Litvínov – Sparta 3:2 (kon.) | K. Vary – Plzeň 0:3 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
Mountfield HK – Třinec 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 2:3 (kon.)
HC VERVA Litvínov
3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
HC Sparta Praha
Neděle 08.01.2017, 15:30 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga • 37. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Krásné hokejové odpoledne všem fanouškům české extraligy! V dnešním utkání se střetnou dva tradiční kluby, mezi kterými panuje jistá rivalita. Zápasy mezi těmito dvěma celky nabízejí vždy skvělou podívanou, tak se jen těšme, co nám borci na ledě předvedou v nedělním odpoledni.

HC VERVA Litvínov – 4. místo, 64 bodů, 91:86
    Aktuální forma: P, V, P, P, V
    Litvínov po famózní druhé třetině soutěže, kdy se tým ze severu Čech dostal až na 3. místo, lehce stagnuje. Zatím mají hráči Vervy situaci stále pod kontrolou, ale zezadu už na ně nepříjemně dotírá právě Sparta. Chemici drží náskok pouze tří bodů a pokud v tomto utkání nezvítězí, jen těžko 4. pozici udrží. V případě výhry se ovšem mohou svěřenci kouče Radima Rulíka posunout na třetí příčku. V posledních dvou utkáních ale chyběla jednička týmu, Jaroslav Janus. Litvínov trápí více zranění, ale zatím se to nijak výrazně na zápasech Vervy neprojevuje.
    Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 28 zápasů, 93.52% úspěšnost zákroků
    Hvězdy týmu: Viktor Hübl, František Lukeš, Jakub Černý

Dominik Uher kouzlí s puky nejen na ledě ???????? #CCMHockey (Repost hcspartapraha)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

HC Sparta Praha – 5. místo, 61 bodů, 107:79
    Aktuální forma: V, V, P, P, V
    Sparta jako už tradičně okupuje přední pozice extraligové tabulky. Ambiciózní Pražané myslí nejvýše. Krok kupředu by rádi udělali už v Litvínově. Svého soupeře v případě výhry bodově dorovnají. Hráči z hlavního města mají oproti Vervě navíc dva zápasy k dobru. Svěřenci kouče Jiřího Kalouse navíc mají velmi dobrou ofenzívu, která jistě důkladně prověří zraněními zkoušenou litvínovskou obranu. Možná spoustu lidí překvapí, že Sparta už 6 zápasů na ledě Chemiků nedokázala vyhrát. Jestli se ji tato černá série povede protrhnout se můžete dozvědět na tomto přenosu.
    Brankářská jednička: Tomáš Pöpperle – 28 zápasů, 90.83% úspěšnost zákroků
    Hvězdy týmu: Petr Vrána, Lukáš Pech, Miroslav Forman

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Z. Sklenička, Gula, K. Černý, Pilař, Kokeš, F. Pavlík, Březák – Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – J. Černý, M. Hanzl, Jurčík – Trávníček (C), Havlíček, M. Hořava – Mical, Válek, Babincev – Dufek.

HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Nedomlel, Gernát, Barinka, Švrček – J. Hlinka (C), P. Vrána (A), Klimek – Forman, Ihnačák, Netík – Kumstát (A), Pech, Řepík – Uher, Cingel, Kudrna.

Rozhodčí: Pražák, Hradil – Hynek, Gerát.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

00:01

00:01
    Úvodní buly sice vyhráli domácí, puku se ale obratem ujali hosté a míří na Petráska.

00:48
    Na začátku zápasu drží kotouč Sparťané. Pražané kombinují rychle v útočném pásmu a brankář Michael Petrásek je v pozoru.

01:20
    První zákrok má na svědomí gólman Vervy. Svou lapačkou zastavil slabou střelu jednoho ze sparťanských útočníků.

02:03
    Martin Kokeš už nestihl kotouč před modrou čárou. Domácí musí vyklidit útočnou třetinu a dopředu spěchají Pražané.

02:47
    Sparta se osvobodila z obranného pásma pouze za cenu zakázaného uvolnění. Vhazování před Tomášem Pöpperlem.

03:09
    Michal Barinka dostal kotouč z pásma a Sparťané odjíždí střídat.

03:13
    První pokus v zápase na domácí straně zaznamenává mladičký útočník poslední řady Jan Dufek.

