Chanty-Mansijsk – N.Novgorod 0:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Soči 1:5 (kon.) | Barys – Spartak Moskva 3:0 (kon.)
Barys Nur-Sultan
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Spartak Moskva
Středa 04.01.2017, 14:30 • Kazachstan Arena • KHL

V úvodu zápasu měli hostující hokejisté tlak v útočném pásmu. Barys jej ustál a navíc se dostal do vedení. Po obrovské chybě před brankou Spartaku se prosadil střelou do horní části brány Corey Trivino.

Domácí hokejisté hráli ve druhé třetině velmi dobře takticky. Podařilo se jim díky trpělivé hře vstřelit druhou branku. Krátce po polovině zápasu se prosadil po pěkné přesilovkové akci Nigel Dawes. Astana vede 2:0.

Do prázdné branky v poslední minutě hry zpečetil výhru domácích Dustin Boyd. Body zůstávají v Astaně. (16:46:44)

Československá stopa v zápase
    Lukáš Radil (SPM) 0+0,2 střely, čas na ledě 16:12

59:43 Dustin BOYD - 3:0

59:43
    Astana právě vstřelila branku!
    Domácí výhru potvrzuje střelou do prázdné branky po Dawesově přihrávce DUSTIN BOYD. Asistence: Nigel Dawes.

59:31
    Hosté znovu v šesti, brankář je opět na střídačce.

59:16
    Vhazovat se bude ve středním pásmu, brankář Markus Svensson se vrací do hry.

58:10
    Domácí hokejisté velmi dobře brání. Moskva se nemůže stabilně dostat do útoku.

57:31
    Hosté to zkouší bez brankáře, hrají v šesti proti čtyřem.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:56
    Vyloučení v týmu Barys Astana (Brandon Bochenski – 2 min., hákování).

56:27
    Vhazovat se bude ve středním pásmu. Následně se hosté dostali do útočného pásma, ale nezakončili.

55:20
    Čas velmi rychle běží a hosté se stále nemohou probojovat do tlaku před brankou. Barys hraje výborně.

53:30
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene. Domácí stále vedou o dva góly a hosté se marně snaží najít recept na domácí obranu.

52:50
    Tim Stapleton se dostal do další střelecké pozice, ale ani on nedokázal zakončit přesněji.

51:49
    Kevin Poulin výborně dokázal zastavit akci soupeře. Zasahovat nakonec musel, protože byl v prostoru před brankou důrazný Vjačeslav Leščenko.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny, domácí hrají velmi dobře takticky, hosté se nemohou probojovat do střelecké pozice.

49:31
    Hraje se zejména ve středním pásmu, vice ze hry mají sice hosté, ale do výraznější střelecké pozice se nemohou probojovat.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 6. Trivino (Puškarjov), 32. Dawes (Bochenski, St. Pierre), 60. Boyd (Dawes)

Barys Nur-Sultan: Poulin (H. Karlsson) – M. Semjonov, Dallman, Šalapov, Barker, Savčenko, Lipin, Trjasunov – Boyd, Dawes, Bochenski – Paňukov, Shinnimin, St. Pierre – N. Ivanov, Chudjakov, Kučin – Puškarjov, Grenc, Belgibajev – Trivino.
    Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Gilroy, Bondarev, Provolněv, Kalinin, Kirillov, V. Sorokin – Radil, Stapleton, Stoa – Mirnov, Alexandr Vasiljev, Glazačev – Leščenko, A. Voronin, Šmeljov – N. Li, Bobrov, M. Potapov – Tolpeko.

Rozhodčí: Sergejev, Kulakov – Mikhel, Streltsov