Philadelphia – Vancouver 5:4 (1:0 po s.n.) | Ottawa – Pittsburgh 4:1 (kon.) | Tampa – Buffalo 4:2 (kon.)
Nashville – Boston 2:1 (kon.) | Minnesota – Montreal 7:1 (kon.) | Dallas – Detroit 5:2 (kon.)
Colorado – Anaheim 1:4 (kon.) | Edmonton – New Jersey 3:2 (po pr.) | Los Angeles – St. Louis 5:1 (kon.)
Minnesota Wild
7:1 (1:0, 3:0, 3:1)
Montreal Canadiens
Pátek 13.01.2017, 02:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou! (04:42:07)

Československá stopa
    Tomáš Plekanec (MTL) 1 + 0, čas na ledě – 16:17.

Tři hvězdy zápasu
    1. Eric Staal (MNS) – 1 + 2
    2. Nino Niederreiter (MNS) – 2 + 0
    3. Mat Dumba (MNS) – 0 + 3

Ve třetí třetině jsme mohli vidět hned 4 branky. Nejprve se ve 44. minutě trefil Zucker, o 3 minuty později přidal další přesný zásah Suter a v 55. minutě přidal svou druhou branku Niederreiter. Plekanec si připsal jediný gól svého týmu 9 vteřin před koncem zápasu.
    Střely ve třetí třetině: MNS – 10, MTL – 5.

59:51 Tomáš PLEKANEC - 7:1

59:51
    Montreal právě vstřelil branku!
    Montreal nakonec slaví čestný úspěch! Jeff Petry dostal križnou nahrávku na levý mantinel a vrátil puk před branku, kde ho z jedničky poslal do odkryté branky TOMÁŠ PLEKANEC. Český útočník tak potvrzuje formu z minulých zápasů. Asistence: Jeff Petry, Sven Andrighetto.

57:59
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Chris Stewart – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Montreal Canadiens (Paul Byron – 5 min., bitka).

57:59
    Schroeder (MNS) (2 minuty, krosček).

57:10
    Price předvedl fantastický zákrok proti střele Haula!

56:57
    Střela Webera minula odkrytou branku Dubnyka a ten tak stále drží čisté konto.

56:13
    Dubnyk si poradil se střelo Redmonda a kotouč ukryl před dotírajícími soupeři.

55:20
    Je sympatické, že Montreal to nezabalil a stále útočí a je častěji na puku.
    54:26 Nino NIEDERREITER - 7:0

54:26
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelné! Včera Montreal 7 gólů vstřelil a dnes obdržel! Jason Pominville se obtočil kolem branky a snažil se zaskočit Price, ten si s jeho pokusem poradil, ale puk se odrazil k osamocenému NINU NIEDERREITEROVI, který pohotovou střelou uklidil puk do odkryté klece. Asistence: Jason Pominville, Erik Haula.

53:10
    Na hráčích Montrealu je vidět únava ze včerejšího zápasu a nejsou schopni konkurovat dobře hrající Minnesotě.

52:37
    Weberovo nahození Dubnyk stáhl ze vzduchu lapačkou a následovat bude buly před domácím gólmanem.

51:20
    Další vhazování už Plekanec vyhrál rovnou, ale Petryho rozehrávka nebyla přesná.

51:15
    Minnesota vyhrála vhazování před Pricem, ale Plekanec si vzal kotouč rychle zpět.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:50
    Steward vystihl špatnou rozehrávku Paciorettyho a řítil se sám na Price. Ten si počkal na jeho zakončení a kotouč ukryl v lapačce.

49:50
    McCaronova střela se nevešla mezi 3 tyče.

48:40
    Na střely v této třetině je zatím jednoznačné – 6:1 pro domácí tým!

47:30
    Po komerční přestávce bude následovat vhazování před Dubnykem.

