Nitra – Banská Bystrica 3:0 (kon.) | Trenčín – Martin 2:1 (kon.) | Zvolen – Nové Zámky 1:0 (kon.)
Žilina – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.) | Košice – Poprad 0:1 (kon.)
HC Košice
0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
HK Poprad
sk Neděle 08.01.2017, 17:00 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 37. kolo

Skončilo sa dnešné stretnutie medzi Košicami a Popradom, po výsledku 0:1 si do tabuľky pripíšu tri body kamzíci. Gólom sa o to postaral Henderson. (19:20:57)

59:54
    Ešte jedno zakázané uvoľnenie Popradu.

59:43
    Mlynarovič odchádza s bolestivým výrazom v tvári, zrejme bude ale v poriadku.

59:43
    Dudáš sa na zadnom mantineli zrazil s Mlynarovičom, obaja kohúti ostali ležať na ľadovej ploche. Nuž, snáď to nebude nič vážne.

59:22
    Puk je v strednom pásme, Poprad sa dobre bráni.

59:10
    Posledných 50 sekúnd riadnej hracej doby.

58:45
    Košice sú usadené v pásme, zatiaľ je to bez strely.

58:21
    Kopřiva je na striedačke, Košice so šiestimi korčuliarmi. Začína sa power-play domácich!

58:21
    Oddychový čas domácich.

58:21
    Je z toho ďalšie zakázané uvoľnenie v podaní hostí.

58:10
    Kopřiva zatiaľ ostáva vo svojej bránke, Košice s piatimi korčuliarmi na ľadovej ploche.

58:10
    Oddychový čas hostí.

58:10
    Poprad sa prezentoval zakázaným uvoľnením.

58:02
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:29
    Hvila takticky na výbornú, svojich spoluhráčov vystavil ofsajdovej pozícii. Košičania tak ďalej s pukom pred Šúrekom hrať nemohli.

56:48
    Puk letí do obrannej tretiny Košíc, kam sa už poň ponáhľa domáca defenzíva.

55:55
    Dobrú strelu zrazil Šúrek svojím pravým ramenom na ochrannú sieť. Nuž, Šúrek dnes poriadne podržal svojich spoluhráčov. Ešte ho však zrejme čakajú krušné chvíle.

55:35
    Guliajev puk prebral v obrannom pásme Popradu, kde ho následne sám niekoľko sekúnd podržal. Aj tento hráč si uvedomuje, že jeho celok sa teraz nemá kam ponáhľať.

54:46
    Nasleduje komerčná prestávka.

54:19
    Štrauch zachytil rozohrávku súpera a puk vyviezol do stredného pásma. Hráč so zlatou prilbou na hlave následne napádal rozohrávku Košíc, jeho spoluhráči totiž striedali.

53:29
    Čas teraz rozhodne nehrá s domácimi, ktorí stále nevedia prekonať Šúreka. Na jeho bránku vyslali zatiaľ dvadsať striel, ani jedna sa ale neujala.

52:30
    Košičania strácajú puk na modrej čiare, a to celkom zbytočne. Nuž, takéto momenty môžu domácich ešte poriadne mrzieť.

51:52
    Guliajev rozohrával smerom dopredu, jeho spoluhráči však puk nezachytili. V konečnom dôsledku to ale Poprad mrzieť nemuselo, domáci hokejisti totiž potrebovali prestriedať.

51:03
    Varga puk posunul na modrú čiaru, tvrdú strelu odtiaľ Šúrek prikryl a hru prerušil.

50:20
    Nagy sa snažil spoza bránky prekvapiť Šúreka, ten bol ale na svojej pravej žrdi nalepený a puk cez čiaru prejsť nenechal.

50:00
    Do konca riadnej hracej doby ostáva posledných desať minút.

49:06
    Zakázané uvoľnenie v podaní domácich hokejistov, ktorí teraz striedať nemôžu. Takéto momenty hrajú jasne v neprospech Košíc.

48:35
    Klíma teraz v rýchlostnom súboji nestačil na Dindu, ktorý puk zaviezol do pásma svojho súpera. Tam mu ale chýbala podpora zo strany jeho spoluhráčov.

48:00
    Vhadzovať sa bude po pravici Šúreka.

47:40
    Sledovali sme niekoľko osobných súbojov v strednom pásme, z ktorých vyšli víťazne hostia. Tí tak aj naďalej zbierajú cenné sekundy.

