Novokuzněck – Novosibirsk 0:1 (kon.) | Barys – Omsk 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Dynamo Moskva 5:3 (kon.)
Soči – Spartak Moskva 1:4 (kon.)
HK Soči
1:4 (0:0, 1:4, 0:0)
Spartak Moskva
Středa 28.12.2016, 17:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

V první třetiny byl domácí celek střelecky aktivnější, vedl v tomto ohledu 13:7. Na úvodní branku v zápase však stále ještě čekalo. Brankáři podávali velmi dobrý výkon. Týmy šli do kabin po první třetině za stavu 0:0.

Pět branek jsme viděli ve druhé třetině. Spartak Moskva se dostal do vedení 4:0. V čase 38:13 se prosadili domácí. Střelecký pokus Ivana Zacharčuka na první pohled senzačně nataženou rukavicí chytil brankář Moskvy, ale podle videa přešel kotouč v lapačce brankovou čáru. Domácím se tak v předposlední minutě třetiny podařilo snížit.

Ve třetí třetině jsme branku neviděli, hostující celek zkušeně zápas dohrál a dovedl do vítězného konce. Spartak Moskva porazila Soči 4:1. (19:57:49)

Československá stopa v zápase
    Lukáš Radil (SPM) 1+0, 4 střely, čas na ledě 13:35

59:50
    Už se nic nestane.

59:30
    André Petersson tvrdou střelou od modré mířil do horní části branky, ale jeho ránu skvěle vychytal Markus Svensson.

59:18
    Soči se dostalo do útočného pásma, ale nemůže se probojovat do zakončení.

58:45
    Domácí odvolali brankáře, zkouší to v šesti.

58:30
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Viktor Bobrov – 2 min., podražení).

58:05
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:40
    Z pohledu Soči čas běží velmi rychle, domácí se nemohou stabilněji dostat před branku Moskvy.

57:00
    Zkušeně nyní hrají hostující hokejisté, dlouhou dobu jsou s kotoučem na obranné polovině, pak se dostanou na tu útočnou, kde co nejdéle kombinují.

56:20
    Hosté mají kotouč za svou brankou a posílají na led novou formaci. Naopak domácí už točí jen tři pětice, ale ani tak se nemohou dostat do tempa.

55:40
    Mnoho času už domácím nezbývá, hosté hrají zodpovědně a nedávají Soči mnoho prostoru pro vedení útočných akcí.

54:57
    Dmitrij Šikin kryje střelecký pokus Dmitrije Kalinina, a tak se bude pět minut před koncem třetí třetiny vhazovat před brankou Soči.

54:47

54:34
    Pokračuje zkrácená přesilovka Spartaku, který se nastěhoval do útočného pásma a snaží se přidat pátou branku.

53:54

53:46
    Při hře čtyři na čtyři se domácí hokejisté snaží s výsledkem něco udělat. Narážejí ale na dobře postavenou obranu soupeře.

52:47
    Vyloučení v týmu HK Soči (trest ve hře – příliš mnoho hráčů).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 39. I. Zacharčuk (Mamkin, O'Dell) – 23. Radil (Gilroy, Stapleton), 26. V. Sorokin (Tolpeko), 31. Gilroy (Stapleton), 33. Mirnov (Alexandr Vasiljev, M. Potapov)

HK Soči: Barulin (33. Šikin) – Pepeljajev, Pedan, Mamašev, S. Kuzněcov, Alexandrov, Mamkin, I. Vorobjov – Ignatuškin, A. Kosticyn, Maxwell – Skačkov, Padakin, Petersson – Morozov, O'Dell, Grebenščikov – Levickij, Tomilin, I. Zacharčuk.
    Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Gilroy, Bondarev, Provolněv, Kalinin, Kirillov, V. Sorokin – Radil, Stapleton, Stoa – Mirnov, Alexandr Vasiljev, Glazačev – Leščenko, A. Voronin, Šmeljov – N. Li, Bobrov, M. Potapov – Tolpeko.

Rozhodčí: Baluska, Lavrentjev – Nesterov, Chernyšov

Diváci: 5 108