Lipt. Mikuláš – Martin 3:1 (kon.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 2:1 (kon.) | Košice – Zvolen 2:0 (kon.)
Poprad – Trenčín 3:2 (kon.) | Nitra – Žilina 4:1 (kon.)
HC Košice
2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
HKM Zvolen
sk Středa 28.12.2016, 17:30 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 33. kolo

Skončilo sa posledné tohtoročné stretnutie v Steel aréne, v ktorom HC Košice porazil HKM Zvolen pomerom 1:0 a do tabuľky si pripísal dôležité 3 body.

Pomer striel v dnešnom zápase: 26:31

Pre Košice to bol posledný zápas v tomto kalendárnom roku na domácom klzisku. Z pozície komentátora vám preto ďakujem za prejavenú dôveru v roku 2016. S priamymi prenosmi z Košíc a okolia sa na vás teším opäť v roku 2017.

S prianím pekného večera sa s vami lúči Lukáš Pancurák. (19:45:28)

59:20
    Šimko na striedačke, Zvolen v šestici!

58:40
    Šimko sa už ponáhľal na striedačku, napokon sa ale medzi tri žrde vrátiť. Košičania sú totiž smerom dopredu aktívni.

58:30
    Oddychový čas hostí.

58:30
    Prečíslenie Košíc dvoch proti jednému, zodpovednosť na seba vzal Suja. Tentokrát mal gólman Zvolena poriadny kus šťastia!

58:01
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny, Marek Šimko ostáva vo svojej bránke a pozerá sa na striedačku Zvolena.
    57:11 Tibor VARGA - 2:0

57:11
    Košice dali gól!
    Zdá sa, že je definitívne rozhodnuté! Zvolen trochu laxne pristúpuil k situácii pri svojej bránke, nezachytil prihrávku pred bránkovisko a to už TIBOR VARGA potrestal gólom. Asistencia: Peter Bartoš, Tomáš Klíma.

56:32
    Košičania chceli založiť jednu zo svojich mnohých útočných akcií, avšak postranný arbiter bol proti. Domácich hokejistov totiž videl v ofsajdovej pozícii.

56:14
    Zvolen navyše potreboval prestriedať, čo ubralo hosťom ďalšie cenné sekundy. Z času na vyrovnanie tak neúprosne ubúda.

55:44
    Plechanov s pukom na svojej čepeli, avšak je to len pri stredovej červenej čiary. Odtiaľ pritom padajú góly skutočne len veľmi sporadicky.

55:00
    Do konca riadnej hracej doby ostáva posledných päť minút. Puk je aj naďalej pri Šimkovi, Martin Dudáš na navyše chystá na návrat do hry.

54:30
    A ďalšie vystrelenie puku. Košičania stihli prestriedať, na ľad poslali čerstvé sily.

54:09
    Puk navyše putuje k Šimkovi. Takéto momenty nebudú hosťom vôbec vyhovovať.

53:45
    Zvolen má jedinečnú príležitosť na vyrovnanie, zatiaľ ale kombinuje v pásme svojho súpera bez streleckého zakončenia.

53:01
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Martin Dudáš – 2 min., pád pod nohy).

53:01
    Hosťujúci Michal Novák sa pokúšal sám prekľučkovať pred bránku Habala, ale jeden z domácich hráčov sa mu hodil pod nohy. Novák tvrdo padol na ľad a zdvíha sa iba ťažko.

51:59
    Domáci tím si vypracoval ďalšiu streleckú možnosť, ale tá už nebola tak nebezpečná. Klíma zrýchlil na ľavej strane, spätnou prihrávkou našiel Biceka, no jeho pokus bol zrazený.