03:33
    Litvínov právě vstřelil branku!
    A máme tu první gól v zápase! Po těžké přihrávce Františka Lukeše si kotouč zpracoval FRANTIŠEK GERHÁT a skvělou střelou pod víko nedal Pöpperlemu šanci.
    Asistence: František Lukeš
    03:33 František GERHÁT - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

04:07
    Po zákroku Michaela Petráska se před brankou strhla menší roztržka. Na stadionu nyní vypadla ke všemu i elektřina.

04:45
    Sparta zamkla soupeře v jeho třetině. Domácí ale situaci přestáli bez inkasovaného gólu.

05:54
    Po nepřehledné situaci se k zakončení z bezprostřední blízkosti dostal Petr Kumstát. Následně se domácí uvolnili pouze za cenu icingu.

06:43
    Trable s elektrickým obvodem v Litvínově jsou zažehnány. Stejně tak zažehnal gólovou hrozbu Tomáš Pöpperle. Pokračovat se bude po komerční přestávce.

07:10
    Martin Kokeš tvrdým hitem připravil sparťanského forvarda o puk. Pražané se i přesto usazují v útoku a hrozí prudkými pokusy na bránu.

07:57
    Michael Petrásek zákrokem přerušil hru a vhazovat se bude v obranném pásmu Vervy.

08:40
    Litvínovští podrželi kotouč za bránou. Po vystřídání se domácí ženou směrem k Tomáši Pöpperlemu.

09:07
    Rozhodčí nyní necitlivě posoudili icing v podání Sparty. Jako omluvu musí borci z Prahy přijmout alespoň buly ve středním pásmu.

09:19
    Puk po souboji u mantinelu končí mimo ledovou plochu. Vhazování před gólmanem Petráskem.

09:29
    Hned po buly se do puku opřel Jan Švrček a pořádně vylekal Michaela Petráska.

10:24
    Karel Pilař famózně překonal sám dva protihráče a ještě zvládl nebezpečně zakončit.

10:57
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Brian Ihnačák – 2 min., hákování).

10:57
    Litvínov hrál téměř minutu při signalizovaném faulu. Nyní si k tomu ještě přidá výhodu pěti hráčů proti čtyřem.

11:58
    Minuta už uběhla z trestu Briana Ihnačáka. Verva se k žádné nebezpečné příležitosti zatím nedostala.

12:22
    Tvrdou bombu Jakuba Černého z oblasti pravého kruhu pokryl lapačkou Tomáš Pöpperle.

12:48
    Další vyhození Pražanů a Ihnačák už se chystá na návrat do hry.

13:08
    Naivní pokus Miloslava Hořavy skončil ve výstroji gólmana Sparty. Následuje komerční přestávka.

13:21
    Opět spolupráce první litvínovské lajny. Viktor Hübl je dnes ve stínu dvojice Lukeš – Gerhát. Lukeš nejdříve obešel jednoho z hokejistů Sparty, následně předal druhému jmenovanému. František Gerhát opět hledal místo nad lapačkou Pöpperleho. Brankář hostů si ale situaci pohlídal.

14:04
    Na druhé straně předvedl rutinní zákrok Michael Petrásek. Sparťané ale tlačí a chtějí vyrovnat rychle.

14:47
    Cingelova teč nenašla zařízení. Gólman domácích mohl zůstat v klidu.

15:13
    Rozhodčí odpískali, když se puk ztratil v souboji několika hráčů u mantinelu.

15:49
    Lukáš Klimek prohrál sprinterský souboj s Martinem Kokešem. Nutno dodat, že obránce domácích měl značný náskok. To ale nic nemění na faktu, že tu máme zakázané uvolnění.

16:16
    Zbyněk Sklenička nic nevymýšlel a poslal tvrdou střelu ze středního pásma na Pöpperleho. Brankář Sparty by si udělal obrovskou ostudu, pokud by ránu propustil za svá záda.

17:05
    Druhá formace Sparty uzavřela soupeře v jeho třetině. Následný brejk se Litvínovským vůbec nepovedl. Přihrávka nebyla přesná a u kotouče opět hosté.

17:53
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Jiří Gula – 2 min., podražení).

17:53
    Nyní budou fandové na stadionu svědky nebezpečné přesilovky hostů. Ofenzíva celky z hlavního města oplývá velkou kvalitou.