47:10
    Střela Petryho od modré minule těsně levou tyč branky!
    46:06 Ryan SUTER - 6:0

46:06
    To je válec! Minnesota si připisuje další branku po střele RYANA SUTERA od modré, kterému nahrával Mat Dumba. Asistence: Mat Dumba, Eric Staal.

45:50
    Price si poradil se střelou Dumby od modré čáry.

45:30
    Plekanec osvobozuje Montreal.

45:12
    Jemelin zůstal ležet po dost tvrdém zákroku od Niederreitera, ale po chvilce se zvedá a vypadá to, že bude pokračovat.

44:51
    Habs dnes opravdu hodně srážejí oslabení, po dalším zbytečném zákroku uvidíme přesilovku domácích.
    Weber (MTL) (2 minuty, sekání.)
    43:31 Jason ZUCKER - 5:0

43:31
    Domácí nakonec využívají přesilovku! Jared Spurgeon střílel od modré a jeho střelu těsně před Pricem zvedl JASON ZUCKER za záda bezmocného Price! Minnesota, tak navyšuje svůj náskok už na rozdíl 5-ti gólů. Asistence: Jared Spurgeon, Mikael Granlund.

43:10
    Akci Minnesoty přerušil offside a z přesilovky zbývají poslední chvilky.

42:30
    Weber výborným obranným zákrokem vypíchl nahrávku před brankou a osvobozuje Habs.

42:00
    Weber zblokoval střelu Sutera od modré.
    S touto holí hraje Zach Parise!

41:32
    Danault (MTL) (2 minuty, podražení.)

41:02
    První zákrok třetí třetiny si připisuje Dubnyk proti střele Radulova.

Úvodní buly vyhrál Plekanec pro Montreal.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 3:56.

Skončila druhá třetina, ve které se radovali domácí fanoušci hned 3x! Nejprve využil špatného střídání Staal a střelou zápěstím zvyšoval na 2:0. O minutu později se se štěstím v pádu trefil Schroeder. Dvě minuty před koncem přidal další gól domácí Niederreiter po krásné kličce s otočkou.
    Do třetí třetiny se tak půjde za dost jednoznačného stavu 4:0 pro domácí tým. Uvidíme jestli se Montreal zvedne a dokáže zápas zvrátit, ale Dubnyk zatím předvádí skvělé zákroky!
    Střely po 2. třetině: MNS – 8, MTL – 6.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:10
    Montreal kombinuje s pukem ve vlastním pásmu.
    37:58 Nino NIEDERREITER - 4:0

37:58
    NINO NIEDERREITER dostal nahrávku od Mikka Koiva před Price. Osamocený domácí útočník se otočil a forhandovou střelou překonal Price. Asistene: Mikko Koivu, Mat Dumba.

37:11
    Byron ujížděl v oslabení sám na Dubnyka, ten si na jeho backhandový pokus počkal podržel domácí tým.

36:11
    Ve vlastním oslabení se do šance dostal Plekanec, ale Dubnyk si s jeho střelou poradil.

35:51
    Petry vyhazuje přes všechny čáry a z přesilovky zbývají 2 minuty.

34:51
    Montreal se dokázal osvobodit a unavená čtveřice může jít střídat.

33:52
    Minnesota vyhrála důležité vhazování a kombinuje s pukem.

33:51
    Radulov (MTL) (2 + 2 minuty, vysoká hůl.)

32:10
    Barberiovu střelu od modré zblokoval jeden z domácích útočníků!

31:10
    Montreal přidal v aktivitě, ale zatím nenašel recept na překonání Dubnyka.

30:50
    McCaron se proháčkoval až před Dubnyka, ale nedokázal zakončit.

30:10
    Redmond vypálil od modré, Dubnyk odrazil kotouč do rohu.

29:10
    Rozehrávka domácích byla ztečována až na střídačku hostů.

