Čeljabinsk – Spartak Moskva 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – N.Novgorod 3:2 (po pr.) | Čerepovec – Novokuzněck 3:0 (kon.)
Petrohrad – Novosibirsk 6:2 (kon.) | HC Slovan – Chanty-Mansijsk 3:2 (kon.)

Jiří Novotný (TRK) 1+0, 1 střela, čas na ledě 14:54
    Lukáš Radil (SPR) 1+0, 2 střely, čas na ledě 15:47 (15:04:18)

Statistiky: Střely: 59 – 52; Střely na bránu: 37-28; Vhazování: 30-21; Zablokované střely: 12-13; Hity: 7-6; Fauly: 1-2; Trestné minuty: 4-8.
    Traktor porazil Spartak Moskva a přiblížil se účasti v playoff!

Lukáš Radil sice na začátku druhé třetiny odpověděl na úvodní branku svého krajana Jiřího Novotného, jenže Traktor bleskově zareagoval, když mu po necelých dvou minutách od inkasovaného gólu vrátil vedení Nikolaj Bělov a Arťom Peňkovskij poté vstřelil na začátku druhé poloviny utkání vítězný gól. Sergej Šmejlov sice využil ve třetí třetině přesilovou hru, moskevskému týmu už se ale vyrovnat zásluhou Pavla Francouze vyrovnat nepodařilo. Konečný výsledek: Traktor Čeljabinsk 3 Spartak Moskva 2.

59:19
    Spartak vybojoval po zákroku Pavla Francouze útočné pásmo a vyžádal si oddechový čas, během něhož už Nikita Bespalov určitě zůstane na střídačce a hosté to zkusí bez něj při hře bez brankáře. Je tomu skutečně tak!

59:00
    Do konce dnešního zápasu zbývá odehrát 1 minuta.

58:33
    Spartaku se nedaří usadit v útočném pásmu a domácí nedávají hostům šanci odvolat brankáře.

57:56
    Spartak Moskva rozehrává akci od vlastní brány a brankář Nikita Bespalov zřejmě za chvíli vyrazí na střídačku.

56:43
    Jeden z hráčů Spartaku se ocitl v mezikruží ve skvělé šanci, Pavel Francouz ale jeho pokus vyrazil pravým betonem! Traktor zuby nehty drží jednobrankové vedení.

55:33
    Maxim Potapov byl zřejmě hráčem, který na levém křídle od modré čáry napřáhl k prudké střele s příklepem, a Pavel Francouz měl co dělat, aby jeho pokus vyrazil!

54:50
    Čeljabinsk drží puk za svou bránou a jeden z domácích hráčů čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

53:53
    Nikita Li za bránou míchal s pukem a po vyjetí zpoza ní se snažil puk v blízkosti levé tyče zasunout mezi betony Pavla Francouze, ve své snaze ale za pískotu neuspěl.

53:18
    Nechci být špatným prorokem, ale Traktor přestal hrát a koleduje si o to, aby Spartak Moskva vyrovnal.

52:49
    Moskevský klub si začíná s přibývajícími minutami vytvářet obrovský tlak a domácí se pouze brání.

51:38
    Pavel Francouz nedokázal na ledě přikrýt puk lapačkou a Nikita Li vzápětí vypálil z pravého kruhu pro vhazování, český brankář ale dobře zasáhl a jeho pokus zastavil!

51:23
    Denis Tolpeko dobře vypálil z vrcholu mezikruží, jeho táhlá střela zápěstím ale skončila v lapačce Pavla Francouze, který si připsal pěkný zákrok a podržel svůj tým!

51:13
    Hokejisté Čeljabinsku na pravé straně obranného pásma přerušili útok Spartaku a o mantinel v neutrální zóně vyhodili puk do třetiny hostů tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění. Dobrá práce domácích hráčů.

50:39
    Konstantin Klimontov na levém křídle v blízkosti střídaček napřáhl ke střele, která skončila v ochranné síti.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 18. Novotný (Borodkin, Jakuceňa), 27. N. Bělov (Šinin), 32. Peňkovskij – 26. Radil (Stapleton, Stoa), 47. Šmeljov (M. Potapov, Leščenko)

Traktor Čeljabinsk: Francouz (Děmčenko) – Šinin (C), N. Bělov, Borodkin, Kolcov, A. Petrov (A), Petrikov, Mamajev, Klimontov – Jakuceňa, Szczechura, Šarov – Pestunov (A), Roy, Zinovjev – J. Petrov, Černikov, Peňkovskij – Gubarev, Novotný, Šolochov.
    Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Gilroy (A), Provolněv, Sergijenko, Bondarev (A), Kirillov, Dyblenko – Radil, Stapleton, Stoa – Mirnov, Alexandr Vasiljev, Glazačev – Bobrov, Leščenko, Šmeljov – M. Potapov (C), V. Berdnikov, N. Li – Tolpeko.

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Daniel Konc. Čároví: Pjotr Aljošin, Jurij Ivanov