18:22
    Sparta právě vstřelila branku!
    Bohužel pro domácí fanoušky Sparťané dostáli mých slov a vyrovnávají stav utkání. Petr Vrána zkusil prověřit Petráska, ten jen nešťastně vyrazil kotouč před sebe a tam již operoval PETR KUMSTÁT, který puk zasunul lehce do branky.
    Asistence: Petr Vrána a Juraj Mikuš.
    18:22 Petr KUMSTÁT - 1:1

19:20
    Závěr první části patří jednoznačně hostům. Ani oni ale nejsou neomylní, když se provinili špatným přechodem přes útočnou modrou lajnu.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

Kdo přišel na zimní stadion v brzkém odpoledni rozhodně nemůže litovat. V první třetině nám oba týmy nabídli hezkou podívanou. Viděli jsme i dva góly, na obou stranách jeden. Ve čtvrté minutě poslal domácí do vedení pohotovým zakončením František Gerhát. Bleskově využitou přesilovkou ale srovnal krok Petr Kumstát.

Další třetina začne přibližně v 16:28.

20:01

20:15
    První buly prostřední části hry vyhráli Pražané. Sparta už stihla i vyzkoušet pozornost Petráska.

21:07
    Povedená pumelice Martina Kokeše neohrozila branku hostů. Tomáš Pöpperle zůstal v klidu.

22:01
    Domácí se ujímají vedení 2:1! Po nádherné kombinaci mezi Filipem Pavlíkem a Ondřeje Havlíčkem se druhý jmenovaný prosazuje. Zcela osamocený Havlíček nedal Pöpperlemu šanci a střílí svůj čtvrtý gól v extralize.
    Asistence: Filip Pavlík.
    22:01 Ondřej HAVLÍČEK - 2:1

23:40
    Lukáš Klimek si nepřišel na pohotový zákrok ramenem Michaela Petráska. Sparťané rozhodně nebudou s vývojem utkání spokojeni a budou tlačit.

24:07
    Rozhodčím dnes zakázaná uvolnění příliš nejdou. Již podruhé špatně posoudili situaci. Buly ve středním pásmu.

25:13
    Icing na straně domácích. Sparta se tak rázem přesune zpět před Petráska.

25:22
    Michal Řepík propagačním pokusem brankáře domácích nevylekal. Michael Petráska v klidu zakročil lapačkou.

25:34
    Lukáš Cingel se ocitl v dobrém prostoru na zakončení. Střelu zápěstím ale opět pokryl gólman Vervy.

26:23
    Litvínov se usadil v útočném pásmu a zatápí soupeři pod kotlem. Ve slibné šanci se zjevil Viktor Hübl. Jeho střelu však zblokovala obrana, a tak brankář Pöpperle zasahovat nemusel.

27:06
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Vrána – 2 min., podražení).

27:14
    Tvrdou ranou od modré se prezentoval Jiří Gula. Tomáš Pöpperle byl připraven.

27:48
    Vervě se zatím nedaří udržet se na puku v útoku. Sparta už ukrojila s přesilovky celou minutu.

28:25
    Pražanům je úplně jedno, že mají na ledě o hráče méně. Hosté kontrolují puk a domácí k ničemu nepouštějí.

29:06
    Hosté v plném počtu. Příšerná přesilová hra domácích. Sparta měla v oslabení převahu.

30:40
    Brankáři si tuto část hry užívají. V bráně mají pohodu a nemusí vytahovat žádný zákrok.

31:13
    Sparťané ale semkli svého soka v pásmu. Po tvrdém souboji u mantinelu jsou tu ale s útokem domácí.

31:56
    Andrej Kudrna zkusil pohotovou ránu mezi nohama Filipa Pavlíka. Michael Petráska však zasahovat nemusel, střela letěla mimo tyče.

32:37
    Martin Hanzl vystihl nepovedenou rozehrávku hostů. Litvínovský útočník vybruslil zpoza brány před Pöpperleho. Z bezprostřední blízkosti ale gólmana hostů nepřekonal.

33:11
    Hosté se provinili zakázaným uvolněním. Šance pro Litvínov dostat se do zakončení.

33:15
    Sražený pokus Kamila Černého končí v ochranné síti. Vhazování opět před Tomášem Pöpperlem.

33:35
    Michael Petrásek vytáhl famózní zákrok proti střele Briana Ihnačáka. Sparťanský forvard dostal nezištnou přihrávku před bránou a zcela osamocen v pokleku prověřil gólmana. Petrásek se ale vytáhl a likviduje velmi nebezpečnou šanci.

34:23
    Martin Kokeš zkusil vyslat projektil na Pöpperleho. Před bránou ještě hlídkoval Jakub Černý. Brankář hostů si ale kotouč pohlídal.

35:18
    Jiří Gula zblokoval bruslí pokus Andreje Kudrny. Litvínov slušně brání a Pražané se nemohou dostat do lepšího zakončení.

