Vladivostok – Chabarovsk 2:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Novosibirsk 3:2 (kon.) | N.Novgorod – Viťaz 3:2 (kon.)
HC Slovan – Spartak Moskva 5:4 (2:0 po s.n.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 2:3 (0:2 po s.n.) | Jokerit – Riga 3:0 (kon.)
po s.n. (0:2)
CSKA Moskva
2:3 (0:0, 1:2, 1:0 - 0:0)
Lokomotiv Jaroslavl
Pondělí 26.12.2016, 17:30 • CSKA Ice Palace • KHL

Já se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji vám krásný zbytek pondělního večera. (20:40:53)

Jakub Nakládal (JAR) 0 + 0

Máme za sebou krásné utkání, které vesele mohlo konkurovat těm z NHL! Lokomotiv Jaroslavl nakonec odveze dva body z Moskvy za vítězství 3:2 po samostatných nájezdech. Ale pojďme popořádku. Gólu ze hry jsme se dočkali až ve 34. minutě, když se na brankovišti prosadil Iljenko. Za domácí srovnal o tři minuty později tvrdou střelou od modré čáry Jermakov. O osmdesát vteřin později vedli hosté znovu, brejk dokázal proměnit Kozun. Hokejisté CSKA ve třetí třetině výrazně přidali a dočkali se poměrně šťastného vyrování, v 57. minutě plácl do puku Mamin, a ten skončil v brance. Protože prodloužení nerozhodlo, přišly na řadu nájezdy. V nich uspěli oba hráči hostů (Kozun, Loktionov), zatímco ani jeden domácí svůj nájezd nedal. Jaroslavl vítězí.

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Lokomotiv Jaroslavl.
    Autorem rozhodujícího nájezdu je BRAYDEN KOZUN!

2. série
    0:2
    Mamin se pokusil o kličku do bekhendu, ale Sudnicin jej vychytal. Jaroslavl vítězí!

2. série
    0:2
    Loktionov jel pomalu a krásnou kličkou překonal Fastha.

1. série
    0:1
    Kugryšev to provedl obdobně jako Kozun, ale Sudnicin jej vychytal.

1. série
    0:1
    Kozun zkusil rovnou vystřelit a nemýlil se, Fastha překonal.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, takže nás čekají samostatné nájezdy. O dělbě bodů tak rozhodne technická disciplína.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:53
    Hokejisté Jaroslavle drží kotouč za brankou, nikam nespěchají. Čekají nás nájezdy.

64:04
    Dva na jednoho jeli domácí, vše na sebe vzal Platt, který uháněl po pravé straně, ale kanadský útočník ve službách CSKA přestřelil.

63:36
    Rafikov dokázal ubránit Světlakova, obránce Jaroslavle nedokázal přihrát na lépe postavené spoluhráče.

62:31
    Sudnicin kryl pokusy Tělegina, vhazovat se bude v obranném pásmu Jaroslavle.

61:33
    Na druhé straně byl velmi aktivní Kronwall, ale ani on nedokázal rozhodnout utkání.

60:44
    Domácí kombinovali v útočném pásmu, do dobré příležitosti se dostal Petrov, který chtěl ještě objet branku a zasunout do prázdné klece, ale to se mu nepovedlo!

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 37. Jermakov (Kiselevič, K. Petrov), 57. Mamin (Osnovin, Naumenkov) – 34. Iljenko (Loktionov, Kadějkin), 38. Kozun (Kontiola), rozh. náj. Kozun