Švédsko – Švýcarsko 7:2 (kon.) | Finsko – Česko 4:3 (kon.) | Slovensko – Lotyšsko 6:5 (po pr.)
Slovensko
6:5 (0:1, 2:2, 3:2 - 1:0)
Lotyšsko
sk Sobota 10.12.2016, 18:30 • Arena Riga, Lotyšsko • Mistrovství světa • O 9. - 10. místo

Slovensko teda nečakane zdolalo favorita a domáce mužstvo Lotyšska, ktoré napokon končí na 10. mieste. Slováci končia na Majstrovstvách sveta definitívne na 9. pozícii, čo vôbec nie je zlý výsledok.

Ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (20:38:06)

61:50 DUDOVIČ - 6:5

61:50
    Slovensko dalo gól!
    Fantázia! Slovensko strieľa víťazný gól v predĺžení! Zariadil ho 17-ročný MICHAL DUDOVIČ, ktorý si spracoval loptičku pri mantineli a z otočky poslal strelu. Brankár Salcevics strelu dobre nevidel a loptička teda skončila v bráne!

61:07
    Lotyši zatiaľ držia loptičku prevažne na svojich čepeliach. Mazák zatiaľ nemá zákrok.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina sa skončila nerozhodne. Naši strelili skvelé tri góly. Lotyši pridali dva a preto je stav po 60 minútach stále nerozhodný. Zápas putuje do predĺženia.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:47
    Slováci bránia záver zápasu a zápas pravdepodobne pôjde do predĺženia.

58:37
    Z rohu ihriska hľadal Akmenlauks pred bránkou Jursevskisa. Loptička však neprenikla.

58:19
    Z diaľky vypálil Krumins, ktorého strela letela vedľa bránky.
    58:05

58:05
    Rozhodcovia museli hru prerušiť, keďže Lotyši sa dostali do obrovskej šance a slovenská bránka bola posunutá.

57:42
    Kontrolu nad hrou teraz držia naši hráči. Zatiaľ im posledná desaťminútovka stretnutia vychádza výborne.
    56:51 GÁL - 5:5

56:51
    Skvelé! Naši florbalisti strieľajú vyrovnávajúci gól. Ako keby som to predošlým komentárom privolal! Řezanina prenikol po ľavej strane a skvelou krížnou prihrávkou našiel pri opačnej strane veľkého bránkoviska LADISLAVA GÁLA, ktorého strela z prvej skončila v bráne!
    Asistencia: Lukáš Řezanina.

56:16
    Po štvrtom strelenom góle nášho tímu sú Lotyši mierne zneistení a tušia, že naši hráči môžu ešte zdramatizovať záver zápasu.

54:47
    Komačka nahadzoval loptičku na bránku. Salcevics zakryl priestor brány a vyrazil.
    53:37 ŘEZANINA - 4:5

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 26. Kubovič (Gál), 39. Komačka, 47. Nehila (Dudovič), 54. Řezanina (Komačka), 57. Gál (Řezanina), 62. Dudovič – 15. Klegers, 25. Krumins (A. Rajeckis), 40. Bulans, 45. A. Rajeckis (Bulans), 48. Klegers (Akmenlauks)

Slovensko: Mazák (Turek) – Komačka, Řezanina, Bulko, Szabo, Šefčík, Koščo, Sikorjak, Kročko – Kubovič, Matejka, Gál – Dudovič, Joščák, Nehila – Ujhelyi, Grlický, Čonka-Skyba – Heleš
    Lotyšsko: Salcevics (Blinds) – J. Rajeckis, Laivins, Malkavs, M. Rajeckis, Jursevskis, Krumins – Trekse, Raitums, Kovalevskis – Akmenlauks, Blinds, Klegers – Bulans, A. Rajeckis, Bitmanis – Abramovs, Valpeters

Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka (obaja CZE)