36:17
    Další fantastický zásah Michaela Petráska. Petr Vrána si povodil domácí obranu a už se snažil posunout si kotouč na bekhend. Gólman hostů ale jeho úmysl přečetl a skvělým zákrokem si puk sebral.

36:41
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Martin Hanzl – 2 min., držení protihráče).

37:08
    Máme tu opět v závěru třetiny přesilovku hostů. Dokáží ji svěřenci Jiřího Kalouse znovu proměnit?

37:40
    Litvínov už si vede lépe než v první třetině. Hráči Sparty ale pálí ze všech možných pozic.

38:12
    František Gerhát obětavým zákrokem osvobodil domácí z pásma. Sparťané ale spěchají zpět.

38:50
    Domácí v plném počtu. Druhé oslabení v utkání přečkali znatelně lépe.

39:25
    Jakub Černý si ukázkovým bodyčekem poradil s pronikajícím Andrejem Kudrnou.

39:41
    Puk po sražené střely skončil v ochranné síti. Po buly se hra přesunuje do útočného pásma Vervy.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

Domácí hokejisté už vedení do sirény udrželi. Ve druhé třetině jsme opět sledovali zaživnou hru. Pro potěšení domácích fanoušků se prosadil ve 23. minutě Ondřej Havlíček. Třetí třetinu jistě rozpoutá Sparta peklem. Uvidíme, zda-li se Litvínovským podaří stav udržet a získat tři body.

Další třetina začne přibližně v 17:20.

40:01

40:01
    První buly třetího dějství vyhráli Sparťané. Začíná honba za vyrovnáním.

40:29
    Jiří Gula zkusil vystřelit na Pöpperleho. Gólman hostů kotouč vyrazil.

41:06
    Litvínov zatím nepouští soupeře do tlaku. Chemici dobrým forčekingem dělají soupeři problémy.

42:06
    Lukáš Pech úplně sám teď selhal ve stoprocentní šanci. Puk od hokejky sparťanského forvarda mířil pouze do betonu Petráska.

42:39
    Dnešní utkání sleduje 5782 diváků.

43:31
    Martin Kokeš nedokázal zastavit pronikajícího Lukáše Klimka. Našťestí pro domácí útočník hostů nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

44:44
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Brian Ihnačák – 2 min., vysoká hůl).

44:44
    Brian Ihnačák sice srdnatě bojoval, nakonec hokejkou trefil protihráče do obličeje. Navíc si posedí čtyři minuty. Na obličeji postiženého se vyskytuje krev.

45:00
    Litvínov v této přesilovce může udělat významný krok vstříc třem bodům.

45:57
    Pilařova bomba trefuje pouze zadní mantinel. Sparťané už dokázali více než minutu přečkat.

46:28
    O vyhození kotouče za branku Petráska se zasloužil Juraj Mikuš. Verva nehraje dobrou přesilovku. Tradičně se nemůže dostat do tlaku v útoku.

47:05
    Velmi nepřesná přihrávka zmařila rychlý přechod domácích. Začíná se zase od znova.

47:35
    Michal Řepík obral obranu soupeře o puk a ušetřil další sekundy oslabení.

48:27
    Litvínov jde do trháku. Po pěkné kombinaci v útočném pásmu se křižnou přihrávkou prezentoval Filip Pavlík. Adresátem pasu byl MARTIN HANZL, který pohotovým zakončením překonal Tomáše Pöpperleho.
    48:27 Martin HANZL - 3:1

49:35
    Sparta to už bude mít hodně těžké. Rozhodně to ale hosté nebudou chtít vzdát.

50:14
    Nyní se Pražané usadili v útoku. Hráči Vervy mají plné nohy práce se skvěle se pohybujícími hosty.

51:19
    Sparta drží kotouč na hokejkách. Těžko říct, zda-li se už domácí soustředí pouze na defenzívu, či Pražané nepustí soupeře vůbec k puku.

52:15
    Michael Petrásek schoval puk do náručí. Následuje komerční přestávka.

52:30
    Domácí se ani nijak nehrnou do zakončení. S ubíhajícím časem jim stačí podržet chvíli kotouč v útočném pásmu a rychle točit formace.

53:15
    Po zákroku Michaela Petráska se vhazuje v obranném pásmu Chemiků. Sparta nutně potřebuje dát v příštích desítkách sekund gól, jinak mají po naději na body.

