Vítkovice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | K. Vary – Kometa Brno 4:2 (kon.) | Plzeň – Olomouc 1:2 (0:1 po s.n.)
Pardubice – Zlín 3:2 (po pr.) | Sparta – Chomutov 2:3 (kon.) | Liberec – Třinec 3:0 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
4:2 (0:0, 3:1, 1:1)
HC Kometa Brno
Pondělí 26.12.2016, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 32. kolo

Utkání 31. kola hokejové extraligy je u konce a přineslo možná trochu překvapivý výsledek, domácí totiž srazili čtvrtý celek tabulky 4:2! Po první bezgólové třetině se s góly ve druhé dvacetiminutovce roztrhl pytel. Hosty sice poslal hned zkraje třetiny do vedení Ondřej Němec, domácí ale třemi brankami v řadě otočili vývoj zápasu. Ve třetí třetině už pak dlouho s přehledem drželi získaný náskok a nic na tom nezměnilo ani snížení hostů při vlastním oslabení dva minuty před koncem, když se trefil Tomáš Vincour. Domácí výhru a důležité tři body totiž v samotném závěru pojistil Sebastian Gorčík. (17:56:40)

Cenu za nejlepšího hráče získává Dávid Gríger (KVA) a Marek Kvapil (KOM)

59:45 Sebastián GORČÍK - 4:2
    Zdroj: Hokejka TV

59:45
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Nyní se prokázal týmový duch karlovarské Energie. Michal Vachovec stál sám před prázdnou bránu, ale viděl volného SEBASTIANA GORČÍKA, přenechal mu kotouč. Gorčík ukázkově trefil prázdnou bránu. Asistence: Michal Vachovec, Václav Skuhravý.

Kometa právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ VINCOUR projel celé kluziště s kotoučem, obehrál domácí beky a nakonec se trefil nad levý beton Davida Honzíka. Asistence: Jan Štencel.

56:54
    Peter Trška (KOM) si vysloužil od sudích trest v podobě dvou minut za sekání protihráče.

56:48
    Dávid Gríger byl v největší šanci svého dosavadního života! Gólman Jekel opustil bránou a Gríger ji od levého kruhu netrefil!

56:12
    Fanoušci domácího týmu aktivně podporují hru karlovarského celku.

55:54
    Tomáš Dvořák pálil na Tuominena, ten minul branku.

54:53
    Hraje se za bránou domácích, kteří se zbavují sevření a míří na druhou stranu.

54:14
    Václav Skuhravý vyhazuje kotouč až za Jekela. Tam se ujímají puku hosté, kteří se hrnou kupředu.

54:00
    Energie vyhazuje na zakázané uvolnění.

53:14
    Václav Skuhravý inkasoval přihrávku od Sebastiana Gorčíka a pálil z otočky, ale k jeho smůle šel kotouč mimo bránu Jekela.

53:01
    Icing domácích. Vhazuje se po levici Davida Honzíka.

Kamila Stříteská Ströer

Branky a nahrávky: 24. Tuominen (Mikulík, Benák), 24. Gríger (Rýgl), 32. Harkabus (Kindl, Gríger), 60. Gorčík (Vachovec, Skuhravý) – 21. O. Němec (M. Erat, M. Kvapil), 58. Vincour (Štencel)

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Závorka) – Harant, Dujsík, M. Rohan, Sičák (A), Tomáš Dvořák, Rýgl, Benák – T. Rachůnek, Tuominen, Mikulík – Vachovec (A), Skuhravý (C), Gorčík – Mullane, Dušek, V. Tomeček – Harkabus, Gríger, Kindl – Davídek.
    HC Kometa Brno: Vejmelka (32. Jekel) – Trška, O. Němec (A), Gulaši, Kováčik, Malec, Štencel, Bartejs – M. Kvapil, H. Zohorna, M. Erat – Zaťovič (A), V. Němec, Haščák – J. Káňa, Čermák (C), Vincour – Dočekal, Dvořák, Dostálek.

Rozhodčí: Lacina, Pražák – Lhotský, Kokrment