28:35
    Montreal se snažil snížit náskok Wilds, ale Dubnyk předvádí skvělé zákroky.
    27:14 Jordan SCHROEDER - 3:0

27:14
    Minnesota odskakuje do tří brankového vedení! Jared Spurgeon střílel od levého mantinelu a jeho střelu dokázal v pádu tečovat JORDAN SCHROEDER! Price jen bezmocně máchl rukama. Asistence: Jared Spurgeon, Ryan Suter.
    26:35 Eric STAAL - 2:0

26:35
    ERIC STAAL využil špatného střídaní hostujícího celku a po nahrávce Christiana Coylea ujížděl sám na branku. Střelou zápěstím do "vinglu" nedal Priceovi šanci.
    Asistece: Christian Coyle, Mat Dumba.

25:20
    Lehkonen nedokázal tečovat Plekancovu nabídku za záda Dubnyka.

24:36
    Zuckerovu střelu od levého mantinelu vyrazil Price ramenem.

23:45
    Dubnyk vyrazil dělovku Jemelina od modré čáry.

23:20
    Nepřesná rozehrávka domácích skončila až za brankou Price a máme tu zakázané uvolnění.

22:55
    Pominville přejel do útočného pásma moc rychle a rozhodčí pískají offside.

22:14
    Danaulf se objevil sám s pukem před brankou soupeře, ale nedokázal zakončit.

21:20
    Plekanec vyhrál buly a Montreal kombinuje ve třetině domácích.

21:15
    Zakázané uvolnění Minnesoty a hra se tak stěhuje před Dubnyka.

20:55
    Weber vypálil od modré čáry, Dubnyk betonem vyráží do rohu.

20:01
    Úvodní buly vyhrál domácí tým.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 3:02.

Máme za sebou první třetinu, ve které jsme viděli pouze jednu změnu skóre. Domácí fanoušky rozjásal Christian Coyle po pohledné akci s Ericem Staalem. Montreal byl aktivní a snažil se vyrovnat, ale Dubnyk předvádí skvělý výkon!
    Střely po první třetině: MSN – 6, MTL – 8.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:10
    Minnesota vyhrála vhazování a kombinuje s pukem ve třetině soupeře. Price si střelu Niederreitera pohlídal betonem.

18:40
    Price podržel nahození Spurgeona a vhazovat se tak bude po pravici hostujícího gólmana.

17:55
    Montreal je aktivnějším týmem, ale Dubnyk svůj tým drí!

17:20
    Pacioretty se dostal k dorážce těsně před Dubnykem, ten kotouč vyrazil betonem.

16:55
    Následuje komerční přestávka.

16:01
    Minnesota zamkla Montreal a kombinuje s pukem.

14:55
    Granlund držel puk za brankou Price, tam mu ho po chvilce sebral Redmond a Montreal znovu vyráží do útoku.

13:20
    Suterova střela do modré byla zblokována hráči před Pricem, a ten u opravdu dlouho čeká na svůj další zákrok.

12:45
    Gralund zavezl puk do třetiny Montrealu, ale po chvilce mu ho odebral Mitchell a vyrazil do protiútoku.

12:03
    Dubnyk raději podržel nahození od Webera ze středního pásma a uvidíme vhazování po levé ruce domácího gólmana.

11:45
    Přechod Montrealu do útoku zastavil offside a následovat bude i komerční přestávka.

10:11
    Montreal kombinoval ve třetině soupeře, celý tlak vyústil střelou Webera, puk z jeho čepele, ale mířil těsně mimo!

09:27
    Montreal napadá rozehrávku Minnesoty a ta vždy ztratí puk ve středním pásmu.

08:10
    Pariseho nabídku tečoval Staal těsně mimo branku Price!

07:23
    Byron tečoval střelu Petryho těsně před Dubnykem, ten si dokázal puk najít lapačkou. Následovat bude komerční přestávka.

06:55
    Price si připisuje úspěšný zákrok proti střele Pariseho lapačkou.

06:10
    Montreal je nyní aktivnější týmem!

05:20
    Hra byla přerušena kvůli offsidu, Andrighetto přejel modrou čáru moc brzy.

