Montreal – NY Rangers 5:4 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 6:3 (kon.) | Carolina – NY Islanders 7:4 (kon.)
Florida – Columbus 4:3 (kon.) | Ottawa – Toronto 2:4 (kon.) | Arizona – Anaheim 0:3 (kon.)
Dallas – Minnesota 4:5 (kon.) | Edmonton – Calgary 2:1 (2:0 po s.n.) | Los Angeles – Winnipeg 3:2 (po pr.)
San Jose – St. Louis 0:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 5:0 (kon.)

Jakub Kindl (FLA) 0+1, 3 střely, čas na ledě 15:51
    Lukáš Sedlák (CBJ) 0+0, 1 střela, čas na ledě 9:49 (04:00:41)

1. Vincent Trocheck (FLA) 1:1
    2. Jaromír Jágr (FLA) 1+0
    3. Shawn Thornton (FLA) 1+0

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:33 (11:14, 15:14, 6:5)
    Zblokované střely – 13:10
    Vyhraná vhazování – 43:31
    Trestné minuty – 10:10
    Hity – 16:9

Hokejisté Floridy si připsali do tabulky Východní konference důležité dva body, když v pohledném zápase zdolali Columbus 4:3. Hned v úvodu třetí části se prosadil důrazem v brankovišti Jaromír Jágr, který zvýšil na 4:2 a později se ukázalo, že šlo o vítězný gól. Modré kabáty totiž ve 47 minutě snížily parádní střelou Boona Jennera, ale další puk za záda gólmana Reimera už dostat nedokázaly.

59:59
    Panteři přestáli i závěrečný závar, který hosté před jejich brankou rozpoutali! Dnes zvítězí!

58:22
    Jokinen nedokázal vyhodit a Werenski hned pálil od modré. Reimer vyráží! Branka Columbusu je prázdná!

58:09
    Necelé dvě minuty do konce. Dá se očekávat, že John Tortorella odvolá každou chvíli gólmana.

57:46
    Z vrcholu levého kruhu střílel Ryan Murray, zamířil těsně nad břevno!

57:22
    Icing Blue Jackets. To domácím samozřejmě vyhovuje.

56:53
    Hosté se teď nemohou dostat s pukem do útočné třetiny. Na vyrovnání mají tři minuty.

56:30
    Domácí protečovali puk za branku soupeře a odcházejí střídat.

55:16
    Bruslařský závod mezi Savardem a Trocheckem dopadl lépe pro beka Columbusu. Jinak by jel útočník Floridy sám na brankáře!

54:59
    Posledních pět minut třetí třetiny. Hosté se budou snažit alespoň vyrovnat.

54:25
    Icing zase na druhé straně.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 9. S. Thornton (Ekblad), 29. Trocheck (Demers), 31. Marchessault, 42. Jágr (Trocheck, Kindl) – 11. Hartnell (R. Murray, S. Jones), 19. Atkinson, 47. Jenner (S. Jones)

Florida Panthers: Reimer (Luongo) – Pysyk, Yandle, Demers, Matheson, Ekblad (A), Kindl – Jágr, Trocheck, R. Smith – Marchessault, Malgin, J. Jokinen (A) – Sceviour, Sgarbossa, MacKenzie (C) – S. Thornton, McCann, P. Thompson.
    Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Forsberg) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson, Nutivaara, R. Murray – Atkinson, Wennberg, Saad – N. Foligno (C), Dubinsky (A), Hartnell – J. Anderson, W. Karlsson, Jenner (A) – Gagner, Sedlák, Calvert.

Rozhodčí: O'Rourke, Romaško – Racicot, Novák

Diváci: 14795