Vsetín – Poruba 2011 8:4 (kon.) | Šumperk – SHK Hodonín 5:6 (kon.) | Val. Meziříčí – Nový Jičín 2:1 (kon.)
Opava – Kopřivnice 4:2 (kon.) | Jindř. Hradec – Písek 6:5 (1:0 po s.n.) | Tábor – Žďár n/S 3:0 (kon.)
Klatovy – Děčín 7:3 (kon.) | Klášterec nO – Trutnov 2:1 (po pr.)
HK Opava
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
HC ISMM Kopřivnice
Středa 11.01.2017, 18:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 32. kolo

Hezký večer z Opavy, kde dnes proběhne hokejové utkání mezi domácím celkem HK Opava a hostujícím týmem HC Kopřivnice. Zápas začíná v 18.00 a pokud na něj nebudete moct osobně přijít, můžete sledovat alespoň náš on-line přenos.

HK OPAVA
    Ze statistik domácího týmu...
    Opava dosud odehrála dvacet devět zápasů, ve kterých nasbírala přesně čtyřicet bodů. S těmi se drží na 5. místě v tabulce. Vyhrála dvanáct utkání a sedmnáct jich prohrála. Do bran soupeřů poslala osmdesát dva kousků, devadesát pět gólů pak inkasovala.

Na koho si dát pozor…
    Mezi nejnebezpečnější hráče Opavy patří především Jakub Vítek, který se může chlubit 28 kanadskými body za 13 gólů a 15 asistencí. Za druhého nejproduktivnějšího hráče platí kapitán Pavel Selingr se svými 21 body za 8 gólů a 13 nahrávek. Trojici nejlepších hráčů uzavírá v Opavě Tomáš Polok, který má 20 kanadských bodů za 9 gólů a 11 asistencí.

HC KOPŘIVNICE
    Ze statistik hostujícího týmu...
    Ve dvaceti osmi zápasech se Kopřivnici povedlo nasbírat třicet čtyři bodů, což aktuálně stačí na 7. místo v tabulce. Vyhrát se ji povedlo celkem jedenáctkrát, sedmnáctkrát soupeři podlehla. Dosud Kopřivnice vsítila sto sedm branek, inkasovala sto dvacet tři.

Kanadské bodování v Kopřivnici vede s 29 body, za 14 gólů a 15 asistencí, Martin Tomášek. Se stejným počtem bodů mu sekunduje Samuel Ollender, který je ovšem nasbíral za 9 gólů a 20 asistencí. Trojici nejlepších hráčů uzavírá Adam Červenka se svými 24 kanadskými body za 13 gólů a 11 asistencí.

HK Opava: Wanecki (Urbisch) – Galvas, Černý T., Slaví, Holík, Mosler, Šindelář, Tuma – Wolf, Polok (A), Selingr (C), Grygar, Chalupa P. (A), Vítek, Herman, Pavelek, Černý L., Štindl, Rousek, Fedor

HC Kopřivnice: Unzeitig (Šimeček) – Krutil, Teper, Čintala, Marek (A), Chalupa O., Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík (A), Hrubž, Tomášek (C), Pargáč, Mach, Ollender, Červenka

Rozhodčí: Veselý – Rychlý, Vengřín.

Ještě než hráči nastoupí k utkání, pojďme si společně připomenout poslední vzájemné střetnutí obou celků. To se odehrálo na ledě Kopřivnice a Opavští by jej pravděpodobně úplně nejraději vymazali ze své paměti i ze statistik.

Kopřivnice tehdy svým hostům nedala jedinou šanci a nasázela jim do brány pěkných šest gólů. Vzhledem k tomu, že Opava v onom utkání vsítila pouze jedinou branku, s rozdílem pěti gólů si Kopřivničtí suverénně došli pro tři body.

00:01

00:33
    Snahu o založení útočné akce projevil Wolf, ale kopřivnická obrana nezaváhala.

01:05
    Pěnčík s Ollenderem se řítili k Waneckemu. Opavský gólman si však na jejich nebezpečně vypadající střelu postačil s vyrážečkou.

02:09
    Na gól si sice budeme ještě muset počkat, ale první vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat. David Galvas vyhodil puk mimo led a míří za to na dvě minuty na trestnou lavici.

03:13
    Kopřivnice se usadila u Waneckeho, který teď musí být neustále v pozoru. Hosté kombinují a zkoušejí, kudy b na domácího brankáře mohli vyzrát.

04:09
    Galvas se vrací na led, Opava je v plném počtu.

