Žilina – Trenčín 2:1 (po pr.) | Nitra – Nové Zámky 1:3 (kon.) | Košice – Lipt. Mikuláš 4:2 (kon.)
Poprad – Banská Bystrica 4:1 (kon.) | Zvolen – Martin 0:1 (1:3 po s.n.)
MsHK Žilina
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 15.01.2017, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 39. kolo

Žilinčania sa pred vlastnými divákmi postarali o dvojgólový obrat, keď ešte po prvej tretine prehrávali, ale potom sa im podarilo vyrovnať a v predĺžení aj rozhodnúť o víťazstve. Vďaka tomu si pod Dubňom ponechajú dva body. S týmto konštatovaním sa s vami pre dnešok lúčime. Ďakujeme za pozornosť a prajeme príjemný zvyšok večera. (19:29:03)

62:37
    Žilina dala gól!
    Je rozhodnuté! Domáci celok využíva početnú výhodu v predĺžení a získava tak dva body. Ranou od modrej čiary sa o to postaral MICHAL JURAŠKO. Bez asistencií.

61:44
    Hruška nahodil puk do útoku, ale domáci sa k nemu ihneď nemohli dostať. Trenčín sa obetavo bráni.

61:20
    Žilinčania sa ihneď usadili v pásme a Novotný to skúsil rnaou od modrej čiary, ale tá bola nepresná. Trenčín sa následne môže oslobodiť.

60:43
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Peter Sojčík – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

60:43
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Eduard Šimun.

60:43
    Trenčania urobili veľkú chybu, na ľadovej ploche boli vo štvorici a budú sa musieť brániť.

60:28
    Žilinčania sa dostali do útoku, kde si puk na hokejku zavesil Handlovský a pokúsil sa zakončiť bekhendom, ale napokon o výhodnú pozíciu prišli.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V riadnej hracej dobe sa nerozhodlo, nasledovať tak bude päťminútové predĺženie s tromi korčuliarmi na oboch stranách.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:23
    Hostia to skúsili aj z hokejky Bohunického, no ten pri svojom pokuse zlomil hokejku. Tomek mohol ostať pokojný.

59:05
    Trenčín sa predsa len vymanil zo svojej defenzívy. Ručkay to ešte zo stredného pásma skúsil strelecky, s čím Tomek nemohol mať žiadny problém.

58:18
    Trenčania reagujú iba ďalším zakázaným uvoľnením.

58:06
    Žilinčania ihneď vyhrali buly a skúsili to strelecky, ale puk bol zrazený na ochrannú sieť a nasledovať bude ďalšie vhadzovanie.

58:01
    Do pásma sa teraz dostal aj domáci Stupka, ale trenčiansky gólman odolal. V závere šesťdesiatminútovky sledujeme viac aktivity na strane domácich.

56:44
    Žilina sa dostala do zaujímavej šance. Hovorka sa pustil do individuálnej akcie a na jej konci aj nepríjemne vypálil, no Volden odolal.

56:04
    Trenčania opäť prenikli do útoku a Holenda to tam skúsil strelecky, no Tomek odolal a puk vytesnil.

Veronika Pancuráková

Branky a nahrávky: 35. Handlovský (Gutwald, Hovorka), 63. Juraško – 15. Sojčík (Novák, Bezúch)

MsHK Žilina: Tomek – Juraško, Brejčák, Rehák, Gutwald, Macejko, Drábek, Mendrej, Prokop – Hovorka, Hruška, Handlovský – Novotný, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, Konečný – Švihálek, Ondruš, Matis
    HK DUKLA Trenčín: Volden – Holenda, Cebák, Bohunický, Bagin, Hatala, Drgoň, Trška, Pavúk – J. Ručkay, Sojčík, Bezúch – Misenev, Švec, Lantoš – D. Hudec, Šimun, Meidl – D. Novák, Tužinský, J. Pardavý

Rozhodčí: Adamec, Fridrich – Návratek, Vyšný