NY Islanders – Florida 1:2 (kon.) | Winnipeg – Montreal 4:7 (kon.) | Washington – Pittsburgh 5:2 (kon.)
Calgary – San Jose 3:2 (kon.)
Winnipeg Jets
4:7 (2:3, 1:2, 1:2)
Montreal Canadiens
Čtvrtek 12.01.2017, 01:43 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji úspěšný den a u dalších on-line přenosu na počtenou. (04:22:16)

3. Mark Scheifele (WPG) 2+0

Právě skončilo utkání mezi Winnipegem Jets a Montrealem Canadiens. Po dvou bláznivých třetinách, ve kterých padly vždy alespoň tři branky se vstupovalo za stavu 5:3 pro Montreal do poslední periody. Canadiens svůj náskok ještě v poslední části navyšovali. Nejprve ve 45. minutě Artturi Lehkonen zvyšoval na 3:6 a o šest minut později tentýž hráč dal sedmý gól svého týmu. Vzápětí však ještě snížil Bryan Little, ale to bylo ze strany domácích vše. Těm nepomohla ani dlouhá závěrečná hra bez gólmana a Habs si tedy připisují další dva body za vítězství 7:4.

60:00

59:29
    Hutchinson se na poslední okamžiky zápasu vrací do brány.

59:29
    Danault se pokusil dát svou třetí branku, ale odkrytou klec netrefil. A protože byl ještě na vlastní polovině, tak se píská zakázané uvolnění.

59:00
    Probíhá poslední minuta zápasu.

58:33
    Montreal nyní skvěle zdržel soupeře ve středním pásmu, což hostům bohatě vyhovuje.

57:57
    Mark Scheifele měl na hokejce pátou branku Winnipegu! Z pravě strany se natlačil až před Montoyu, jenž mu však nedovolil završit hattrick.

57:48
    Scheifele našel na pravé straně Ehlerse, jehož střelu zastavuje Al Montoya.

57:18
    Kotouč již byl ve středním pásmu a je tedy pískáno postavení mimo hru domácího týmu.

56:52
    Střela Byfugliena nenadělala větší starosti hostujícímu brankáři a hra je jeho zákrokem přerušena.

56:33
    Hutchinson míří na střídačku a domácí zkouší dlouho hru v šesti lidech v poli.

55:30
    Al Montoya znovu musel předvést své kvality. Strážce hostující svatyně nyní vložil hokejku do kličky domácího hráče a zamezil mu tak, aby zametl puk do jeho klece.

54:20

53:59
    Jeden z hostů svou holí zablokoval střelu domácího hráče a Montreal následně dostal kotouč do neutrální zóny.

53:33
    Al Montoya vychytal Armiu a svým zákrokem přerušuje hru. Vhazování nařízeno po pravici hostujícího brankáře.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 7. Scheifele (Stafford), 13. Perreault (Wheeler, Little), 26. Scheifele (Ehlers, Petan), 51. Little (Stafford) – 1. Danault (Pacioretty, Radulov), 5. Flynn (Andrighetto, Beaulieu), 15. Plekanec (Lehkonen), 21. Andrighetto (Flynn, T. Mitchell), 25. Danault, 45. Lehkonen (S. Weber, Byron), 50. Lehkonen (Beaulieu, S. Weber)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (15. Hutchinson) – Byfuglien (A), Morrissey, Trouba, Enström, Postma, Chiarot – Stafford, Scheifele (A), Ehlers – Wheeler (C), Little, Perreault – Armia, Lowry, Matthias – Thorburn, Copp, Petan.
    Montreal Canadiens: Montoya (Price) – S. Weber (A), Jemelin, Petry, Beaulieu, Johnston, Barberio – Radulov, Danault, Pacioretty (C) – Byron, Flynn, Lehkonen – T. Mitchell, Plekanec, Andrighetto (A) – Ščerbak, McCarron, Carr.

Rozhodčí: Nicholson, St. Laurent – Amell, Brisebois