Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Plzeň – Litvínov 4:2 (kon.) | Chomutov – Zlín 3:1 (kon.)
Liberec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Pardubice – K. Vary 2:3 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 4:0 (kon.)
HC Sparta Praha
4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
BK Mladá Boleslav
Pátek 06.01.2017, 18:30Tipsport extraliga • 36. kolo

Loučím se s Vámi a přeji příjemný zbytek víkendu! (20:49:52)

Ve třetí třetině Sparta dovršila své tříbodové vítězství čtvrtou brankou z hole Jana Piskáčka a i přes střeleckou aktivitu Mladé Boleslavi z první a druhé dvacetiminutovky vychytal Tomáš Pöpperle čisté konto.

Nejlepší hráči utkání: Brian Ihnačák – Tomáš Hyka.

Střely ve třetí třetině (celkem): 17:1 (34:24).

59:39
    Pražané ještě kombinují před Maxwellem.

59:06
    Ještě v závěru utkání si Sparta zahraje přesilovou hru. Lukáš Pabiška dostává dvě minuty za krosček.

58:56
    Ke střele od modré čáry se odhodlal Barinka. Jeho dělovou ránu chytil hostující brankář a pozastavuje hru.

57:47
    Další střelecké příležitosti nepřichází, puk se přemisťuje z jednoho konce hřiště na druhý.

56:40
    Hra se opět zklidnila ani jeden z celků nemá momentálně herní převahu.

55:50
    Z otočky vystřelil Pech z pravé strany u Maxwellovy brány, jeho pokus jen proletěl brankovištěm.

55:20
    Je tu další úprava ledové plochy, bude se vhazovat v mladoboleslavské třetině.
    53:39 Jan PISKÁČEK - 4:0
    Zdroj: Hokejka TV

53:39
    Sparta právě vstřelila branku!
    Parádní trefou se nyní blýskl JAN PISKÁČEK. Po nahrávce od Uhera si kotouč zpracoval, napřáhl zprava od modré čáry tak, že jeho střela prosvištěla skrz všechny bránící i clonící hráče před Maxwellem. Ten měl zakrytý výhled, a tak se stihl pouze ohlédnou za trefou, jež mu prosvištěla nad ramenem a doplachtila pod břevno jeho svatyně. Asistence: Dominik Uher, Lukáš Cingel.

51:55
    Vše ale mohl vynahradit Netík, který ujel hostující defenzívě podél pravého mantinelu. Propracoval se až ke střele z pravého kruhu, která ztroskotala na připraveném Maxwellovi.

51:35
    Ani napodruhé se Spartě nepodařilo beztrestně osvobodit, je tu další zakázané uvolnění.

51:27
    Také ve třetí třetině jsou častá přerušování hry, vhazovat se bude u Pöpperleho po icingu Sparty.

Dnešní utkání sleduje 6238 diváků.

50:25
    Kudrna mohl skórovat podruhé v utkání. Nepokrytý se ocitl v mezikruží, střelou zápěstím prověřil mladoboleslavské gólmana, jenž černou pryž chytil do své náruče.

49:49
    Po návratu Šticha na hrací plochu je hra přeruše pro postavení jednoho ze sparťanů v mladoboleslavském brankovišti.

Martina Martinková

Branky a nahrávky: 16. Kudrna (Cingel, Uher), 27. P. Vrána (J. Hlinka, Kumstát), 37. Ihnačák (Forman), 54. Piskáček (Uher, Cingel)

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Nedomlel, Gernát, Barinka, Švrček, Mikliš – Klimek, P. Vrána (A), J. Hlinka (C) – Forman, Ihnačák, Netík – Kumstát (A), Pech, Řepík – Kudrna, Cingel, Uher.
    BK Mladá Boleslav: Lukáš (41. Maxwell) – T. Voráček, Stříteský, Hanzlík (C), Kurka, Štich, Trončinský, Holub, Bernad – Hyka, Musil, Lenc – Jonák, Urban, Látal – Pospíšil, Žejdl (A), Pabiška – Ďurač, Volf, Jiránek.

Rozhodčí: Pešina, Bejček – Rozlílek, Kokrment