Vítkovice – Třinec 6:3 (kon.) | K. Vary – Zlín 4:1 (kon.) | Litvínov – Pardubice 5:4 (po pr.)
Plzeň – Sparta 2:3 (po pr.) | Kometa Brno – Olomouc 1:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Liberec 1:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Neděle 15.01.2017, 17:30 • ŠKOENERGO Aréna • Tipsport extraliga • 39. kolo

Z Mladé Boleslavi je to vše. Hezký zbytek neděle. (19:59:51)

Liberec si z Mladé Boleslavi odváží tři body a potvrzuje své postavení. Mladá Boleslav, ačkoliv nehrála vůbec špatně, doplatila na svou koncovku. Sice se domácímu celku povedlo snížit 15 minut před koncem, ale čas nedokázali hráči využít k vyrovnání. Liberec pak v závěru využil soupeřovu hru bez brankáře a své vítězství, na které si zadělal v předchozích třetinách, potvrdil do prázdné brány z hole Jana Stránského, který svými dvěma góly nemalou měrou přispěl k vítězství svého týmu.

Liberec právě vstřelil branku!
    Domácím se akce vůbec nepovedla, takže Liberečtí trestají a navyšují na zřejmě konečných 1:3. Kvůli nedorozumění na obranné modré čáře a vpádu JANA STRÁNSKÉHO se hosté dostali k puku a ten po jeho zisku jen zamířil do prázdné brány, kam mu jeden z boleslavských hráčů navíc hodil svou hokejku. Bez asistence.

58:39
    Brandon Maxwell po přerušení hry opustil bránu, Boleslav v šesti!

58:24
    Bruslaři se tlačí vpřed, narážejí však na připravené Tygry.

57:51
    Další akce domácích nevychází...

57:34
    Domácí ztrácejí pásmo, ale rychle si puk vrací na své hole.

56:23
    Kotouč se odrazil po vypálení před bránu, kde číhal Klepiš, který však byl dobře střežen soupeřem.

55:45
    Trončinský tečí zmařil šanci hostů a hra se přesunula na protější stranu kluziště.

54:55

54:36
    Jan Ordoš odváděl dobrou práci před bránou a měl možnost navýšit, jenže nebylo mu přáno, svou hůl při výstřelu zasekl o protihráče a netrefil tak puk.

53:40
    Jakub Valský vjel k brankovišti ve snaze tečnout puk do sítě, nezměnil však směr letu puku dostatečně.

52:55
    Mikyska dostával pěknou příhru před bránou, ale nedokázal ji využít, neboť byl hákován Markem Trončinským (MBL). Jde na dvě minuty na trestnou.

52:27
    Musilovo nahození od modré těsně prosvištělo kolem Willovy brány.

52:07
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 45. Lenc (Hyka) – 17. P. Jelínek (Radivojevič, Vitásek), 26. J. Stránský, 59. J. Stránský

BK Mladá Boleslav: Maxwell (Lukáš) – Holub, Trončinský, T. Voráček, Hanzlík (C), Kučný, Bernad, Pastor – Lenc, Musil, Hyka – Vampola (A), Klepiš, Pabiška (A) – Látal, Žejdl, Jonák – Jiránek, Urban, Ďurač.
    Bílí Tygři Liberec: Will (Lašák) – Vitásek, Kolmann, Derner, Pyrochta, Mojžíš (A), Plutnar, Husa, Bednář – L. Krenželok, P. Jelínek, Svačina – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – J. Mikyska, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, Ordoš.

Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Komárek, Ondráček