53:56
    Ale domácí zase vyhnali Pražany do středního pásma. Z brejku to zkoušel kapitán Trávníček.

54:40
    Spartě by ještě mohla pomoci případná přesilová hra. Pro Litvínovské bude důležité vyvarovat se faulům.

55:21
    Kotouč opustil ledovou plochu. Buly před brankářem Petráskem.

55:37
    Michal Trávníček vyvezl kotouč a prodloužil do útočného pásma. Něco málo přes čtyři minuty do závěrečného hvizdu.

56:10
    Další vyhození za Pöpperleho branku. Sparta má problémy se dostat do zakončení.

56:29
    Nyní si výborný zákrok připisuje Michael Petrásek. Gólman domácích aspiruje jednoznačně na hráče utkání.

56:41
    Sparťané se snaží ještě vstřelit branku. Málem se jim to povedlo překvapivou střelou z velkého úhlu. Od zad Petráska se puk bohužel pro hosty odrazil za bránu.

57:00
    Litvínov se osvobodil, Pražané ale rychle otáčejí hru a spěchají do útočného pásma. Další zákrok připisuje Michael Petrásek.

57:04
    Michal Řepík krátce po buly zkusil tvrdou ránu na bránu. Kotouč byl sražen do ochranné sítě.

57:15
    Na ledě se po ostrém zákroku ocitl Ondřej Jurčík. Útočník domácích je velmi otřesen. Na střídačku to ale zvládl po svých.

57:50
    Sparťanům už nezbývá mnoho času. Zakázaným uvolněním se provinili domácí. Tomáš Pöpperle ještě zůstává v bráně. Dá se však očekávat, že se z branky přesune za šestého hráče na střídačku.

57:51
    Oddechový čas pro domácí. Chvíle odpočinku pro Litvínovské, aby mohli bránit náskok.

58:01
    Tomáš Pöpperle už spěchá na střídačku. Na ledové ploše již hraje šestý hráč Pražanů.

58:21
    Jen o malý kousek netrefil domácí hráč odkrytou klec Sparty. Píská se tedy icing a vhazování proběhne před Michaelem Petráskem.

58:44
    Sparťanům se povedlo vstřelit gól a snížit tak stav utkání. LUKÁŠ PECH se nejlépe zorientoval před brankou a doklepl kotouč za záda Petráska. Stav utkání 3:2.
    Asistence: Juraj Mikuš a Michal Řepík.
    58:44 Lukáš PECH - 3:2

59:00
    Tomáš Pöpperle už by rád opět opustil branku. Zatím v ní však gólman setrvává, protože bude následovat buly ve střední třetině.

59:27
    Ondřej Jurčík netrefil z nepochopitelných důvodů prázdnou bránu!

59:49
    Jedenáct sekund před koncem se Sparta málem dočkala vyrovnání. Rozhodčí ale rozpažil a gól neuznávají.

59:50
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Petr Vrána – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

59:50
    Velký kus štěstí měli domácí hráči v úplném závěru utkání. Hosté si ještě berou oddechový čas.

59:50
    Buly následuje v obranném pásmu Sparty. Pokud Litvínovští přijdou o vítězství, budeme mluvit o zázraku.

Po zdržování konečně rozhodčí ukončují utkání. Kdo si našel cestu na stadionu nemohl litovat. Dnešní zápas nabídl skvělou podívanou se sladkou tečkou pro domácí Litvínov. Sparta nebyla horším mužstvem, ale ztroskotala na výborně chytajícím Michaelu Petráskovi. Verva navíc dokázala využít nabídnuté šance, a tak udržela před svým dnešním soupeřem 4. místo. Doufám, že jste si dnešní utkání společně se mnou užili a budu se těšit zas v dalších utkáních HC VERVY Litvínov!
    Hvězdy zápasu: Michael Petrásek – Petr Vrána (18:00:06)

Lukáš Holán

Branky a nahrávky: 4. Gerhát (Lukeš), 23. Havlíček (F. Pavlík), 49. M. Hanzl (F. Pavlík) – 19. Kumstát (P. Vrána, Mikuš), 59. Pech (Mikuš, Řepík)

HC VERVA Litvínov: Petrásek (Janus) – Z. Sklenička, Gula, K. Černý, Pilař, Kokeš, F. Pavlík – Lukeš, V. Hübl (A), Gerhát – J. Černý, M. Hanzl, Jurčík – Trávníček (C), Havlíček, M. Hořava – Mical, Válek, Babincev – Dufek.

Rozhodčí: Pražák, Hradil – Hynek, Gerát