NY Rangers – Toronto 2:4 (kon.) | Washington – Chicago 6:0 (kon.) | Florida – NY Islanders 2:5 (kon.)
Carolina – Buffalo 5:2 (kon.) | Tampa – Columbus 1:3 (kon.) | Calgary – New Jersey 1:2 (kon.)
Arizona – Winnipeg 4:3 (kon.) | Boston – Philadelphia 6:3 (kon.) | Colorado – Nashville 2:3 (kon.)
New York Rangers
2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Toronto Maple Leafs
Sobota 14.01.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL
    Úvodní buly obstarali příbuzní newyorského policisty Stevena McDonalda.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:55:26)

Trestné minuty: 8:12

Je konec a hosté si odváží oba body. Ve třetí třetině se mohli opřít o vynikajícího Andersena a dobře pracující obranu. V 54. minutě navíc Connor Carrick využil přesilovku a hosté vedli o tři branky. Na výhře už nic nezměnila ani snižující trefa J. T. Millera z předposlední minuty, jednalo se pouze o kosmetickou úpravu skóre. Konečný výsledek tak je 4:2 pro Toronto.

59:41
    Puk je ve středním pásmu, tohle už pro hosty vypadá velice dobře.

59:15
    Lundqvist spěchá na střídačku, začíná power-play New Yorku.
    58:35 J. T. Miller - 2:4

58:35
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí ještě dramatizují závěr. Po průniku do pásma z levé strany dostal J. T,. MILLER přihrávku do jízdy a střelou těsně nad ledem prostřelil Andersena. Asistence: Pavel Bučněvič, Adam Clendening.

58:17
    Zničehonic se hosté dostali do brejku dvou na jednoho, Komarov přihrál na Kadriho, jeho švih přizvedl Lundqvist, puk skončil na zadním mantinelu.

57:53
    Gardiner se vrací z trestné lavice, Toronto je v plném počtu.

57:14
    Tihle je docela povedená přesilovka, domácí se snaží o zakončení, vymýšlí rychlé kombinace, vše ale naráží na Andersena.

56:06
    Dobře rozehranou kombinaci zakončil Pirri, jeho tvrdý pokus se zastavil o Andersenovu tyčku!

55:53
    Domácí si zahrají ještě jednu přesilovku, za Nashovo držení je na dvě minuty vyloučen Jake Gardiner.

55:14
    Kombinace mezi Zuccarellem a Girardim nevyšla, hosté dostali puk ze svého pásma.

54:33
    Andersen se rozhodl, že už za svá záda nepustí žádný puk a zatím mu to vychází. Nyní si doslova vychutnal Millerův švih a střelu schoval ve své bleskové lapačce.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 30. Kreider (McDonagh, Zuccarello), 59. J. T. Miller (Bučněvič, Clendening) – 5. W. Nylander (Kadri, Hunwick), 18. J. van Riemsdyk (Marner, Bozak), 35. Co. Brown (Matthews, Gardiner), 54. C. Carrick (Bozak, Marner)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Skjei, McDonagh (C), Girardi, Holden, Klein, Clendening – Zuccarello, Stepan (A), Kreider – J. T. Miller, K. Hayes, Grabner – Rick Nash (A), Lindberg, Vesey – Fast, Pirri, Bučněvič.
    Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – N. Zajcev, Rielly (A), C. Carrick, Gardiner, R. Polák, Hunwick (A) – Co. Brown, Matthews, Hyman – W. Nylander, Kadri, Komarov (A) – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – Sošnikov, F. Gauthier, M. Martin.

Rozhodčí: Charron, Morton – MacPherson, Murphy

Diváci: 18 006