46:54

46:54
    Po dlhšom čase sa s pukom na hokejkách objavili v útočnej tretine aj hostia, ktorí síce výraznejšie Kopřivu neohrozili, prinútili ho však puk podržať a hru prerušiť.

45:40
    Novotný chcel využiť zaváhanie Guliajeva na obrannej modrej, strelou však trafil práve len obrancu, ktorý tak svoju chybu okamžite napravil.

44:32
    Poprad puk vyhodil cez všetky čiary a odišiel striedať. Hostia sa rozhodne nemajú kam ponáhľať a sily si takticky šetria na záver stretnutia.

43:50
    Bicek si puk vymenil s Bartošom, presunul sa medzi kruhy a vypálil, ďalší výborný obranný zákrok si na svoje konto pripísal Dinda. Ten teraz dvakrát podržal svojich spoluhráčov.

42:45
    Košičania sa prezentujú zvýšenou útočnou aktivitou, Šúreka ale zatiaľ neprekonali.

41:30
    Hričina chcel puk poslať spoza bránky pred bránkovisko, tam svojou hokejkou zapracoval na poslednú chvíľu Dinda.

40:58
    V úvode poslednej časti hry sme sledovali len veľmi nepresvedčivé vyvezenie puku v podaní Fabiana, ktorý prihrávkou našiel len čepeľ súpera.

40:10
    Tretia tretina, a teda posledná časť riadnej hracej doby, sa začala tradičným vhodením puku v stredovom kruhu. Uvidíme, čo si pre nás hokejisti prichystali v tejto pasáži hry.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Aj druhá tretina je už na konci, nasleduje druhá prestávka. Pred ňou platí priebežný stav 0:1 a my budeme zvedaví, čo nám prinesie tretia tretina.

Pomer striel po 2. tretine: 16:15

Tretia tretina sa začne približne o 18:46.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:06
    Prebieha posledná minúta druhej tretiny.

38:20
    Vhadzovalo sa pred bránkou Košíc, ktoré by nepochybne radi ešte do prestávky vyrovnali. Hostia však v obrannej tretine k súperovi výborne pristupujú a znemožňujú Košičanom výraznejšie ohroziť Šúreka.

38:05
    Dudášovi krížna prihrávka nevyšla, puk skončil až za bránkou Popradu. Tento priestor si pritom kamzíci dokázali postrážiť a svojho súpera k zakončeniu nepustili. Druhá tretina sa pomaly chýli ku svojmu koncu.

37:25

37:25
    Svitana medzi kruhmi sám, jeho tvrdú ranu ešte Kopřiva pravou rukou vytesnil na zadný mantinel. Na tom to veru poriadne zadunelo!

36:02
    Medzičasom sa sily na ľadovej ploche vyrovnali. Začali sa posledné štyri minúty druhej tretiny, Poprad v Košiciach stále vedie pomerom 1:0.

35:20
    A ďalšie prečíslenie vo vlastnom oslabení, ani z tohto gól nebol!

34:40
    Pre Košice sa navyše črtalo prečíslenie dvoch proti jednému, finálna prihrávka ale popod padajúceho hráča neprekĺzla.

34:19
    A ďalší vyhodený puk. Úvod presilovej hry Popradu jasne v réžii domáceho tímu.

33:49
    Puk je pri Šúrekovi, Košice sa rýchlo oslobodili.

33:23
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Jankovič – 2 min., napadnutie).

33:10
    Domácim sa ale v prechode cez útočnú modrú príliš nedarí, čo využíva Poprad na časté vyhadzovanie puku. Suja teraz musí začínať až spoza bránky Miroslava Kopřivu.

32:19
    Na ťahu sú tak domáce Košice.
    31:35 Kevin HENDERSON - 0:1

31:35
    Poprad dal gól!
    Teraz už ale gól padol. Košičania zabudli pri vzdialenejšej žrdi na Hendersona a to už bola pre KEVINA HENDERSONA ľahká pozícia. Kopřiva sa presunúť nestihol. Asistencie: Dávid Bondra, Marek Zagrapan.

31:35
    Popradu sa podarilo skórovať, ešte sa však bude telefonovať.

30:53
    Poprad hral už v pätici, čo sa snažil využiť Štrauch. Ten sa ocitol pred Kopřivom osamotený, ani na dvakrát ale statného gólmana z Česka neprekonal.

30:20
    Medzičasom sme sa presunuli do druhej polovice riadnej hracej doby, gól sme však stále nevideli.

29:54
    Hra je navyše vykázaná do stredného pásma.

