Kunlun – Viťaz 1:2 (kon.) | Čeljabinsk – N.Novgorod 2:3 (0:2 po s.n.) | Ufa – Spartak Moskva 5:3 (kon.)
Salavat Julajev Ufa
5:3 (0:2, 4:0, 1:1)
Spartak Moskva
Úterý 10.01.2017, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Československá stopa v zápase
    Lukáš Radil (SPM) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:06
    Tomáš Mertl (UFA) 1+0, 4 střely, čas na ledě 16:05 (17:25:00)

Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas díky výborné druhé třetině, kterou vyhráli 4:0. Spartak Moskva ve třetí třetině snížil na rozdíl jediné branky, ale domácí stanovili konečný výsledek gólem do prázdné brány.

59:40
    Posledních dvacet vteřin a znovu pozorný Niklas Svedberg. Vhazovat se bude před jeho brankou.
    59:03 Denis KULJAŠ - 5:3

59:03
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí tento zápas vyhrají, střelou do prázdné branky se prosazuje DENIS KULJAŠ. Asistence: Kirill Kaprizov.

59:00
    Poslední minuta hry.

58:18
    Niklas Svedberg kryje ránu Vjačeslava Leščenka. Buly v útočném pásmu hostů.

58:00
    Dvě minuty zbývají do konce zápasu a hosté jsou nastěhovaní před brankou soupeře.

57:40
    Niklas Svedberg nyní podržel své spoluhráče. Denis Tolpeko byl zcela sám před brankou, ale nedokázal překonat brankáře soupeře.

57:00
    Tři minuty zbývají do konce třetí třetiny.

56:30
    Domácí se snaží držet hru co nejdál od vlastní branky. Hosté se naopak snaží o vyrovnání.

55:40
    Niklas Svedberg kryje další střelecký pokus hostujícího celku.

55:20
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, náskok domácí stále aktuální, ale už jen jednobrankový.
    54:50 Alexej KIRILLOV - 4:3

54:50
    Spartak právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ALEXEJ KIRILLOV. Asistence: Arťom Voronin a Alexandr Vasiljev.

53:20
    Z pohledu hostujícího celku čas do konce třetí třetiny velmi rychle ubíhá.

53:02
    Maxim Potapov vybojoval puk ve středním pásmu, přes dobrý domácí blok se do zakončení neprobojoval.

52:28
    Enver Lisin vedl akci svého celku, na útočné modré hledal spoluhráče, ale přihrávka se mu nepovedla podle představ.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 21. Mertl (Omark), 25. Kaprizov (Omark), 35. Kaprizov (Omark), 40. Loginov (Lepistö, Kaprizov), 60. Kuljaš (Kaprizov) – 1. Stoa (Stapleton, Provolněv), 9. Kalinin (Stoa), 55. Kirillov (A. Voronin, Alexandr Vasiljev)

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Lepistö, Loginov, D. Bodrov, Arzamascev, Kornějev, Gončarov, Kuljaš, S. Garejev – Omark, Kaprizov, Mertl – Chripunov, Lisin, J. Bodrov – Něstěrov, M. Vorobjov, I. Grigorenko – Korotkov, A. Lazarev, Paršin.
    Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Gilroy, Provolněv, Dyblenko, Kalinin, Kirillov, Bondarev, V. Sorokin – Leščenko, Stapleton, Stoa – Mirnov, Alexandr Vasiljev, A. Voronin – M. Potapov, V. Berdnikov, Tolpeko – Radil, Bobrov, N. Li.

Rozhodčí: Odins, Fraňo – Metalnikov, Sirotkin