04:55
    Střela Petryho od modré skončila v náruči Dubnyka, následuje vhazovaní po pravé ruce domácího gólmana.

04:11
    Montreal se snažil rychle odpovědět, ale střelu Radulova si Dubnyk pohlídal.
    02:34 Christian FOLIN - 1:0

02:34
    Minnesota si vytvořila tlak a držela dlouho Montreal ve vlastní třetině.CHRISTIAN FOLIN dostal puk na modré čáře, který si narazil s Erickem Staalem, ten mu puk vrátil do jízdy na střed a FOLIN překonal Price střelou backhandem!
    Asistence: Eric Staal, Jonas Brodin.

01:55
    Dubnyk vystartoval z brány proti volnému puku a pomohl tak svým obráncům před dotírajícím Byronem.

01:32
    Střela Pariseho byla zblokovaná a Price tak na svůj první zákrok stále čeká.

00:55
    Montreal kombinuje s pukem ve třetině soupeře, ale Danaultovu střelu backhandem si Dubnyk pohlídal lapačkou.

00:37
    Dubnyk si připisuje první zákrok utkání, proti střele Paciorettyho.

00:01

Vítám Vás u dnešního online přenosu ze zámořské NHL. Za několik okamžiků bude dnešní utkání zahájeno!

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Scandella, Folin – Parise, E. Staal, Coyle – Zucker, M. Koivu, Mikael Granlund – Niederreiter, Haula, Pominville – Stewart, Graovac, Schroeder.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber, Beaulieu, Petry, Barberio, Redmond – Pacioretty, Danault, Radulov – Lehkonen, Plekanec, Byron – Andrighetto, T. Mitchell, Flynn – Carr, McCarron, Ščerbak.

Rozhodčí: Lee, St. Pierre – Gibbons, Mach.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Montreal vyhrál 4 z posledních 5-ti zápasů, včetně včerejší vysoké výhry 7:4 na Winnipegem. Habs v této sezóně trápí četná zranění a musejí se obejít bez 6-ti důležitých hráčů. Radost českým fanouškům dělá i Tomáš Plekanec, který se dokázal trefit ve 2 posledních zápasech. Do zápasu by měl jako jednička naskočit gólman Carey Price, který si v letošní sezóně drží úspěšnost zákroků na 92,8%. V tabulce najdeme hostující tým na 3. místě Východní konference s 58-mi body.
    Nejproduktivnější hráči
    Pacioretty – 19 + 16
    Radulov – 10 + 22
    Weber – 10 + 18

Minnesota dokázala z posledních 16 zápasů nasbírat 14 vítězství v základní hrací době 1 prohru v prodloužení a jedinou porážku! Domácí tým tak vytvořil druhou nejdelší šňůru vítězství v Centrální divizi a do dnešního zápasu vstupuje v dobrém rozpoložení. Tato super jízda se podepsala i na postavení v tabulce – Wilds najdeme na druhé příčce Západní konference se ziskem 55 bodů. V minulém zápase si hráči Minnesoty dokázali poradit s Ducks, když je porazili 2:1.
    Staal – 13 + 22
    Coyle – 13 + 19
    Granlund – 10 + 21

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 3. Folin (E. Staal, Brodin), 27. E. Staal (Coyle, Dumba), 28. Schroeder (Spurgeon, Suter), 38. Niederreiter (M. Koivu, Dumba), 44. Zucker (Spurgeon, Mikael Granlund), 47. Suter (Dumba, E. Staal), 55. Niederreiter (Pominville, Haula) – 60. Plekanec (Petry, Andrighetto)

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Jemelin, S. Weber, Beaulieu, Petry, Barberio, Redmond – Pacioretty, Danault, Radulov – Lehkonen, Plekanec, Byron – Andrighetto, T. Mitchell, Flynn – Carr, McCarron, Terry.

Rozhodčí: Lee, St. Pierre – Gibbons, Mach

Diváci: 19 104