Novokuzněck – Viťaz 3:4 (kon.) | Novosibirsk – Jaroslavl 3:2 (1:0 po s.n.) | Omsk – Dynamo Moskva 2:3 (kon.)
Toljatti – Magnitogorsk 2:4 (kon.) | Kazaň – Čeljabinsk 5:3 (kon.) | Nižněkamsk – Ufa 1:0 (4:3 po s.n.)
Minsk – Petrohrad 5:4 (kon.) | Riga – Čerepovec 5:2 (kon.) | Záhřeb – Kunlun 1:0 (kon.)

Jakub Jeřábek (CEC) 0+0, 2 střely, čas na ledě 22:09
    Roman Horák (CEC) 1+1, 1 střela, čas na ledě 19:20 (13:48:42)

Úvodní třetina přinesla rychlý hokej a tři góly. Na úvodní branku si diváci museli počkat do 16. minuty, kdy se prosadil Roman Horák. O 69 sekund později navýšil vedení Viťazu Alexej Kopejkin. O další půlminutu později přidal Alexej Makejev třetí gól svého týmu. Ze sedmi střel proměnili hosté hned tři.

Druhá třetina nabídla tři branky. Po polovině zápasu snížil domácí Igor Skorochodov. V čase 38:20 se prosadil Kirill Semjonov a bylo zaděláno na drama. To odmítl dvanáct sekund před koncem třetiny Mario Kempe, který stanovil skóre na 2:4.

Ve třetí třetině padl jediný gól, vstřelili jej domácí, zápas zdramatizoval Denis Vicharev. Víc toho domácí nestihli a prohráli.

59:30
    Domácí hrají v šesti proti čtyřem, ale nemohou se stabilně dostat do útočného pásma.

58:59
    Domácí brankář se vrací na střídačku. Domácí hrají v šesti.

58:54
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Jevgenij Katičev – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:50
    Vzhledem k buly ve středním pásmu se domácí brankář se vrací do hry.

58:23
    Metallurg Novokuzněck odvolal brankáře, zkouší to v šesti.

58:21
    Konec přesilové hry, hosté hrají v plném počtu.

57:43
    Další střelecký pokus kryje hostující brankář. Konec třetí třetiny se blíží.

57:17
    Přesilovou hru hrají domácí hokejisté aktivně, dostali se do útočného pásma a snaží se o vyrovnání. Harri Säteri má plné ruce práce.

56:21
    Oddechový čas pro domácí.

56:21
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Mario Kempe – 2 min., podražení).

55:50
    Alexej Semjonov se dostal do zakončení, mohl rozhodnout, ale nedokázal zakončit přesně.

55:01
    Maxim Afinogenov, hráč mající zkušenosti s NHL, se dostal do střelecké pozice. K levého kruhu trefil prostor, kde byl připravený domácí brankář.

54:20
    Kirill Semjonov se pokoušel propracovat do střelecké pozice, ale obránce soupeře jej odstavil od puku.

53:30
    Domácím hokejistů se podařilo snížit na rozdíl jediné branky a nyní se snaží dál vyrovnat.
    52:24 Denis VICHAREV - 3:4

52:24
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    A je zaděláno na drama, na rozdíl jediné branky po dobré přihrávce snižuje DENIS VICHAREV. Asistence: Igor Skorochodov.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 31. Skorochodov (K. Semjonov, Vicharev), 39. K. Semjonov, 53. Vicharev (Skorochodov) – 16. Horák (Vyglazov, A. Černov), 17. Kopejkin (Horák), 17. Makejev (Afinogenov, A. Semjonov), 40. Kempe (Kopejkin)

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (17. Chakimov) – Kalašnikov, Ljamkin, Fatkullin, Viksna, Davidov, Titov, Kuklev, Skutar – Zemčenko, Komaristyj, Lebeděv – K. Semjonov, Skorochodov, Vicharev – Razumov, Jazkov, A. Michejev – Karavajev, Jemec, Parchomenko.
    HC Viťaz Moskevská oblast: Saprykin (Säteri) – A. Semjonov, Golovkov, Katičev, Jeřábek, S. Romanov, Gimajev, Kudrjašov – Afinogenov, A. Nikulin, Makejev – Kopejkin, Kempe, M. Aaltonen – Vyglazov, Horák, A. Černov – Pankov, Cyganov, Švec-Rogovoj – Jacenko.