05:00
    Ve výhodné pozici se ocitl opavský kapitán Selingr. Jeho rána z mezikruží ale na pokoření kopřivnického gólmana nestačila.

05:58
    Útočnou akci hostů zastavuje ofsajd.

06:31
    Vylučovat se bude také na druhé straně. Gólman Šimeček dostává 2 minuty za nedovolené bránění. Trest za něj odpyká Jan Poruba.

07:28
    Na modré práskl do puku Holík, ale Šimečkovi svou ránou moc starostí nezpůsobil.

08:30
    Moslerova jedovka od modré těsně míjí kopřivnickou bránu.

08:31

08:52
    Pěnčík pálil z mezikruží. Jeho ránu si Wanecki podržel na hrudi, vhazovat se nyní bude po jeho pravici.

09:16
    Icing hostů, tentokrát se bude vhazovat před Šimečkem.

09:35
    Porubovu dělovku srazil Wanecki vyrážečkou do ochranné sítě.

10:42
    Petr Chalupa nahrával puk před kopřivnickou bránu Grygarovi, proti jeho střele však Šimeček včas srazil betony k sobě.

11:52
    Poruba z rohu kluziště nastřelil pouze dolní tyč opavské brány.

12:34
    Zakázané uvolnění Opavy. Vhazovat se bude u Waneckeho.

12:44
    Opava právě vstřelila branku!
    PETR GRYGAR zakončil do odkryté brány a domácí jdou jeho zásluhou do vedení.
    Asistence: Jakub Vítek a Radek Tůma.

13:35
    Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici Jiří Šindelář, který si bude muset odpykat dvě minuty a Kopřivnici se tak nabízí možnost na yyrovnání.

14:24
    Kowalczyk práskl do kotouče na modré, Wanecki si však věděl rady.

15:35

17:23
    Kopřivnice právě vstřelila branku!
    Na kopřivnické střídačce je o poznání veseleji. MAREK PĚNČÍK pálil z kruhu a na jeho střelu domácí gólman nestihl včas zareagovat.
    Asistence: David Čintala.

19:04
    Akce kopřivnického útoku skončila přesně vedle tyče opavské brány a tak Wanecki puk raději přikryl.

19:58
    Na závěr první dvacetiminutovky se povedlo Opavě vyhodit puk ze svého pásma.

20:00

No, tak tohle je velmi vyrovnaná hra! Výsledek mluví za vše. Dění na ledě je jako na houpačce. Na malou chvíli hrozí domácí, pak zase hosté. Jako první se povedlo vstít branku Opavě, jelikož Šimeček nechal Grygarovi mnoho prostoru v bráně a tak šli domácí do vedení. Pár minut před sirénou se však k puku dostal Pěnčík, který na opavskou kasu vystřelil z levého kruhu a bylo vyrovnáno.

Následující třetina ačne přibližně v 18:43.

20:01

20:50
    Dělovka Lukáše Černého zaduněla o mantinel za Šimečkem.

21:11
    Tohle vypadá slibně. PETRU CHALUPOVI se povedlo poslat kotouč kolem levé tyče kopřivnické brány a Opava jde opět do vedení.
    Asistence: Petr Grygar a Vladimír Holík.

22:08
    Podobnou situaci jsme zažili již v první třetině. Opava vstřelila branku a pak se ocitla v oslabení. Tentokrát se o něj postaral Patrik Mosler, který si odpyká dvě minuty za držení.

22:43
    A vrátka se otevírají také na druhé straně trestné lavice. Vstupuje do nich Jakub Teper, který zůstane na dvě minuty za podražení.

23:32
    Za podražení je vyloučen také Petr Chalupa, rovněž na dvě minuty.

24:08
    Mosler se vrací na led, Opava je ve čtyřech.

24:43
    Kopřivnice je v plném počtu.

25:05
    Tomášek se hněvá na hlavního rozhodčího. Ten jej totiž posílá na dvě minuty na lavici hanby za vražení na hrazení.

25:32

26:31
    Kowalczykova dělovka z rohu kluziště doplachtila až k Waneckemu. Ten si s ní však poradil.

27:05

27:32
    Na ledě se to začíná vyostřovat. Po strkanici u Waneckeho je za hrubost na dvě minuty vyloučen Lukáš Černý.

28:34
    Ofsajd hostů, vhazovat se bude ve středním pásmu.

28:51
    A za Lukášem Černým putuje také Tomáš Černý, který si na trestné lavici odpyká dvě minuty za držení.