29:40
    Bolo z toho ale len ďalšie vyvezenie puku. Táto presilovka zatiaľ domácim podľa ich predstáv nevychádza, Šúrek neriešil ani jednu vážnejšiu strelu.

29:00
    Košice sú už ale opäť v pásme, kde roztáčajú svoj presilovkový kolotoč.

28:40
    Poprad puk prebral na svoje hokejky a okamžite ho poslal cez všetky čiary.

28:28
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Lichanec – 2 min., podrazenie).

28:19
    Šedivý nemal priestor na kombináciu, preto sa s pukom stiahol do obranného pásma. Odtiaľ to Košice skúsili dlhou prihrávkou na útočnú modrú, bolo z toho ale len postavenie mimo hry.

27:40
    Šúrek teraz strelu z pravého krídla podržal na svojej hrudi. Vhadzovať sa bude po ľavici popradského brankára, ani jeden z tímov neodchádza striedať.

27:16
    Šúrek teraz padol vo svojom bránkovisku na ľad, našťastie z toho ale nebude žiadne zranenie a Poprad gólmana striedať nemusí.
    26:52

26:52
    Gólová šanca aj na opačnej strane klziska, avšak ani z tohto gól nepadol. Aj naďalej tak pokračuje zápas za stavu 0:0.

26:30
    Mlynarovič si v neprehľadnej situácie vytiahol Kopřivu z bránky, obkorčuľoval svätyňu Košíc a puk poslal pred tri žrde. Následnú strelu gólman famózne zastavil pred bránkovou čiarou a Košice puk napokon upratali.

25:20
    Deyl na Bartoša, ten našiel na pravom krídle Milého. Útočník Košíc bol ale defenzívou súpera výborne vytlačený zo streleckej pozície, a tak Šúrek zasahovať nemusel.

24:19
    Formácia na čele s Tomášom Hričinom pomotala hlavy obrancov Popradu, tí teraz mali šťastie, že na Šúreka presnejšie zakončenie nesmerovalo.

23:10
    Jenčík puk z obranného pásma Košíc nedostal, Kopřiva ho preto aspoň skopol k ľavému mantinelu. Z tohto priestoru sa už kamzíci k zakončeniu nedostali.

22:34
    Na opačnej strane klziska naháňal puk so zlatou prilbou na hlave Štrauch, avšak ten nenabral dostatočnú rýchlosť na to, aby mohol v rohu klziska hrať.

21:50
    Krásnou individuálnou akciou sa prezentoval Klíma. Chýbalo tomu len razantnejšie zakončenie a puk mohol pokojne prejsť pomedzi Šúrekove betóny až do siete!

21:30
    Lichanec naháňal za bránkou Košíc v hodnotení +/- najlepšieho obrancu ligy Šmacha, avšak na toho bol prikrátky. Šmach si puk prikryl telom a poslal ho na svojich spoluhráčov.

20:40
    A aj sa im to zásluhou Deyla podarilo, lapačka Šúreka však bola v správny čas na správnom mieste a puk spoľahlivo podržala.

20:16
    Hlavný arbiter hodil puk do hry, začala sa prostredná časť riadnej hracej doby. Hrá sa v strednom pásme, puk na hokejkách majú v tejto chvíli domáci hokejisti, ktorí budú chcieť ohroziť bránku svojho súpera.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina sa skončila, zo zápasu ubudlo úvodných 20 minút. Pred prestávkou pritom svieti na interaktívnej „kocke“ priebežný stav 0:0.

Pomer striel po 1. tretine: 5:10

Druhá tretina sa začne približne o 18:55.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:48
    Zdá sa ale, že pred prestávkou sa už nič podstatné neudeje.

18:30
    Medzičasom sa začalo posledných 90 sekúnd prvej tretiny. Puk je v strednom pásme, máme tu priestor na posledné pokusy o založenie súvislejšej útočnej akcie.

18:02
    Podarilo sa to napokon Popradu, Kopřiva ale puk prikryl na ľade. Nasledovať bude komerčná prestávka.

17:47
    Puk lieta zo strany na stranu, ani jeden z celkov sa teraz nevie usadiť v pásme svojho súpera, tobôž nie ohroziť jeho gólmana.

17:08
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Svitana – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

17:06
    Puk je v pásme Popradu, Košičania ho okamžite poslali cez všetky čiary.

16:43
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Bartoš – 2 min., hákovanie).

16:01
    Z ľavého krídla si teraz do pásma nakorčuľoval Šoltés, ktorý sa pozeral na Šúreka a vypálil. Táto rana preletela okolo gólmana a napokon len tesne minula priestor troch žrdí.

