Boston – Edmonton 3:4 (kon.) | Washington – Columbus 5:0 (kon.) | Tampa – Nashville 1:6 (kon.)
St. Louis – Carolina 2:4 (kon.) | Chicago – Buffalo 4:3 (po pr.) | San Jose – Minnesota 4:5 (kon.)

2. Jeff Skinner (CAR) 1+0
    3. Vladimir Tarasenko (STL) 1+0 (04:44:21)

Statistiky: Střely na bránu: 23-29; Zablokované střely: 7-6; Vhazování: 52%-48%; Hity: 11-16; Přesilové hry: 1/5-1/5; Trestné minuty: 10-10.
    Hokejisté Caroliny Hurricanes dokázali dobýt Scottrade Center.

St. Louis sice v úvodu druhé třetiny dokázalo utkání ve Scottrade Center otočit, jenže Carolina ještě před druhou přestávkou vyrovnala a vítězný gól vstřelil šest minut a osm sekund před koncem skvěle hrající Jeff Skinner, na jehož gól navázal střelou do prázdné brány Derek Ryan a svým druhým gólem v utkání zpečetil vítězství Hurricanes. Blues od 23. listopadu stále marně čekají na dvě výhry v řadě. Konečný výsledek: St. Louis Blues 2 Carolina Hurricanes 4.

59:58
    Alex Pietrangelo se ještě dostal na pravém křídle ke střele, kterou Cam Ward bez problému ukryl v náručí.

59:24
    Jaden Schwartz vypálil z levého křídla a jeho střela byla přizvednuta do ochranné sítě. Carolina si po přerušení hry vyžádala oddechový čas.

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:57
    Jake Allen znovu zamířil na střídačku a St. Louis Blues to i za dvoubrankového manka zkouší bez brankáře!
    58:41 Derek RYAN - 2:4

58:41
    Carolina právě vstřelila branku!
    Jordan Staal ve středním pásmu získal puk a DEREK RYAN ho poslal bez problému do prázdné brány. Asistence: Jordan Staal a Brock McGinn.

58:32
    Jake Allen zamířil na střídačku a Blues to zkouší necelé dvě minuty před koncem při hře bez brankáře!

58:09
    Derek Ryan v pravém kruhu pro vhazování napřáhl k prudké střele s příklepem, kterou Jake Allen hrudí vyrazil mimo a udržel svůj tým ve hře!

56:50
    Vyloučený střelec úvodní branky dnešního zápasu Derek Ryan je zpět na ledě a Hurricanes hrají v plném počtu.

56:18
    Ron Hainsey snadno vyhodil puk podél hrazení za bránu St. Louis a Carolina se opět osvobodila.

56:07
    Alex Pietrangelo na levém křídle vypálil od mantinelu a Cam Ward jeho pokus ukryl ve svém náručí.

55:38
    Viktor Stålberg na pravé straně obranného pásma ukradl puk Blues a vyhodil ho do středního pásma, kde byl vzápětí sražen na jednu ze střídaček.

54:50
    Derek Ryan vyhodil puk přes ochranné sklo a dostal dvě minuty za zdržování hry. Blues mají k dispozici přesilovou hru a velkou šanci poslat zápas do prodloužení.

54:39
    Alex Pietrangelo se pokusil odpovědět prudkou střelou z levého kruhu pro vhazování, Cam Ward ji ale ukryl ve svém náručí a po přerušení hry přichází na řadu krátká přestávka.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 24. Edmundson (Steen, Stastny), 28. Tarasenko (Fabbri, Lehterä) – 2. D. Ryan (B. McGinn, J. Staal), 32. McClement (Slavin, Pesce), 54. Skinner (Hanifin, V. Rask), 59. D. Ryan (J. Staal, B. McGinn)

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Edmundson, Pietrangelo (C), Hunt, Shattenkirk (A), Bouwmeester, Parayko – Steen (A), Stastny, Perron – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Fabbri, Berglund, Jaškin – Upshall, Brodziak, Reaves. Hlavní trenér: Ken Hitchcock.
    Carolina Hurricanes: C. Ward (Leighton) – Slavin, Pesce, Hainsey, Faulk (A), Hanifin, R. Murphy – Skinner, V. Rask (A), Rattie – Aho, Teräväinen, Stempniak – B. McGinn, J. Staal (A), D. Ryan – Nordström, McClement, Stålberg. Hlavní trenér: Bill Peters.

Rozhodčí: Jean Hebert, Dean Morton. Čároví: Vaughan Rody, Kiel Murchison

Diváci: 19090