30:07
    Krutilova střela od modré Waneckemu problémy nenadělala.

30:51
    Opava v plném počtu.

31:48
    Kowalczyk práskl do puku na útočné modré, ale ani tentokrát si na Waneckeho nepřišel.

32:48
    Chvíli byl od vylučování klid, Jakub Teper ovšem svými trestnými minutami vše dohnal. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění a dalších deset minut za nesportovní chování.

33:20
    Vítkovi se z bezprostřední blízkosti nepodařilo doklepnout kotouč Šimečkovi za záda.

34:37
    Opavě začínají krušné chvilky. Současně jsou vyloučeni David Galvas za podražení a Lukáš Černý za napadení. Oba na dvě minuty.

35:16
    Sudí nenechá píšťalku chvíli v klidu. Momentálně mu to neumožnil Adam Červenka, který se provinil podražením a tak na dvě minuty míří za trestoměřiči.

36:37

37:16

37:26
    Zakázané uvolnění Opavy.

38:49
    Menší potyčka za bránou Opavy. Vylučovat se však nebude.

39:34
    Tomáš Černý pálil z hranice kruhu, ale Šimeček byl na svém místě.

40:00

Na začátku této třetiny jsme byli svědky jednoho gólu, o který se postaral Petr Chalupa a poslal tak domácí opět do vedení. Čím ale tato třetina nepochybně vynikla bylo množství trestů.

Následující třtina začne přibližně v 19:33.

40:01

40:19

40:35
    Pěnčíkovu dělovku schovává Wanecki v lapačce.

42:23
    Wolf si nabruslil do mezikruží, odkud pálil. Jeho snaha ale Opavě větší gólový odstup nepřinesla.

43:17
    Během závaru před kopřivnickou kasou mohl dorážet Holík, ale hostující obrana mu clonila.

44:59
    Ofsajd domácích.

45:42
    Rozhodčí načapali Kopřivnici v šesti, na trestnou lavici tak za příliš mnoho hráčů míří odpykat trest Marek Pěnčík.

46:59
    A za hákování je vyloučen také Jakub Teper, na dvě minuty.

47:42
    Kopřivnici skončil první trest.

48:12
    TOMÁŠ POLOK pálil z kruhu a jeho rána zamířila přesně pod horní tyč kopřivnické brány.
    Asistence: Vladimír Holík a Pavel Selingr.

49:15
    Skoro to vypadá, jako kdyby hostům začali docházet síly. Nemohou se dostat ze svého pásma.

51:16
    Machovu dělovku si Wanecki schoval do lapačky.

52:05
    Ránu rozjetého Wolfa se Šimečkovi povedlo vychytat.

54:21
    Icing Kopřivnice, vhazovat se bude u Šimečka.

55:14
    Za krosček je vyloučen Patrik Mosler, jede si ted odpykat dvě minuty.

55:57
    Pargáč se chystal snížit zastrčením puku k tyči, ale Wanecki stihl zmařit jeho plány betonem.

57:14

58:34
    Základní hrací doba se blíží do finále, Kopřivničtí to ale očividně nechtějí vzdát bez boje a ožívají.

58:50
    Za nesportovní chování je osobní desetiminutový trest udělen Janu Porubovi.

59:40
    SAMUEL OLLENDER z bezprostřední blízkosti překonal svou trefou domácího gólmana a Kopřivničtí jsou tak stále ve hře. Asistence: Martin Tomášek a Pavel Kowalczyk.

59:56
    Hra bez gólmana se hostům nevyplatila. Do prázdné brány zvšuje na 4:2 PETR CHALUPA.
    Asistence: Pavel Selingr a Michal Wanecki.
    Hráči si zkrátka nikdy nenechají nic líbit!

Konec zápasu. (20:08:00)

Soňa Molatová

Branky a nahrávky: 13. Grygar (Vítek, Tůma), 22. Chalupa P. (Grygar, Holík), 49. Polok (Holík, Selingr), 60. Chalupa (Selingr, Wanecki) – 18. Pěnčík (Čintala), 60. Ollender (Tomášek, Kowalczyk)

HC ISMM Kopřivnice: Unzeitig (Šimeček) – Krutil, Teper, Čintala, Marek (A), Chalupa O., Kowalczyk – Kofroň, Pěnčík, Poruba, Sluštík (A), Hrubž, Tomášek (C), Pargáč, Mach, Ollender, Červenka

Rozhodčí: Veselý – Rychlý, Vengřín