15:09
    Výborne teraz svojou hokejkou zahral Šúrek, ktorý za vlastnou bránkou zachytil rozohrávku súpera a svojim spoluhráčom umožnil dostať puk aspoň do stredného pásma.

14:34
    Zakázané uvoľnenie Košíc, buly po ľavici Kopřivu.

14:21
    Bartoš je na puku veľmi silný, čo potvrdil aj v tejto chvíli. Jeho prihrávka však oči nemala a smerovala len do priestoru, kde nestál nik z hráčov odetých v modrom.

12:53
    Guliajev čakal na prihrávku pri útočnej modrej, hostia však puk zaviezli len do rohu klziska, odkiaľ sa s ním už nevymotali. Ani z tohto nebude presné strelecké zakončenie.

12:01
    Ani Šedivý to teraz nevymyslel celkom ideálne, ďalší puk končí v strednom pásme. Teraz už bude striedať aj Poprad.

11:44
    Prihrávka Nagya smerovala len do stredného pásma, čo využili Košičania aspoň na prestriedanie svojich korčuliarov. Zápas na malý moment stratil na svojom tempe.

10:17
    Zakázané uvoľnenie v tejto chvíli aj na strane domácich.

10:02
    Lichanec v strednom pásme obstrelil Milého, jeho spoluhráči si už však pred útočnou modrou nerozumeli a puk odovzdali súperovi. Oba celky sú zatiaľ v defenzívnej činnosti veľmi pozorné a je len veľmi ťažké sa presadiť.

09:10
    Do puku sa pri modrej čiare tvrdo oprel Bicek, Šúrek mal teraz ale odkrytý výhľad a tú strelu po celý čas videl. Predviedol tak ďalší úspešný zákrok.

08:49
    Popradčanom teraz rozohrávka absolútne nevyšla. Ťažký puk napokon nik z hostí nezachytil, a tak z toho bolo len zakázané uvoľnenie.

08:20
    Krížny puk Fabiana priletel do pásma Košíc, kde ho ale domáci zo svojich čepelí opäť predali súperovi. Košičania totiž potrebovali striedať.

07:22
    Na opačnej strane klziska predviedol Šúrek zákrok z kategórie „na istotu“ a puk prikryl na ľadovej ploche.

07:05
    Ježek teraz naštartoval útočné motory svojich spoluhráčov a napokon z toho bola pomerne zaujímavá situácia, avšak len nepresné strelecké zakončenie.

06:19
    05:59

05:59
    S pukom sa proti Kopřivovi rozbehol Zagrapan, avšak Miroslav Kopřiva ukázal, kde sú jeho kvality a tvrdú ranu bezpečne ukryl vo svojej lapačke. Pokračujeme za stavu 0:0.
    05:59

05:59
    Bolo nariadené trestné strieľanie v prospech Popradu!

05:20
    Veľmi pekne si teraz puk do pásma zaviezol Dudáš, ktorý sa presunul na pozíciu centra a sám tvrdo vypálil. Nebezpečná rana preletela okolo konštrukcie bránky a skončila na zadnom mantineli.

04:58
    Košičania teraz poriadne zovreli svojho súpera v pásme, všetko vyriešil niekoľkými dobrými zákrokmi Šúrek.

04:02
    Prečíslenie Košíc dvoch proti jednému, v ktorom mal prsty kapitán Nagy. Puk Šúrekovi vypadol, popradská defenzíva ale znemožnila domácim dorážku.

03:45
    A platí to aj v tejto chvíli, keďže Fabian na zadnom mantineli našiel Guliajeva a ten puk bezpečne vyviezol.

03:10
    Pokus o vystrelenie Krempaského skončilo na domácich čepeliach, Košice sa ale s pukom do pásme nepresunuli. Šúrek tak ostáva aj naďalej bez zákroku.

02:08
    Košičania sa dopustili zakázaného uvoľnenia, vhadzovať sa bude po pravici Miroslava Kopřivu.

01:44
    Lichanec bol v osobnom súboji s Klímom, pričom uspel práve Popradčan. Jeho spoluhráči vak odišli striedať, preto smerom dopredu hrať nemohol.

01:01
    Guliajev zachytil košickú rozohrávku v strednom pásme a puk zaviezol pred Kopřivu, tam mu ale chýbala podpora zo strany spoluhráčov. Aj preto sa útočná akcia Popradu skončila veľmi rýchlo.

