Třinec – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Plzeň – Litvínov 4:2 (kon.) | Chomutov – Zlín 3:1 (kon.)
Liberec – Vítkovice 2:1 (kon.) | Pardubice – K. Vary 2:3 (kon.) | Sparta – Mladá Boleslav 4:0 (kon.)
Piráti Chomutov
3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Berani Zlín
Pátek 06.01.2017, 17:30 • SD ARÉNA • Tipsport extraliga • 36. kolo

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u extraligy zase někdy nashledanou! (19:56:50)

Hvězdy utkání

Jan Rutta (0+1) – Petr Holík (0+1)

Piráti od začátku utkání vedli, podali dobrý výkon a nakonec si potřetí v sezóně porazili se Zlínem!

Už ve druhé minutě se po přihrávce Jana Rutty prosadil z vrcholku kruhů Michal Poletín. Vedení domácího celku bylo navýšeno v minutě sedmnácté, kdy se trefil Brett Skinner.

Ve druhé třetině snížili hosté v dlouhé přesilovce, přesně mířil Robert Říčka. Na konci třetiny ovšem vrátil domácím dvoubrankové vedení Adam Raška. Piráti tak zvítězili v poměru 3:1.

Střely na branku: 32:27

59:55
    Rozhodčí píská domácímu celku ještě jedno zakázané uvolnění. Nyní se tak svede souboj o poslední úspěšné vhazování.

59:33

59:12
    Před branku si sjel Adam Raška, který měl další střelecký pokus. Nyní ale zamířil jen do betonů připraveného Kašíka.

58:39
    Krásná akce hostů byla šperkována přihrávkou před prázdnou branku. Tam ale zasáhl chomutovský obránce, Zlín měl nyní smůlu!

57:53
    Na modré čáře napřáhl Jan Rutta, který se pokoušel vstřelit čtvrtou branku. Jeho pokus byl ale sražen vysoko nad branku.

57:33
    Pavel Kubiš následně naprosto zbytečně krosčekoval snad třikrát Kämpfa do zad. Inkasuje tedy dvouminutový trest.

57:33
    David Kämpf si vjel před branku, kde se ale v brankovišti nedostal do pořádného zakončení. Následovalo několik dorážek, ale ani jedna v brance neskončila!

56:57
    Pirátům nynější přesilovka vůbec nevychází a hraje se spíše ve středním pásmu. Zlínští se pokoušejí něco vymyslet.

56:07
    Miroslav Blaťák pálil tvrdě od modré čáry, ale svým pokusem nedokázal trefit ani branku. K puku se dostávají chomutovští hokejisté.

55:53
    Po střele Bretta Flemminga se k volnému puku před odkrytou brankou dostal Adam Raška. Ten mohl dát druhou branku v utkání, ale puk napálil vysoko nad!

55:23
    Piráti se nikam moc neženou a vidíme jejich postupnou kombinaci. Uvidíme, zda následně něco ještě vymyslí.

55:02

54:31
    Následné snažení hostů bylo ukončeno odpískáním ofsajdové pozice. Vhazovat se tak bude ve středu ledové plochy.

54:16
    Michal Vondrka se na levé straně otočil a nahazoval do brankoviště. Tam ale trefil jen spoluhráče do nohy.

53:48
    A opět přesilovka Zlína končí. Robert Říčka opustil trestnou lavici a hned se tam vrací. Na modré čáře zahrál vysokou hokejkou. Inkasuje nakonec čtyřminutový trest.

David Panuška

Branky a nahrávky: 2. Poletín (Rutta, Koblasa), 17. Skinner (Huml, Vondrka), 36. Raška (Kudělka, Sklenář) – 30. Říčka (P. Holík, Blaťák)

Piráti Chomutov: J. Laco (Král) – Dlapa, Flemming, Skinner, Valach, Kudělka, Rutta, L. Chalupa, R. Havel – Tomica (A), Huml (A), Vondrka (C) – Sklenář, Raška, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Lauko, Šťovíček, Hlava.
    Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Kotvan, Marušák (A), Žižka (A), Řezníček, Gazda, Blaťák – Bukarts, P. Holík, Říčka – Šťastný, Popelka, Kubiš – Okál, Chytil, O. Veselý (C) – Gago, R. Vlach, Maruna.

Rozhodčí: Roman Mrkva, Roman Svoboda, Miroslav Lhotský, Jiří Svoboda