Buffalo – Boston 2:4 (kon.) | Washington – New Jersey 1:2 (0:2 po s.n.) | Tampa – Toronto 2:3 (po pr.)
Florida – Montreal 2:3 (po pr.) | Ottawa – Detroit 2:3 (po pr.) | Nashville – Chicago 2:3 (kon.)
Minnesota – NY Islanders 6:4 (kon.) | Winnipeg – Columbus 3:5 (kon.) | Dallas – Colorado 4:2 (kon.)
Calgary – Anaheim 1:3 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 3:1 (kon.) | Arizona – NY Rangers 3:6 (kon.)
Minnesota Wild
6:4 (1:1, 3:1, 2:2)
New York Islanders
Pátek 30.12.2016, 02:05 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL
    Hokejisté Minnesoty pokračují ve skvělých výkonech. Vyhráli dvanácté utkání v řadě.

Československá stopa

Jaroslav Halák (NYI) 36 minut, 20 zákroků, 4 góly, 83,3% (04:58:41)

1. Ryan Suter (MNS) 0+2
    2. Brock Nelson (NYI) 2+0
    3. Jared Spurgeon (MNS) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 36:28 (11:6, 14:11, 11:11)
    Zblokované střely – 17:18
    Vyhraná vhazovaní – 30:29
    Trestné minuty – 10:6
    Hity – 25:38

Máme za sebou krásné utkání plné zvratů, ze kterého si odnáší vítězství 6:4 domácí Divočáci! Je to již dvanáctý triumf Minnesoty v řadě.

Zajímavé věci se začaly Xcel Energy Center dít od druhé třetiny, v níž se nejprve hosté ujali vedení 1:2, ale Wild otočili skóre třemi zásahy v rozmezí 80 sekund. Podobnou odpověď si však připravili v úvodu třetí části i Ostrované, kteří dvěma góly Brocka Nelsona, jež od sebe dělilo pouhých 42 sekund, srovnali stav. V 51. minutě však šťastně tečoval Niederreiterovu střelu Erik Haula a tentokrát už šlo o vítěznou trefu zápasu. V čase 58:19 pak pečetil domácí výhru gólem do prázdné branky Mikael Granlund.

59:33
    Aha! Tak šlo o to, zda puk nepřešel brankovou čáru před hvizdem. Skóre se ale nemění, Dubnyk byl sražen dávno před tím, než kotouč skončil v brance.

59:33
    Rozhodčí stále něco řeší u boxu časoměřičů.

59:33
    Tak potrestán je paradoxně Devan Dubnyk, jenž je vyloučen za sekání. Dvě minuty dostává i Anders Lee, jeho počínání rozhodčí klasifikovali jako hrubost.

59:33
    Anders Lee najel do Devana Dubnyka a poslal domácího gólmana k ledu! To si hráči Minnesoty nemohou nechat líbit a je z toho bitka!

59:29
    Ryan Strome měl na holi kontaktní gól! Trefil tyčku!

59:05
    Domácí vyhazují!

58:50
    Hosté to samozřejmě opět zkoušejí bez brankáře!

58:48
    Hostům ještě svitla naděje! Christian Folin dostává trest za nedovolené bránění.
    58:19 Mikael GRANLUND - 6:4

58:19
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Zřejmě je rozhodnuto! Eric Staal poslal MIKAELA GRANLUNDA proti prázdné brance a ten tuhle nabídku nemohl odmítnout. Asistence: Eric Staal.

58:11
    Puk se odrazil na střídačku Minnesoty. Buly v útočném pásmu Islanders se bude opakovat.

58:08
    Hosté si vzali oddechový čas a odvolali brankáře Bérubého!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 13. Scandella (Mikael Granlund, M. Koivu), 35. Stewart (Pominville, Suter), 35. Spurgeon (Suter, M. Koivu), 36. Schroeder (Brodin, Parise), 51. Haula (Niederreiter, Coyle), 59. Mikael Granlund (E. Staal, M. Koivu) – 15. Chimera (Ladd, Hickey), 27. Leddy (Tavares, Jo. Bailey), 41. B. Nelson (Prince, Boychuk), 42. B. Nelson (de Haan, Seidenberg)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Pominville, E. Staal, Parise (A) – Mikael Granlund, M. Koivu, Zucker – Coyle, Haula, Niederreiter – Schroeder, Graovac, Stewart.
    New York Islanders: Halák (36. Bérubé) – Hamonic (A), Leddy, Boychuk, Hickey, Seidenberg, de Haan – Jo. Bailey, Tavares (C), Lee – Beauvillier, B. Nelson, Prince – Chimera, Quine, Ladd (A) – Clutterbuck, R. Strome, N. Kuljomin.

Rozhodčí: Sutherland, Lambert – Berg, Driscoll

Diváci: 19252