Osasuna – Barcelona 0:3 (kon.) | Real Sociedad – Valencia 3:2 (kon.) | Las Palmas – Leganés 1:1 (kon.)
Real Madrid – La Coruňa 3:2 (kon.)
UD Las Palmas
1:1 (1:0)
CD Leganés
Sobota 10.12.2016, 18:30 • Estadio de Gran Canaria • Španělská LaLiga • 15. kolo

Tímto je moje úloha pro tento zápas splněná, už mi jen zbývá poděkovat vám za pozornost a popřát pěkný zbytek sobotního večera. U některých dalších sportovních onlajnů se opět bude těšit Petr Sumbal. (20:24:33)

Utkání je u konce, nakonec se týmy rozchází s nerozhodným výsledek. A s tím nudou určitě spokojenější hosté, kteří už od 21. minuty doháněli jednogólovou ztrátu a ve druhé půli se jim zásluhou proměněné penalty Guerrera podařilo srovnat. Las Palmas si pak sice vynutila tlak, ale žádnou větší šanci si už vytvořit nedokázala. A tak si oba týmy nakonec odnášejí z tohoto utkání po bodu.

90+3

90+2
    Guerrero ukázal dobrou rychlost a už to vypadalo, že se dostane před Biggase a půjde z pravé strany sám na Varase. Ten ale zabral a Guerrerovi míč odkopl z pod kopaček.

90+1
    Viera se sice dokázal dostat k centru od brankové čáry, ale byl při tom hodně tísněn, takže jeho míč neměl dostatečnou přesnost.

90+1
    Rozhodčí Jesús Gil Manzano se rozhodl nastavit jen dvě minuty.

90
    Další akce Las Palmas začne u brankáře Varase, který míč rozehrává na své obránce.

88
    Z velké dálky chtěl napřáhnout Tana, ale hradbu těl před sebou neměl šanci propálit.

88
    Domácí jsou ti, kteří jsou teď aktivnější, rádi by ponechali všechny 3 body doma.

86
    A Livaja, který si taky po svém akrobatickém kousku odnesl mírné zranění dnes dohrál. Místo něj se na trávníku objeví Hernán.

84
    Poté co přišel ve druhém poločase na hřiště je Miguel Ángel Guerrero hodně aktivní, tentokrát ale na přihrávku nedosáhl a Javi Varas tak bude mít odkop od brány.

83
    A Livaja oprávněně za svou nebezpečnou hru vysokou nohou dostává žlutou kartu.

82
    Viera po individuální akci nakonec hledal v pokutovém území Marka Livaju. Chorvat se pokusil zakončit akrobaticky nůžkami, ale nepříjemně při tom trefil Díaze.

80
    Ze hřiště při posledním střídání hostů odchází Machíz, který měl dvě dobré šance v prvním poločase, ale ani jednu neproměnil. Na trávníku jej nahradí Carl Medjani.

77
    Remíza by byla pro hosty určitě dobrý výsledek, z Las Palmas se body často nevozí.
    75. Miguel Ángel Guerrero - 1:1

75
    Leganés právě vstřelili branku!
    A sám faulovaný Guerrero pokutový kop proměnil. Zamířil svou střelou k pravé tyči Varasovy brány, který si pro svůj skok vybral opačný kout brány.
    75. Faul uvnitř pokutového území

75
    Hosté budou zahrávat pokutový kop. Garcia srazil k zemi Guerrera! A dostává za to také žlutou kartu.

Petr Sumbal

Branky: 22. Livaja (Michel) – 75. Guerrero (pen.)

Karty:   69. Michel (LPA), 83. Livaja (LPA) – 8. Bustinza (LGS), 23. Mantovani (LGS), 36. Díaz (LGS)

Držení míče: 69 % : 31 %.
    Střely na branku: 1:6. Střely mimo: 0:3. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 2:5. Fauly: 17:18.
    UD Las Palmas: Varas – Michel, David García (C), Bigas, H. Lopes – Viera, Mesa, V. Gómez – Tana, Livaja (86. Hernán), Momo (71. Montoro).
    Náhradníci: Lizoain – Asdrubal, Tyronne, Hernán, Lemos, Montoro, Simón.

CD Leganés: Herrerín – Bustinza (46. Guerrero), Mantovani (C), Insua, Timor, Díaz – Omar, R. Pérez, A. Martín, Machís (80. Medjani) – Gabriel (69. Unai López).
    Náhradníci: Guerrero, Unai López, Medjani, S. Arribas, Barrios, Molina.

Rozhodčí: Jesús Gil Manzano – Ángel Nevado Rodríguez, José Manuel Fernández Miranda