Švédsko – Švýcarsko 7:2 (kon.) | Finsko – Česko 4:3 (kon.) | Slovensko – Lotyšsko 6:5 (po pr.)
Finsko
4:3 (2:0, 1:2, 1:1)
Česko
Sobota 10.12.2016, 15:30 • Arena Riga, Riga, Lotyšsko • Mistrovství světa • Semifinále

Děkuji Vám za pozornost a přeji příjemný zbytek sobotního večera. Od klávesnice se loučí Igor Mainka. (17:40:11)

Zklamaní Češi se musí smířit s bojem o třetí místo. To se hraje již zítra od 13:45 v Areně Riga. Soupeřem Čechů budou Švýcaři.

Finové se po dnešním vítězství mohou těšit na tradiční severské finále proti Švédům. Zápas o zlatou medaili začíná v 16:40 a oba zápasy budete moci sledovat formou online přenosu.

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni Eemeli Salin (Finsko) a Tom Ondrušek (Česko).

Bylo to drama až do konce, bohužel se smutným koncem pro českou reprezentaci. Češi po nepříliš povedení první třetině se dokázali dostat do zápasu a ve třetí třetině vyrovnat, bohužel sedm sekund před koncem rozhodl o postupu Finů do finále trochu šťastnou střelou Eemeli Salin.

59:59
    Závar před finskou brankou, Curney s Jendrišákem se snažili dotlačit míček do finské branky, ale Kosonen udržel míček před brankovou čárou!

59:53
    Češi jsou v šesti hráčích, brankář Souček na střídačce.
    59:53 SALIN - 4:3

59:53
    Finsko právě vstřelilo branku!
    TO JE PROBLÉM! EEMELI SALIN prudkou střelou od levého mantinelu posílá Finsko do vedení sedm sekund před koncem třetí třetiny. Bez asistence.

59:36
    Veltšmíd nahodil míček směrem na Kosonenovu branku, ale minul.

59:05
    Jelínkova střela z druhé vlny byla několikrát tečována, Šebek se k míčku před brankářem Kosonenem nedostal.

58:18
    Jendrišákova střela z volného úderu neskončila mezi třemi tyčemi.

58:12
    Tomašík faulován na útočné polovině, Češi mohou uklidnit hru.

57:46
    Volný Lamminen na pravé straně obdržel přihrávku, ale netrefil branku.

57:25
    Kotilainenovu střelu ze středové čáry Souček vyrazil vedle sebe, český brankář si poradil i s dorážkou finského hráče.

56:56
    Finové běželi do rychlého brejku dva na jednoho, Kotilainena výborně odzbrojil od míčku Němeček!

56:26
    Češi u míčku a Arenou Riga se ozývá pokřik Češi! Češi!

55:30
    Sýkora fauloval v rohu Kivilehta, Češi i přes provinění mohli vystřídat.
    54:20 ŠEBEK - 3:3

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 11. Johansson (Salo), 15. Kailiala (Kotilainen), 33. Johansson (Lamminen), 60. Salin – 33. Sladký (Tokoš), 36. Ondrušek (Beneš), 55. Šebek (Curney)

Finsko: Kosonen (Ihme) – Stenfors, Vaananen (C), Savonen, Lamminen, Aro, Kivilehto, Junkkarinen – Kailiala, Kukkola, Kotilainen – Johansson, Salo, Salin – Moilanen, Kohonen, Manninen – Pylsy, Tiitu.
    Česko: Souček (Kafka) – Jelínek (C), Němeček, Veltšmíd, Suchánek, Šešulka, Sýkora, Kološ – Curney, Jendrišák, Šebek – Tokoš, Tomašík, Sladký – Beneš, Dóža, Ondrušek – Koutný, Matejčík.

Rozhodčí: Soderman, Boström (oba Švédsko)