00:13
    Na ľad nastúpili úvodné päťky oboch celkov, ktoré nám odštartovali toto stretnutie. Na buly boli úspešnejšie domáce Košice, ktoré sa s pukom pokúsia presunúť pred bránku hráčov spod Tatier.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hymna doznela, zápas sa o malý moment začne. Ešte predtým ale prezident klubu HC Košice, pán Juraj Mondík, odovzdá Petrovi Bartošovi plaketu a pamätný dres s číslom 1000 – a to pri príležitosti jeho 1000. štartu v najvyššej hokejovej súťaži Slovenska. Ja ešte pripomeniem, že zatiaľ čo Košice doň vstúpia v tradičných modrých dresoch, hostia z Popradu si do metropoly východu priniesli bielu sadu dresov.

Vážení športoví priatelia, dovoľte mi vás ešte raz srdečne pozdraviť priamo zo Steel arény, kde sa už o niekoľko minút začne hokejové zápolenie medzi Košicami a Popradom. Oba celky už stoja nastúpené na modrých čiarach, kde si vypočujú štátnu hymnu Slovenskej republiky.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Predzápasové rozkorčuľovanie

Vážení priaznivci slovenského hokeja, srdečne vás vítam pri priamom prenose zo zápasu Košíc proti Popradu, ktorého začiatok je naplánovaný na 17:00. Oba celky sa v tejto chvíli pripravujú na hlavnej ľadovej ploche Steel arény.

Úvodné zostavy:

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Deyl, Dudáš, Vašíček, Šmach, Koch, Šedivý, Jankovič, Vrábeľ – Jenčík, Suja, Bicek – Nagy, Boltun, Hričina – Milý, Bartoš, Klíma – Varga, Šoltés, Novotný

HK Poprad: Šúrek (Pajpach) – Fabian, Guliajev, Dinda, Suchý, Ježek, Krempaský, Krmenčík – Bondra, Zagrapan, Henderson – Paločko, Troliga, Kroták – Vorobyev, Lichanec, Hvila – Štrauch, Mlynarovič, Svitana

Rozhodca: J. Konc, Müllner – Gajan, Smrek.

Vážení športoví priatelia, srdečne vás vítam pri priamom prenose z východniarskeho derby, v rámci ktorého si sily zmerajú HC Košice a HK Poprad.

HC Košice v súčasnosti okupuje druhú priečku tabuľky, a to so ziskom 76 bodov. Košičania ich získali v 37 zápasoch, pričom sa môžu pochváliť priaznivým skóre v pomere 131:82. Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich je kapitán Ladislav Nagy, ktorý má na svojom konte 44 kanadských bodov za 22 gólov a 22 asistencií. Nagy tak naďalej ostáva najlepším strelcom ligy, ako aj najproduktívnejším hráčom súťaže.

Posledné tri zápasy Košíc:

MsHK Žilina – HC Košice 2:3 pp
    HC Košice – HK Nitra 1:4
    MHC Martin – HC Košice 1:5

HK Poprad pricestuje do metropoly východného Slovenska spod Tatier zo šiesteho miesta, na ktorom sa usadil so ziskom 52 bodov. Piaty Zvolen má na svojom konte bodov 52, a tak je isté, že aj v prípade 3-bodového víťazstva kamzíkov v Košiciach sa Poprad vyššie posúvať nebude. Poprad má na svojom konte nepriaznivé skóre v pomere 110:118.

Posledné tri zápasy Popradu:

HKM Zvolen – HK Poprad 2:3
    HK Poprad – MsHK Žilina 6:3
    HK Nitra – HK Poprad 5:3

Zápas s Popradom bude výnimočný predovšetkým pre Petra Bartoša. Ten odohrá svoj 1000. zápas v najvyššej hokejovej súťaži Slovenska.

Skúsený 43-ročný útočník prestúpil do metropoly východu ešte v ročníku 2005/2006 v A-mužstve Košíc hrá už jedenástu sezónu. S Oceliarmi získal dve bronzové, dve strieborné i päť zlatých medailí a stal sa miláčikom publika. Bartoš nechýbal ani pri pamätnom majstrovskom hetriku v sezónach 2008/2009 až 2010/2011. Bol členom slovenského výberu, ktorý vybojoval na MS 2000 v Petrohrade prvú medailu pre Slovensko – striebro. V slovenskej reprezentácii odohral dovedna 92 zápasov a zaznamenal v nich 23 gólov. V doterajších zápasoch za seniorský tím HC Košice dosiahol 540 bodov za 220 gólov a 320 asistencií. (Text: hckosice.sk)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.