Slavia – Benátky n/J 2:1 (kon.) | Most – Přerov 5:4 (po pr.) | Kladno – Havířov 1:5 (kon.)
Frýdek-M. – Litoměřice 2:5 (kon.) | Kadaň – Ústí n/L 0:3 (kon.) | Třebíč – Prostějov 0:3 (kon.)
Jihlava – Motor ČB 2:1 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 1:0)
Banes Motor České Budějovice
Sobota 14.01.2017, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Chance liga • 41. kolo

S konstatováním, že Dukla Jihlava vyhrála nad Motorem i počtvrté v sezoně, když jej porazila 2:1 po prodloužení, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (21:50:52)

Prodloužení nakonec rozhodlo. Dukla nevyužila krátkou dvojnásobnou přesilovku z konce základní hrací doby ani dlouhou devadesátivteřinovou početní výhodu pět na tři, ale v dohrávané klasické přesilovce rozhodl o vítězi utkání nejlepší domácí střelec Jiří Říha – 2:1 pro prodloužení.

64:31 Jiří ŘÍHA - 2:1

64:31
    Dukla právě vstřelila branku!
    Kdo jiný by mohl rozhodnout zápas než obránce JIŘÍ ŘÍHA po přesné přihrávce Tomáše Kalába.. Nejlepší střelec Dukly dává ránou od modré svůj patnáctý gól v sezoně, čímž nejenže rozhoduje dnešní zápas, ale na dorovnání rekordu první ligy v počtu gólů nastřílených obráncem mu chybí jediná branka. Asistence: Tomáš Kaláb, Aleš Jergl.

64:15
    Jihočeši jsou ve čtyřech.

64:10
    Stejně tak jako nyní po tom, co střela Říhy minula cíl.

63:49
    Dukla svírala soupeře před brankou, ovšem bez vážnějšího střeleckého efektu, proto Motor znovu dokázal vyhodit puk.

63:23
    Ránu Davida Kajínka zneškodnil Kváča svými betony, dorážku si již hosté pohlídali a zametli puk pod svým gólmanem.

63:11
    Jihlava ale už má kotouč znovu před Kváčou.

62:55
    Motor se hned po buly osvobodil.

62:50
    Jihlava bude mít devadesát vteřin dlouhou přesilovku pět na tři, jelikož Motoru se chtělo zaútočit až moc a nepohlídal si počet hráčů na ledě. Pokud jsem dobře viděl, Jihočechů bylo na ledě snad šest. Menší trest odpyká Tomáš Nouza.

Na vyloučení: 7-8.

62:37
    Domácím se nepovedla křižná přihrávka středem pásma a Motor se zásluhou Romana Vráblíka nejenže osvobozuje, ale ještě útočí.

62:15
    Jihlavští si před přesilovkou pět na čtyři vyžádali oddechový čas.

62:15
    Jiří Říha projel přes modrou a už napřahoval ke střele, když byl faulován. Dvě minuty dostává mladý útočník Filip Vlček za hákování.

Na vyloučení: 7-7.

61:55
    Hosté hrají v plném počtu a bude se tak pokračovat při hře tři na tři.

61:36
    Oba týmy tak dnes nevyužily přesilovku pět na tři, v tomto ohledu je vše také srovnané, byť Motor měl dvojnásobnou výhodu téměř o polovinu delší.

61:19
    Jihlava musí rozehrávat opět od své vlastní branky, kam hosté vyhodili touš.

60:53
    Po střele Kajínka se puk odrazil před branku na Čachotského, který zblízka mířil nad horní tyčku.

Tomáš Lysý

Ondřej Terber

Branky a nahrávky: 19. Skořepa (Důras, Jergl), 65. Říha (Kaláb, Jergl) – 54. Fronk (Heřman)

HC Dukla Jihlava: Škarek (M. Svoboda) – Kajínek, Říha, Půža, Bilčík, Kaláb, Dundáček, Dobrovolný (C), Szathmáry – Jergl, Skořepa, Důras – Anděl, F. Seman, Březina – Diviš (A), Zeman, Čachotský (A) – Stoklasa, Jícha.
    Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – F. Novák, Fillman, Pýcha, Pavlin, Vráblík, Suchánek (A), Mucha, Mazanec – Hřebejk, Škoda, L. Květoň (C) – Heřman, Nouza (A), Šulek – Žovinec, Babka, Fronk – Guman, Vlček, Marek.

Rozhodčí: Hejduk, Kašík – Lučan, Kis