Los Angeles – Minnesota 4:3 (po pr.) | Toronto – Montreal 3:5 (kon.) | Florida – Boston 0:4 (kon.)
New Jersey – Edmonton 1:2 (po pr.) | Columbus – NY Rangers 4:5 (kon.) | Ottawa – Washington 0:1 (kon.)
St. Louis – Dallas 4:3 (kon.) | Arizona – NY Islanders 2:1 (2:0 po s.n.) | Calgary – Vancouver 3:1 (kon.)
San Jose – Detroit 6:3 (kon.) | Carolina – Boston 4:3 (po pr.) | Pittsburgh – Tampa 6:2 (kon.)
po s.n. (2:0)
Arizona Coyotes
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
New York Islanders
Neděle 08.01.2017, 02:00 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Česká stopa v utkání:

Radim Vrbata (ARI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:32 (05:05:13)

1. Louis Domingue (ARI) 27 zák., 1 gól, 96,4%
    2. Brendan Perlini (ARI) 1+0
    3. Anthony Dunclair (ARI) 0+0, vítězný nájezd

Statistiky: Střely na bránu: 27-28; Zablokované střely: 12-21; Vhazování: 48%-52%; Hity: 31-37; Přesilové hry: 0/2-0/4; Trestné minuty: 8-4.
    Domingue a Anthony Dunclair oslavují ukončení černé série!

Louis Domingue a Thomas Greiss během 65 minut inkasovali pouze jeden gól, když se na straně hostů nejprve prosadil Alan Quine a v dresu Arizony necelých šest minut před koncem normální hrací doby Brendan Perlini, a o osudu utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nájezdech byli úspěšní pouze Coyotes, když se po Anthonym Duclairovi prosadil i Radim Vrbata, a domácí hokejisté ukončili sérii devíti porážek v řadě. Konečný výsledek: Arizona Coyotes 2 New York Islanders 1 po s.n.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Arizona Coyotes.
    Autorem vítězné branky je ANTHONY DUCLAIR.

2. série
    2:0
    Andrew Ladd mířil z pravého kruhu pro vhazování střelou zápěstím do vzdálenějšího levého horního rohu brány, Louis Domingue ale jeho pokus vyrážečkou vyrazil mimo!

2. série
    2:0
    Radim Vrbata se rozjel proti Thomasovi Greissovi a po krásné kličce k pravé tyči puk nad jeho levým betonem poslal do brány!

1. série
    1:0
    Cal Clutterbuck jel hodně pomalu a jeho prudká střela zápěstím z mezikruží zamířila vedle pravé tyče.

1. série
    1:0
    Anthony Duclair předvedl nádherný bekhendový blafák a nad ležícím Thomasem Greissem zamířil pod horní tyč!

Samostatné nájezdy začínají.

Souboj výtečně chytajícího brankáře Dominguea a Greisse po gólech Alana Quinea a Brendana Perliniho rozhodnout v Gila River Areně po 65 minutách samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení: Arizona Coyotes 1 New York Islanders 1.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:26
    Josh Bailey si nebezpečně sjížděl před bránu a zezadu byl přidržen Joshem Joorisem, který dostal dvě minuty za držení, a Islanders si vyžádali oddechový čas.

64:00
    Do konce prodloužení zbývá odehrát 1 minuta.

63:49
    Nick Leddy se po krásné přihrávce svého spoluhráče z pravého křídla a ostrého úhlu ocitl v blízkosti levé tyče v další obrovské šanci, jenže trefil pouze hruď Louise Dominguea!

63:25
    Louis Domingue dobře zasáhl proti střele Islanders z levého kruhu pro vhazování a po přerušení hry si Arizona vyžádala oddechový čas.

62:26
    Nick Leddy nabral velkou rychlost a unikl svým pronásledovatelům, v blízkosti levé tyče ale skvělého Louise Dominguea překonat nedokázal!

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 55. Perlini (C. Murphy, Holland), rozh. náj. Duclair – 36. Quine (Boychuk)