New Jersey – Pittsburgh 2:5 (kon.) | NY Islanders – Washington 4:3 (kon.) | Columbus – Boston 4:3 (kon.)
NY Rangers – Ottawa 4:3 (kon.) | Detroit – Buffalo 3:4 (kon.) | Nashville – Minnesota 2:3 (po pr.)
Chicago – Winnipeg 1:3 (kon.) | Colorado – Calgary 3:6 (kon.) | Arizona – Dallas 2:3 (kon.)
Anaheim – San Jose 2:3 (po pr.)
Anaheim Ducks
2:3 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
San Jose Sharks
Středa 28.12.2016, 04:00 • Honda Center, Anaheim • NHL
    Brent Burns se chystá přepisovat historii.

Česká stopa v utkání

Ondřej Kaše (ANA) 1+0, 3 střely, čas na ledě 13:53 (06:52:36)

1. Jakob Silfverberg (ANA) 1+0
    2. Joe Thornton (SJS) 0+1
    3. Martin Jones (SJS) 34 zák., 2 góly, 94,4%
    Brent Burns vystřelil San Jose v prodloužení třetí výhru v řadě. Spojení mezi hráči s číslem 8 a 88 bylo naprosto dokonalé!

Statistiky: Střely na bránu: 36-25; Zablokované střely: 14-12; Vhazování: 62%-38%; Hity: 24-17; Přesilové hry: 0/1-0/4; Trestné minuty: 13-7.
    Muž, který rozhodl v Honda Center souboj o čelo Pacifické divize a klidně mohl být vyhlášen první hvězdou utkání.

Anaheim sice dokázal v domácím Honda Center dvakrát dotáhnout jednobrankový náskok San Jose, když na úvodní gól Paula Martina odpověděl vkleče po skvělé otočce český útočník Ondřej Kaše a na skvělou teč Melkera Karlssona necelých sedm minut před koncem stejným způsobem Jacob Silfverberg. V prodloužení ovšem byli úspěšnější Sharks, kteří zásluhou vítězné trefy Brenta Burnse v souboji o Pacifik zvítězili potřetí v řadě. Konečný výsledek. Anaheim Ducks 2 San Jose 3 po prodloužení.

62:46 Brent BURNS - 2:3

62:46
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Joe Pavelski nádhernou kolmou přihrávkou z pravého kruhu pro vhazování našel před bránou najíždějícího BRENTA BURNSE, který v blízkosti Johna Gibsona prudce zabrzdil a bekhendem puk zasunul vedle jeho pravého betonu k levé tyči odkryté brány. Sharks zvítězili potřetí v řadě! Asistence: Joe Pavelski a Joe Thornton.

62:14
    Hampus Lindholm dlouho držel puk v blízkosti modré čáry a poté se v pravém kruhu pro vhazování ocitl ve slibné střelecké pozici, jenže místo střely zvolil přihrávku, což byla chyba.

61:50
    Sharks se nepodařilo rozehrát a puk zamířil vedle pravé tyče brány Johna Gibsona na zakázané uvolnění.

60:57
    Kevin Labanc z levého křídla nahodil puk před bránu, kam si skvěle najel Logan Couture a kotouč po nádherné teči těsně nad ledem usměrnil vedle levé tyče!

60:21
    Brent Burns byl vytlačen do středního pásma a úvodní útočná snaha Sharks v prodloužení žádnou střelu nepřinesla.

60:01

San Jose v Honda Center dvakrát vedlo zásluhou Paula Martina a Melkera Karlssona, jenže na první branku Sharks odpověděl Ondřej Kaše a druhou ve třetí třetině Jacob Silfverberg. Ducks byli během zápasu střelecky aktivnější a ze souboje o čelo Pacifické divize si odnesou minimálně bod. Skóre po třetí třetině. Anaheim Ducks 2 San Jose Sharks 2.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:30
    Útok Anaheimu v blízkosti střídaček zastavilo postavení mimo hru a v Honda Center se zřejmě dočkáme prodloužení a případně samostatných nájezdů.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 29. O. Kaše (N. Ritchie, Vermette), 54. Silfverberg (Kesler, Cogliano) – 7. P. Martin (Couture, Bødker), 35. M. Karlsson (J. Ward, Burns), 63. Burns (Pavelski, J. Thornton)

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Holzer, H. Lindholm, Manson, Bieksa, Theodore – Rakell, Getzlaf (C), Perry (A) – Cogliano, Kesler (A), Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Cramarossa, L. Shaw, Boll. Hlavní trenér: Randy Carlyle.
    San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Marleau, J. Thornton (A), Pavelski (C) – Labanc, Couture (A), Bødker – Meier, Tierney, Donskoi – M. Karlsson, Haley, J. Ward. Hlavní trenér: Peter DeBoer.

Rozhodčí: Justin StPierre, Tom Chmielewski. Čároví: Mark Wheler, Kiel Murchison

Diváci: 17403