 3:2 (kon.)
Hull City – Crystal Palace 3:3 (kon.) | Swansea – Sunderland 3:0 (kon.) | Leicester – Manchester City 4:2 (kon.)
Leicester City
4:2 (3:0)
Manchester City
Sobota 10.12.2016, 18:30 • King Power Stadium, Leicester • Anglická Premier League • 15. kolo

Ode mě je to pro tento zápas vše. Přeji vám pěkný zbytek sobotního večera, na shledanou. (20:35:32)

Držení míče: 22 % : 78 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 4:15. Rohy: 3:11. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 10:7.
    Vardy si zaslouženě došel pro zápasový míč po svém první hattricku v Premier League.

Pro domácí jde o veledůležité tři body a první výhru v lize od konce října. Leicester se tak vzdálil od sestupových vod na rozdíl čtyř bodů, což pro celek Claudia Ranieriho před náročným programem v průběhu prosince a ledna zajisté znamená určité uklidnění. Citizens naopak ztrácejí na čelu tabulky již čtyři body a tato ztráta může být po neděli ještě větší, rozjetou Chelsea totiž čeká v domácím prostředí West Brom.

Zápas je u konce. Leicester už ve druhé půli převážně bránil a měl několikrát štěstí, když hosté nedokázali proměnit své velké šance. Nakonec navíc domácí přidali po velké chybě v rozehrávce Citizens čtvrtou branku, kterou Jamie Vardy zkompletoval hattrick. V závěru si domácí cestu za třemi body přece jen trochu zkomplikovali. Nejprve se totiž z přímého kopu trefil Aleksandar Kolarov, aby o pár minut později stejný hráč asistoval u branky střídajícího Nolita. Španělský forvard pak mohl v první minutě nastavení vstřelit dokonce kontaktní branku a závěr mohl být ještě hodně zajímavý, to se mu však nepodařilo a domácí již své vedení uhájili.

90+5

90+5
    Zabaleta následně zachycen v ofsajdu, už se nejspíš nic nestane.

90+4
    Opět to byl Nolito, kdo se ve vápně tlačil k hlavičce. Obrana Leicesteru tentokrát stačila odvrátit k Tourému, s jehož sraženým pokusem už Zieler neměl problémy.

90+4
    Yaya Touré zakládá ve středu pole nejspíš poslední akci zápasu.

90+3
    Leicester je opět pod velkým tlakem, hosté už však nemají čas na vstřelení dvou branek.

90+2
    Okazaki ve středu pole trochu zbytečně stáhl k zemi Kolarova a je mu udělena žlutá karta.

90+2
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Riyad Mahrez, přichází Matty James.

90+1
    A div, že nepřišla kontaktní branka! Hosté to sehráli takřka do puntíku stejně, jako před minutou, snad jen s tím rozdílem, že Nolito tentokrát zamířil jen těsně mimo!

90+1
    Nastavují se čtyři minuty!
    90. NOLITO - 4:2

90
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Tak přece jen, hosté dávají i druhou branku! Kolarov poslal z levého křídla přízemní centr na malé vápno, kde se od Hutha odpoutal střídající NOLITO, který poslal z první míč na zadní tyč a snížil na rozdíl dvou branek.

89
    Právě Gray se ihned zapojil do defenzivy, když míč odvrátil do zámezí. Hosté mohou vhazovat, zbývá už jim ale minimum času.

88
    Střídání v týmu Leicester City: ze hřiště odchází Jamie Vardy, přichází Demarai Gray.

87
    Z rohového kopu hosté nezahrozili, vzápětí navíc Sterling tvrdě dohrál Vardyho a může být rád, že jeho zákrok nebude oceněn žlutou kartou.

Jan Číhal

Branky: 3. Vardy (Slimani), 5. A. King (Slimani), 20. Vardy (Mahrez), 78. Vardy – 82. Kolarov, 90. Nolito (Kolarov)

Karty:   19. Simpson (LEC), 59. Mahrez (LEC), 90+2. Okazaki (LEC) – 67. Fernando (MAC)

Leicester City: Zieler – Simpson, Morgan (C), Huth, Fuchs – Mahrez (90+2. James), Amartey, A. King, Albrighton – Vardy (88. Gray), Slimani (78. Okazaki).
    Náhradníci: Hamer – Chilwell, James, Gray, Okazaki, A. Musa, N. Mendy.

Manchester City: Bravo – Zabaleta (C), Stones, Kolarov, Sagna – Fernando, Navas (58. Y. Touré), De Bruyne, Gündoğan (68. Nolito) – Silva, Iheanacho (58. Sterling).
    Náhradníci: Caballero – Clichy, Sterling, Y. Touré, Sané, Nolito, Adarabioyo.

Rozhodčí: Oliver – Bennett, Collin