Buffalo – Washington 1:4 (kon.) | Detroit – Columbus 1:4 (kon.) | New Jersey – St. Louis 1:4 (kon.)
Minnesota – Edmonton 3:2 (3:2 po s.n.) | Chicago – NY Rangers 0:1 (po pr.) | Anaheim – San Jose 3:2 (kon.)
Philadelphia – Dallas 4:2 (kon.) | Los Angeles – Ottawa 4:1 (kon.)
New Jersey Devils
1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
St. Louis Blues
Sobota 10.12.2016, 01:30 • Prudential Center, Newark • NHL
    Fabbri přispěl k výhře dvěma góly.

Ode mě to bude všechno, děkuji za pozornost a přeji hezké ráno! (04:04:54)

Československá stopa v utkání:
    Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 10:53

1. Vladimir Tarasenko (STL) 0+3
    2. Robby Fabbri (STL) 2+0
    3. Ryan Reaves (STL) 1+0

A je hotovo, Blues se stávají prvním týmem v této sezoně, který obral Ďábly na jejich ledě o všechny body! Navíc nad nimi vyhráli pošesté v řadě.

St. Louis díky aktivnímu vstupu šlo v Newarku do vedení 1:0, když ve druhé minutě po pasu od v dresu Blues debutujícího Hunta skóroval Robby Fabbri. Pak se hra vyrovnala, ale žádná z šancí už se neujala.

Do druhé periody vstoupilo New Jersey lépe, ale opět jako první inkasovalo. Ve 26. minutě tečoval Ryan Reaves střelu Alexe Pietrangela a prosadil se poprvé v této sezoně. Krátce nato se však domácí dočkali, na rozdíl jediné branky snížil P.A. Parenteau. Blues si však v polovině třetiny dvoubrankové vedení vzali zpět – dvojnásobnou přesilovku využil Jaden Schwartz šikovnou tečí Steenovy střely. St. Louis tedy po 40 minutách vedlo 3:1.

Třetí třetina měla v ideálních představách domácího celku přinést tlak, ale nebylo tomu tak. Blues byli lepší a skvěle bránili, navíc v 52. minutě zatloukl poslední hřebíček do rakve Robby Fabbri, jenž upravil na konečných 4:1 pro St. Louis Blues.

Střely: 21:32 (6:11, 11:11, 4:10).

59:30
    Colton Parayko drží kotouč za bránou Allena a už se nikam nežene, zřejmě zde hodlá dohrát zápas.

59:09
    Nahození Moorea postrádalo přesnost. Z hlediště se místy ozývá i bučení, fanoušci jsou opravdu zklamaní z výkonu svého oblíbeného týmu.

58:43
    Utkání už se spíše jen dohrává, Blues se soustředí pouze na bránění výsledku. Devils chtějí alespoň kosmeticky upravit skóre.

58:10
    Po diagonální přihrávce od Travise Zajaca pálil Michael Cammalleri, bohužel pro New Jersey ovšem zcela nepřesně.

57:38
    Jake Allen je konečně v permanenci. Po přihrávce od Taylora Halla pálil Adam Henrique, gólman Bluesmanů však chytil kotouč do lapačky.

57:08
    Nahození Milese Wooda od mantinelu v pohodě kryje Allen, máme tu tak další přerušení a vhazovat se bude po jeho pravici.

56:54
    Andy Greene střílel po přihrávce od Sergeje Kalinina přesně do prostor, kde stál Jake Allen. Tohle byla teprve druhá střela New Jersey ve třetí třetině!

56:13
    Blues tak sami vyrazili do útočného pásma, Upshall do něj ale vjel pozdě, takže byl odpískán ofsajd.

56:07
    Kyle Quincey se snažil prostřelit puk přes bránícího Scottieho Upshalla, ale ani nadvakrát se mu to nepodařilo uskutečnit.

55:28
    Dobře nyní vypálil Jay Bouwmeester, puk byl tečovaný Davidem Perronem, ale Kinkaid včas zareagoval a vyrazil ho!

Dnešní utkání sleduje 16 514 diváků, v Prudential Center je vyprodáno.

54:42
    Hra byla přerušena, protože puk zapadl mimo ledovou plochu. Prostor tak dostává komerční přestávka.

Michal Belšán

Branky a nahrávky: 27. Parenteau (Hall, Henrique) – 2. Fabbri (Hunt, Tarasenko), 26. Reaves (Pietrangelo, Brodziak), 30. Schwartz (Steen, Tarasenko), 52. Fabbri (Tarasenko, Lehterä)

New Jersey Devils: Kinkaid (Cory Schneider) – A. Greene (C), Severson, Auvitu, Lovejoy, J. Moore, Quincey – Hall, Henrique, Parenteau – Cammalleri (A), Zajac (A), Palmieri – B. Bennett, Kalinin, Smith-Pelly – Wood, Fiddler, Lappin.
    St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Bouwmeester, Pietrangelo (C), Hunt, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Schwartz, Stastny (A), Steen – Fabbri, Lehterä, Tarasenko (A) – Jaškin, Berglund, Perron – Upshall, Brodziak, Reaves.

Rozhodčí: McCauley, Nicholson – Galloway, Nagy.

Diváci: 16 514 (vyprodáno)