Mountfield HK – Letňany 4:1 (kon.) | HC Plzeň – HC Litvínov 4:5 (kon.) | Tábor – Liberec 3:4 (kon.)
Sparta – Č. Budějovice 6:3 (kon.) | Vsetín – HK MD Šumperk 2:4 (kon.) | Vítkovice – Havířov 5:2 (kon.)
Poruba – Warriors Brno 2:1 (po pr.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 4:5 (kon.)
Žďár n/S – Zlín 1:3 (kon.)
HC RT TORAX Poruba
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
HCM Warriors Brno
Neděle 15.01.2017, 14:30 • RT TORAX ARENA hala II • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Pro dnešní den a večer je to ode mne z malé haly RT TORAX ARENY vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou. (17:05:14)

V prodloužení měli blízko k rozhodujícímu gólu oba týmy. Střídali se v útočení, jenže ve finále byl šťastnějším týmem HC RT TORAX Poruba, když z bleskového protiútoku skóroval Daniel Stodůlka a získal týmu velice důležitý bod navíc.

62:43
    Poruba právě vstřelila branku!
    Hostům se slibná akce nezdařila, ale na druhé straně se po okamžitém otočení hry prosadil DANIEL STODŮLKA a ukončuje tento vyrovnaný a skvělý hokejový duel. Asistence: František Gajdoš.

61:40
    Kotásek zastavil Kršku u mantinelu. Kotouč mu vypíchl a přesto se Brňané dostali ke střele. A to od modré čára. Pálil Mrkvica.

60:33
    Bořuta se dral před branku, ale byl čistě zastaven Bartošem.

60:01

Lepší vstup do třetí třetiny si nemohl Warrior přát. Ve 40 vteřině Nico Geidl střelou skoro z brankové čáry z levého rohu z pohledu gólmana Mokrého vyrovnával. Pak už se na ledě jen jiskřilo. Osobní souboje byly při každém střídání každého jednotlivého hráče a bylo jen na gólmanech, který se dopustí fatální chyby a pošle svůj tým domů bez bodů.
    To se ovšem nestalo a tak budeme sledovat prodloužení.

60:00

59:20
    Buly vyhrává Poruba a jemným nahozením posílá Gajdoš puk do středního pásma.

59:13
    Vhazuje se po levici Mokrého.

59:13
    Oddechový čas pro domácí.

58:20
    Mokrý teď nepokryl kotouč. Nevšiml si, že k němu bude mít blíže Kudrna. Vše vyřešila rychlá jízda Bechera a odebrání volného puku.

56:33
    Víc a víc osobních soubojů a sporných momentů se na ledě při extraligovém klání mladšího dorostu odehrává. Hraje se pořád otevřený hokej a je jen o tom, který tým udělá větší chybu a ta bude potrestána.

54:48
    Warrior je na kotouči, ale o pásmo se nakonec sám připravuje, když nahrávku na modrou čáru nedokázal zachytit Mrkvica.

53:40
    Gajdoš zaváží kotouč do třetiny hostů. Sice o něj přichází, ale při jízdě na svou pozici obránce se kotouč k němu odráží a neváhá okamžitě střílet. Před brankou je na teč připravený Bořuta. Puk letí ale opačným směrem než stojí brána.

53:19
    Icing je pískán domácímu týmu.

53:12

52:41
    Je pískán ofsajd hostům.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 23. Bořuta (Gajdoš), 63. Stodůlka (Gajdoš) – 41. Geidl (Bernovský)

HC RT TORAX Poruba: Mokrý (Morys) –Gajdoš, Machů, Husák, Pitucha, Puchala, Pavlík – Kotásek, Bořuta, Stodůlka – Anlauf, Häring, Becher – Fotdyna, Krátký, Boniatti
    HCM Warriors Brno: Atanasiadis (Lambert) – Chlubna, Mrkvica, Branžovský, Bazala, Klimeš, Bartoš – Hrstka, Bernovský, Koryčánek, Sedlák, Marčík, Krška, Kučera, Geidl, Mikulica, Kudrna, Snášel

Rozhodčí: Šutara – Štefková, Hykel