Mountfield HK – Chomutov 3:1 (kon.) | Liberec – Kladno 1:4 (kon.) | Vítkovice – HC Plzeň 6:5 (2:1 po s.n.)
po s.n. (2:1)
HC Vítkovice Ridera
6:5 (1:0, 2:3, 2:2 - 0:0)
HC Plzeň 1929
Pátek 13.01.2017, 17:00 • Ostravar aréna • DHL Extraliga juniorů • 33. kolo

Po zápase:
    Máme za sebou gólovou přestřelku, kterou začal už v první minutě vítkovický Spratek, když si položil brankáře hostů a domácí tak šli do vedení. V první polovině druhé třetiny ještě přidal dva góly Žiak a Vítkovice šli jeho zásluhou do vedení už o tři branky.

Hosté se gólově začali prosazovat až od 33. minut, když přesilovou hru využil Rubner a nastartoval tak plzeňský obrat. O deset sekund později se totiž Kantner a bylo už jen o gól. Inkasované branky s domácím mužstvem otřásli a autor druhého plzeňského gólu ještě do přestávky srovnal na 3:3.

Do poslední třetiny vlétli povzbuzení hosté ve velkém stylu a po dobrém důrazu před brankou otáčel na 3:4 Kokoška. Domácí se však nevzdali a ve 48. minutě završil svůj Hattrick skvěle hrající Žiak. O čtyři minuty později ale dovršil svůj hattrick i Plzeňský Kantner a Plzeň opět vedla, avšak jen do 58 minuty, a to když z kruhu pálil přesně Šendera.

Následovalo prodloužení, ve kterém se činili oba brankáři a oba týmy vycházeli ze zabezpečené obrany.

Po bez gólovém prodloužení následovali samostatné nájezdy, ve který rozhodl Žiak a přisoudil domácím dva body.

Toto je ode mne pro dnešek vše – těším se s vámi u dalších on-line přenosů. (19:36:32)

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Vítkovice Ridera.

64:51
    Malík nestihl včas opustit obranné pásmo a píská se ofsajd.

Minuta do konce prodloužení.

63:20
    Šendera upadl za vlastní brankou a málem z toho byla šance Plzně.

62:35
    Malina dobře odpálil kotouč do bezpečí před útočníkem hostů.

62:14
    Vítkovičtí kombinují v obranném pásmu Plzně.

Brankář Daňa vytáhl skvělý zákrok betonem! Oba brankáři si tak připisují po jednom dobrém zákroku v tomto prodloužení.

Jan Meichsner

Branky a nahrávky: 1. Spratek (Šendera), 26. Žiak (Toman, Blaško), 29. Žiak (Baláž, Raška), 48. Žiak (Baláž, Gabrhelík), 58. Šendera (Spratek, Žiak), rozh. náj. Žiak – 33. Rubner (Chalupa, Vavřička), 33. Kantner (Kokoška, Vracovský), 36. Kantner (Vracovský, Kokoška), 41. Kokoška (Novák, Pokorný), 52. Kantner (Vavřička, Rubner)