Litvínov – Sparta 3:2 (kon.) | K. Vary – Plzeň 0:3 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 4:1 (kon.)
Mountfield HK – Třinec 5:1 (kon.) | Kometa Brno – Liberec 3:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Chomutov 2:3 (kon.)
HC Kometa Brno
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 08.01.2017, 17:20 • DRFG Arena • Tipsport extraliga • 37. kolo

Je to tak. Kometa dnes dokázala porazit úřadující mistry z Liberce a Karel Vejmelka si připisuje třetí nulu v sezóně. Po bezbrankové druhé třetině to dlouho vypadalo, že ani v té poslední neuvidíme branku, nakonec se však dokázali prosadit Hynek Zohorna a Michal Gulaši, kteří dvěma slepenými góly posílají Bílé Tygry domů bez bodů. Nejlepšími hráči dnešního utkání byli vyhlášeni Ján Lašák a Karel Vejmelka. Ode mne je to pro dnešek vše. Přeji krásný zbytek nedělního večera a u brněnského onlajnu opět brzy na počtenou.

Střely na branku

Kometa: 30
    Liberec: 22 (19:59:35)

59:45
    Hynek Zohorna je s kotoučem za vlastní bránou a už se asi v dnešním utkání nic nestane.

59:11
    Domácí mají stále k dispozici přesilovou hru, Němcova střela od modré čáry málem překvapila Lašáka, nakonec ale mezi tři tyče nezamířila.

58:51
    Dvě minuty za hrubost inkasují Tomáš Mojžíš (LIB) a Marcel Haščák (KOM).

58:36
    Jaroslav Vlach si něco vyříkává s Haščákem za Lašákovou bránou a byli by se do sebe možná i pustili, kdyby nezasáhl rozhodčí.

58:15
    Němec s Radimem Zohornou se dostávali do přečíslení dvou na jednoho a za záchrannou brzdu musel zatáhnout Ondřej Vitásek (LIB), který inkasuje dvě minuty za podražení.

57:40
    Hosté se ještě snaží s výsledkem něco udělat a střílí doslova ze všech pozic.

57:05
    Haščák protečoval kotouč do útočného pásma, tam ale neměl nikoho ze svých spoluhráčů.

56:45
    Po střele od modré čáry se dostal k dorážce Prochátka, tu ale zablokoval jeden z brněnských beků. Vhazovat se bude opět před Vejmelkou.

56:24
    Jaroslav Vlach ve velké šanci mezi kruhy, přízemní střelou k tyči ale nepřekonal Vejmelku.

55:50
    Po souboji u mantinelu skončil puk na liberecké střídačce, vhazovat se bude ve středním pásmu.
    55:09 Michal GULAŠI - 3:0
    Zdroj: Hokejka TV

55:09
    Kometa právě vstřelila branku!
    To už pro Liberec nevypadá dobře. Po necelé minutě se totiž Brňané znovu prosazují. Konkrétně MICHAL GULAŠI, který dostal přihrávku od Kvapila na modrou čáru, s ničím se nerozpakoval a napálil puk přímo do sítě. Asistence: Marek Kvapil, Vlastimil Dostálek.
    54:17 Hynek ZOHORNA - 2:0

54:17
    Domácí využívají přesilovou hru. Tomáš Vincour našel z rohu kluziště najíždějícího HYNKA ZOHORNU, který po ledě prostřelil famózního Lašáka. Asistence: Tomáš Vincour, Marcel Haščák.

54:06
    Haščákovu ránu vyrazil Lašák mezi diváky, vhazovat se bude po jeho pravici.

53:56
    Dnešnímu utkání přihlíží 7504 diváků!

53:52
    Němec s Trškou raději uklidnili hru a vrátili se s kotoučem za vlastní bránu.

Matěj Laža

Branky a nahrávky: 5. Vincour (Čermák, Kováčik), 55. H. Zohorna (Vincour, Haščák), 56. Gulaši (M. Kvapil, Dostálek)

HC Kometa Brno: Vejmelka (Jekel) – Bartejs, Kováčik (A), Štencel, O. Němec (A), F. Král, Trška, Gulaši, Malec – Haščák, Čermák (C), Vincour – M. Kvapil, Nečas, M. Erat – R. Zohorna, V. Němec, H. Zohorna – Dymáček, Dvořák, Dostálek.
    Bílí Tygři Liberec: Lašák (Bláha) – Ševc (A), Jánošík, Derner, Mojžíš (A), Vitásek, Pyrochta – L. Krenželok, P. Jelínek, Ordoš – Radivojevič (C), Bulíř, Svačina – J. Mikyska, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, Martin Procházka.

Rozhodčí: Polák, Souček – Lhotský, Svoboda