Mladá Boleslav – Pardubice 5:1 (kon.) | Vítkovice – Plzeň 2:4 (kon.) | Zlín – Třinec 4:2 (kon.)
Olomouc – Chomutov 1:3 (kon.) | K. Vary – Litvínov 2:3 (kon.) | Mountfield HK – Liberec 3:2 (kon.)
Kometa Brno – Sparta 2:5 (kon.)
HC Olomouc
1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Piráti Chomutov
Úterý 03.01.2017, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Tipsport extraliga • 35. kolo

59:10
    Houdek střílel od modré čáry a před Lacem byl opět chumel domácích hráčů, z nichž však nikdo se nezorientoval včas, aby puk dorazil do zpola odkryté branky.

55:46
    Oba aktéři si odpykají 2 minuty za hrubost. Skokan (CHO) však odpyká i 2 minuty za krosček.
    53:27 Tomáš MIKÚŠ - 1:3
    Zdroj: Hokejka TV

53:27
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Domácí se přece dočkali. Jaroměřský zachytil rozehrávku Chomutova a předal puk TOMÁŠI MIKÚŠOVI, který zamířil na vzdálenější tyčku. Asistence: Jan Jaroměřský.

47:36
    Olomouc má šanci vrátit se do hry. Dvě minuty za podražení odpyká Dlapa (CHO).
    46:14 Dávid SKOKAN - 0:3

46:14
    Piráti právě vstřelili branku!
    Piráti využívají přesilovku a jdou do tříbrankového vedení. DAVID SKOKAN tečoval střelu Bretta Flemminga. Asistence: Brett Flemming a David Kämpf.

44:34
    Chomutov si zahraje přesilovou hru. Jaroměřský (OLO) dostane dvě minuty za hru vysokou holí.

39:48
    Celá akce se opakovala! První lajna Kohoutů si dokázala vytáhnout Laca s brankoviště a dosttat puk do lepší střelecké pozice, ale ani tentokrát se nedočkali branky.

39:45
    Mohlo být sníženo. Kohouti se tlačili do brankoviště, a Laco vůbec netušil, kde je puk! Nakonec ho ale domácí poslali jen pod jeho beton.

38:00
    Huml nastřelil Konráda do masky a puk se odrazil na horní tyč a od ní ven! Olomoucký brankář vůbec netušil, kde kotouč je.

37:34
    Macuh (OLO) se dopustil hákování a hned vzápětí ho Koblasa (CHO) vrazil na mantinel. Pokračovat se bude ve 4.

36:37
    Tomáš Mikúš nabídl puk bratrovi Jurajovi a ten ho zkusil propasírovat mezi betony Laca. Dorážel ještě Galvas, ale skore se nemění.

33:55
    Skladaný s Lacem si dali závod o puk, ten vyhrál chomutovský brankář.

33:45
    Vzápětí se Holec (OLO) provinil sekáním a odsedí si dvouminutový trest.

33:40
    Rok Macuh sklepl puk pro Hermana a ten se hnal na Laca. Pokusil se ale ještě nahrát najíždějícímu Holcovi a puk zastavila chomutovská hokejka.

30:33
    Ještě 4 vteřiny se bude hrát ve 4 hráčích, pak si i Chomutov vyzkouší přesilovku. Juraj Mikúš (OLO) se provinil podražením.

28:37
    Hned vzápětí se ale Valach (CHO) provinil podražením a Olomouc čeká další přesilovka.

27:24
    Kämpf se dostal sám před Konráda, ale ten mu vypíchl puk.

23:56
    Burian zkusil překvapit Laca střelou z úhlu a málem se mu to podařilo. Jeho snaha dorážet se nelíbila obráncům hostů a ti se do něj ihned pustilli.

22:55
    Holec hledal před brankou Macuha, který si puk přikopl na hokejku a zkusil najít mezírku mezi Lacovými betony, ale neúspěšně.

21:53
    Olomouc si zahraje další přesilovku. Koblasa (CHO) se provinil vysokou holí.
    19:10 Michal VONDRKA - 0:2

19:10
    Další hrubé zaváhání Galvase. MICHAL VONDRKA šel proti olomouckému obránci jeden na jednoho a využil jeho dezorientace, aby se dostal sám před Konráda, kde přesnou střelou pod horní tyč poslal Piráty do dvoubrankového vedení. Asistence: Juraj Valach.

13:38
    Olomouc si zahraje přesilovou hru. Mrázek (CHO) se provinil hákováním.

08:48
    Skladaný poslal puk do brankoviště, kde čekali připravení Knotek s Burianem. Laco nevěděl kde se puk nachází a přikryl ho jen s pomocí svých obránců.

03:23
    Kämpf nahodil na Konráda a k dorážce se tlačil Koblasa, domácí obránci však odehráli puk včas do bezpečí.
    01:34 Michal POLETÍN - 0:1

01:34
    Hned po buly se k puku dostal MICHAL POLETÍN a přesnou střelou posílá hosty do vedení. Asistence: David Kämpf.

00:36
    Po Galvasově chybě jel na Konráda osamocený Vondrka, slovenský brankář si ale jeho střelu pohlídal.

Martin Vavruša

Branky a nahrávky: 54. T. Mikúš (Jaroměřský) – 2. Poletín (Kämpf), 20. Vondrka (Valach), 47. Skokan (Flemming, Kämpf)

HC Olomouc: Konrád (Schejbal) – Škůrek, J. Galvas, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, Rašner – Skladaný, J. Knotek, Burian – J. Mikúš, Herman, Strapáč – T. Mikúš, Ostřížek, Holec – Marek, Macuh.
    Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Rutta, Mrázek, R. Havel – Vondrka, Huml, Tomica – Skokan, Raška, Sklenář – Koblasa, Kämpf, Poletín – Hlava, Šťovíček, Lauko.

Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Gebauer, Lederer